تشک لاکچری

تاثیر نور در اتاق خواب

خوابکو
بدون دیدگاه

لایت کردن چراغ اتاق خواب شما

دانستن چگونه لایت کردن نور اتاق خواب کلید ایجاد بهترین اتاق خواب می باشد. ایجاد نور متفاوت در هر محل باعث ایجاد احساس متفاوت درون شما برای انجام فعالیت هاست.

نورپردازی برای محیط

اولین مرحله این است که شما نورپردازی پایه اتاق را درست در نظر داشته باشید نور طبیعی که از طریق پنجره ها وارد می شود اساسی ترین پایه نور اتاق است.  با اضافه کردن نورهای مصنوعی(لوسترها,چراغ های سقفی,چراغ های آویز و…) نور پردازی پایه خود را با توجه و نیاز خود کامل کنید توجه کنید که هر دو نور پردازی در کنار هم برای ایجاد یک نور متناسب به شما کمک می کند.

وظیفه روشنایی

اگر در اتاق خواب کارهایی انجام می دهید که نیاز به نور بیشتر دارند مثل درس خواندن و کار کردن در محیط خوابتون با لایه و طبقه بندی های نور را با توجه به فعالیتتون تنظیم کنید یک مثال ساده برای انجام این کار استفاده از چراغ کار است که تاثیر زیادی در نور محیط خواب شما دارد.

تشدید نورپردازی

تشدید کردن نور بیشتر برای جلب توجه کردن و برجسته نشان دادن آثار هنری به کار می رود,در یک فضای مشخص مثل یک اتاق خواب تشدید کردن نور به خودی خود می تواند به عنوان یک نور ملایم و ضعیف برای روشن کردن فضا به کار رود به طوری که نوری خیره کننده و دلپذیر ایجاد می کند.

استفاده از روشنایی محصور در اتاق خواب,دیوار های صاف و در کنار آثار هنری باعث ایجاد محیطی خلاقانه و مدرن میگردد.

انتخاب لامپ مناسب

انتخاب لامپ مناسب با محیط خیلی مهم است هر لامپ میزان نور و رنگ نور مختلفی به محیط می بخشد و می تواند تاثیر مثبت یا منفی روی عملکرد شما بگذارد لومن های پیشنهادی برای اتاق خواب بین ۲۰۰۰تا۴۰۰۰است.

تار کردن محیط

طبق گفته Leah Harmatz ملاک و طراح تئوری نور پردازی مناسب تیره و تار نشان دادن برخی محیط ها با استفاده از نور مناسب یکی از جدیدترین متودهای طراحی داخلی می باشد.

هنگامی که لامپ اتاق خود را تنظیم می کنید تیره کننده ها نقش خیلی مهمی در طراحی نور دارند برای مثال به شما اجازه می دهند ابعاد اضافی را به اتاق اضافه کنید البته به صورت چند منظوره هستند و بین روشنایی کم تا رو شنایی کامل می توانند خود را تنظیم کنند در حداکثر روشنایی نور به روشنایی عمومی یا پایه متصل می شود در حالی که در نور کمتر به عنوان تار کننده عمل می کنند.

محصولات بیشتر رویا:

رنگ

رنگ نور نقش و عملکرد مهمی دارد. برای مثال لامپ های هالوژنی تمایل به پخش نور آبی دارند در حالی کهLEDها پخش نور در محدوده سفید دارند. رنگ های سفید و آبی برای ترویج هوشیاری به کار می روندو به همین علت باعث کاهش ملاتونین در بدن شما می شوند و شما را بیدار تر نگه می دارند پس انتخاب خیلی مناسبی برای اتاق خواب نیستند به همین استفاده از رنگ های گرمتر مثل زرد برای این محیط بهتر می باشد.

تشکر از همراهی شما عزیزان در مقاله تاثیر نور در اتاق خواب. نظرات خود را در ادامه با ما در میان بگذارید…

 

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵
تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1