سرویس خواب پارس چوب مدل رادین

چه موقع نیازمند خرید یک تشک تازه هستید؟

خوابکو
بدون دیدگاه

خواب راحت و آرام، یکی از معیار‌های سلامت جسم و روان است. در تحقیقات به دست آمده توسط پزشکان، میزان خواب استاندارد برای یک فرد بالغ، حدود ۷ ساعت در شبانه روز می‌باشد. با یک حساب سر انگشتی می‌توان گفت که این میزان از خواب، تقریبا مساوی با یک سوم از عمر یک انسان میباشد. حتما حس بدی پیدا خواهید کرد اگر این میزان از عمر خود را در جایگاهی سخت و ناراحت سپری کنید. ما در این راهنمای خرید تشک قصد داریم ابتدا به بررسی ویژگی‌های یک تشک خوب و سپس به معرفی انواع و کاربرد هریک از آن‌ها بپردازیم.

بهترین تشک برای خوابیدن، تشکی می باشد که ارتفاع آن کم نیست و از سطح تخت بالاتر میباشد. در تشک های معمولی، موضوع ارتفاع مهم نیست و ارتفاعی برای آن ها تعریف نشده است، در حالی که اقسام مدل های طبی و خوشخواب موجود در بازار، از ارتفاع متنوعی برخوردار می باشند. محتویات تشک ها و نوع موادی که در تولید آن ها به کار رفته در انواع مختلف این محصول متفاوت است.از جمله مواد تشکیل دهنده تشک های خوشخواب شامل نمد، فنر، موکت، یونولیت و فوم می باشد. در حالی که تشک های معمولی فقط از فنر تشکیل شده اند و در بیشتر آن ها ابر و مواد پر کننده مانند پر و پشم نیز  وجود دارد.

چه موقع نیازمند خرید یک تشک تازه هستید؟

این یکی از اصلی ترین سوال ها در هنگام خرید بهترین تشک است، که باید به آن جوابی قانع کننده بدهیم. درواقع ما زمانی تصمیم میگیریم یک تشک خوشخواب بخریم که تشک ما خراب شده یا به بیماری های مختلفی دچار شده ایم. پس نباید اینگونه باشد، تشک ما بعد از مدت مشخصی که بستگی به نوع آن و نوع استفاده ما دارد، باید تعویض گردد.

نشانه هایی که به ما نشان می دهدکه وقت آن رسیده که تشک جدیدی را خریداری کنیم چیست؟

_زمانی که تشک شما غژ غژ می کند.
_تشک شما دچار پارگی و ساییدگی شده است.
_فرو رفتگی و برآمدگی های نامطلوبی در تشک تان به وجود آمده است.
_زمانی که در خانواده اقوام و هتل ها خواب راحتی را سپری می کنید اما در تشک خود خواب آرامی ندارید.
_بعد از خوابیدن روی تشک احساس کمر درد می کنیم یا بدنمان کوفته است.

انواع مختلف تشک چیست؟

هنگامی‌که تصمیم به تهیه تشک می‌گیرید با انواع گسترده‌ای از محصولات مواجه می‌شوید که انتخاب را برای شما مشکل می‌کنند.
امروزه با توجه به تنوع نیازهای کاربران، تشک‌ها نیز در انواع مختلفی تولید می‌شوند که هر یک برای افرادی با مشخصات خاص عملکرد
بهتری دارند؛ بنابراین، بهتر است پیش از خرید کمی درباره انواع تشک‌ها اطلاعات کسب کنید.

تشک طبی

امروزه شایع شدن بیماری‌هایی مانند کمر درد و پادرد باعث شده تا بیشترافراد به تشک طبی روی بیاورند. تشک‌های طبی سفت هستند و عده‌ای بر این باورند که سفت بودن تشک، به پیشگیری یا درمان کمر درد کمک می‌کند که هنوز این مسئله از نظر علمی به اثبات نرسیده است. تشک‌ طبی از جنس یونولیت می‌باشد و مانند تشک‌های بیمارستانی، سفت و سبک است. البته برخی از تولیدکنندگان این تشک‌ها را از جنس اسفنج می‌سازند که در میان تشک های طبی از کیفیت بالاتری برخوردار است.

