مراحل تولید تشک های فنری

خوابکو
بدون دیدگاه

فرآیند تولید تشک چگونه است؟

از آنجاییکه تخت خواب یکی از مهم ترین اجزای سرویس چوب در منزل محسوب می شود و تشک جز مهم ترین اقلای کالای خواب.

برای داشتن خوابی راحت ، ضروری ترین قسمت ، یک تشک با کیفیت می باشد.مواد اولیه به کار رفته در انواع تشک ها بستگی به ویژگی آن تشک دارد.

به طور کلی دو نوع تشک در بازار وجود دارد :

تشک های طبی و تشک های فنری

تشک های طبی :

در ساختار تشک های طبی از فنر استفاده نمیشود و همین باعث سفت و سختی تشک می باشد.

مزیت تشک ها طبی به سایر تشک ها کاهش درد بدن و داشتن خوابی راحت می باشد.به همین دلیل است که پزشکان ارتوپد این نوع تشک را به افرادی که کمر درد ، گردن درد و آرتروز دارند توصیه می کنند.

تشک های طبی به ۵ دسته تقسیم می شوند :

۱)تشک فنری منفصل : جدا بودن فنر ها در این نوع باعث شده تا هر فنر به صورت جداگانه عمل کند و لرزش و تکان را به حداقل برسانند و همچنین دوام بیشتری نسبت به فنر متصل دارند.

۲)تشک مموری فوم : این نوع تشک از فوم پلی یورتان استفاده می شود.این تشک نسبت ب فشار واکنش نشان داده و شکل کامل بدن را به خود می گیرد.

۳)تشک لتکس : لتکس یکی از محبوب ترین و مرغوب ترین مواد در تهیه تشک می باشد.لتکس هم همانند مموری فوم حالت بدن را به خود می گیرد اما نسبت به مموری فوم سریع تر به حالت قبل خود باز می گردد.

تشک های لتکس از ستون فقرات و شانه ها به خوبی محافظت می کنند به همین دلیل برای افردی  که درد های عضلانی دارند بسیار مناسب است.

۴)تشک طبی فوم : در این نوع تشک فوم به صورت سرتاسری در تشک استفاده شده است به همین دلیل نرمی  و خواب آرام را برای شما فراهم می کند . و مانند دیگر تشک های طبی لرزش و تکان را به حداقل می رسانند.

۵)تشک هیبریدی : تشک هیبریدی نوعی تشک است که ترکیبی از فوم مموری یا لاتکس می باشد. تشک هیبریدی مناسب می تواند به شما احساس بی وزنی بدهد و شما را به خوابی راحت دعوت کند.

تشک های فنری :

در این نوع تشک فنر به عنوان اصلی ترین جز تشک محسوب می شود.هرچه این فنر ها متراکم تر باشند وزن بیشتری را می توانند تحمل کنند.

انواع تشک های فنری

در تشک های فنری ، فنر به ۲ مدل قرار می گیرد

فنر متصل و فنر منفصل

فنر متصل :

تشک فنر متصل

در این نوع تشک فنر ها به صورت متصل قرار دارند که به این نوع فنرها فنر میراکویل و یا مارپیچ گفته می شود.

مزایا و معایب تشک های فنر متصل

مزایا : چینش فنر ها به صورتی است که باعث می شود از بدن شما کند و به دلیل وزن سبکی که دارند به راحتی قابل جا به جایی هستند.

معایب : به دلیل متصل بودن فنر ها به یکدیگر زمانی که شما به یک قسمت تشک فشار وارد کنید قسمت های دیگر نیز تکان می خورند که این موضوع در تشک های دونفره اصلا مناسب نیست.

فنر منفصل :

ویژگی های تشک های فنر منفصل (پاکتی) چیست؟

این نوع تشک ها برای کمر مناسب تر هستند. در این نوع تشک فنر های داخل پاکت کنارهم قرار گرفته است و در جای خود ثابت هستند.به دلیل استفاده زیاد از فنر کیفیت تشک نیز بهتر می باشد.

اگر از این تشک به خوبی استفاده شود می تواند تا ۱۰ سال عمر کند.

مزایا و معایب تشک های فنر منفصل

مزایا : این نوع تشک برای افراد سنگین وزن بسیار مناسب هستند و دوام بهتری نسبت به تشک های فنر متصل دارند.

معایب : نسبت به فنر متصل ها سنگین تر و هنگام جا ب جایی مشکل بیشتری دارد.

نحوه تولید تشک های فنری

هر یک از این تشک ها ۲ بخش اصلی دارد : یک پایه فنری که برای نگه داشتن تشک روی تخت و ایجاد حالت ارتجاعی به کار می رود.

و یک تشک که شامل لایه فوقانی نرم برای خوابیدن و لایه تحتانی پوشیده از فنر برای پشتیبانی می باشد.

همچنین یک شبکه فولادی که بخش پایه را پشتیبانی می کند که روی این شبکه فولادی را با یک پارچه جدا ساز می پوشانند.

در ادامه با استفاده از دستگاه های فنر ساز رشته های سیمی فولادی به صورت فنری به طول کمتر از ۳۳سانتی متر در می آورد که قطر ان به سلیقه مشتری بستگی دارد . سیم ضخیم تر فنر های سخت تری می سازد و سیم نازک برای تولید تشک های نرم استفاده می شود.

دستگاه فنر ساز هر یک از فنر ها را فشرده و وارد کیسه های پارچه ای می کند.

هر ۳۲کیسه فنر یک رشته جداگانه را تشکیل می دهند که باید تعدادی از این کیسه ها به یکدیگر متصل شوند و این اتصال با استفاده از دستگاه با چسب داغ اتفاق می افتد. این چسب ۱۷۵ درجه سانتی گراد حرارت دارد.

نکته قابل توجه محل چسب زنی کیسه ها به یکدیگر می باشد.اگر از سمت بالا و پایین به یکدیگر متصل شوند موقع فشار وارد شدن همگی با هم فشرده می شوند ولی اگر از قسمت وسط متصل شوند زمانی که فشار به یک قسمت تشک وارد می شود قسمت های دیگر دچار حرکت نمی شود.

در ادامه با نوعی پارچه مخصوص پوشیده می شوند ، اگر روی لبه های تشک میله های پروانه ای شکل نصب شود باعث می شود استحکام تشک به مراتب بیشتر شود.

تشک فنری به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

از آن جایی که تشک های فنری میزان فنریت و ارتجاع زیادی و خاصیت خننک کنندگی دارند و باعث خواب راحت شما می شود ، برای فرادی مناسب است که فنریت و پرش بیشتری می خواهند و همچنین برای افرادی که گرمایی هستند بسیار مناسب است.

 

برای خرید انواع تشک های فنری میتوانید سایت فروشگاه خوابکو را مشاهده فرمایید

فروشگاه خوابکو با عرضه انواع تشک ،سرویس و کالای خواب در جنس ، مدل و برند های مختلف خرید را برای شما عزیزان راحت تر کرده است.

تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1