تشک فنری

در این بخش از راهنمای خرید تشک خوب اطلاعاتی راجع به تشک‌های فنری ارائه می‌کنیم. از بین انواع تشک‌های مختلف، تشک فنری، پرطرفدارترین و پرمصرف‌ترین نوع آن‌ها می‌باشد. همانطور که از نام تشک فنری پیداست در ساخت آن از فنر‌هایی به ضخامت دو سانتی متر استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین فواید انتخاب تشک‌های فنری این است که هر فرد با هر میزان درآمد، قدرت انتخاب فراوانی دارد. تشک فنری از لحاظ شکل به کارگیری فنر‌ها به دو نوع منفصل و متصل تقسیم می‌شود.

تشک سوپر استار خوشخواب

_تشک‌ با فنر‌های منفصل (Pocket Spring)

اگر درجستجوی تشکی هستید که بدون ایجاد صدا و لرزش، خوابی آرام  وراحت را تجربه کنید، پیشنهاد ما به شما تشک‌ با فنر منفصل است. استفاده از فنر‌های منفصل باعث  می‌شود تا فنر‌ها، به طورجداگانه حرکت کرده و انعطاف‌پذیری آنها افزایش یابد. در این حالت، با فشار نقاط مختلف بدن در هنگام غلتیدن، تشک نیز با بدن مطابقت پیدا می‌کند. ساختار داخلی تشک‌های پاکتی به این شکل است که هریک از فنر‌ها را به صورت مستقل در داخل یک پاکت قرار می‌دهند و در کنار یکدیگر می‌چینند.

تعداد فنر‌های به کار رفته در یک تشک حداقل ۶۰۰ و حداکثر ۲۰۰۰ پاکت است. روشن است هرچه تعداد پاکت‌های فنری بیشتر باشد راحتی آن نیز به نسبت بیشتر خواهد بود و به همین نسبت قیمت آن نیز بالاتر می‌رود. البته نکته مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که کیفیت تشک‌های‌ فنری منفصل حتی با حداقل تعداد، با تشک‌های فنری متصل قابل مقایسه نیست. برخی تولیدکنندگان از طریق به کارگیری فنر‌های کوچک، فنر‌های معلق یا با استفاده از فنربندی‌‌های دو لایه تعداد فنر‌ها را افزایش می‌دهند. اگر هنگام خرید با این مورد مواجه شدید بهتر است کمی درباره نحوه ساخت فنر‌ها اطلاعات کسب کنید.

_تشک با فنر‌های متصل (Bonell)

در این قسمت از راهنمای خرید یک تشک مناسب برای خوابی آرام، به معرفی یکی از قدیمی‌ترین و پرمصرف‌ترین تشک‌های فنری می‌پردازیم در تشک‌های با فنرهای متصل یا بونل، از فنر‌های کربنی استفاده می‌کنند و آن‌ها را به شکل یک ساختمان بهم پیوسته در می‌آورند و با استفاده از یک سیم مسی محکم برای حفظ شکل آن‌ها را تقویت می‌کنند.بیشتر افرادی که از تشک‌های فنر متصل استفاده می‌کنند از سه ویژگی این تشک‌ها ناراضی هستند اول به دلیل اینکه در این تشک‌ها از کفپوش‌های کمی استفاده می‌شود. دوم اینکه در ساختار این تشک‌ها همه اجزاء بهم گره خورده‌ و با ایجاد یک حرکت در یک طرف تشک، می‌توانید اثر آن را در طرف دیگر حس کنید. سوم اینکه وقتی دو نفر که روی این تشک‌ها خوابیده‌اند به هم نزدیک می‌شوند وسط تشک مانند یک گودال فرو می‌رود. اگر برای انتخاب یک تشک مناسب، مشکل مالی ندارید سعی کنید از خرید تشک‌های فنر متصل دوری کنید.

تشک مموری فوم دار

مموری فوم در واقع ماده‌ای است که سازمان فضانوردی آمریکا با هدف محافظت از وضعیت جسمانی مسافران ایستگاه فضایی اختراع کرد. این ماده از ترکیب پلی اورتان، لاتکس و … ساخته می‌شود. سالها بعد برخی از افراد، این ماده را در صنایع مختلف مانند تجهیزات پزشکی،ورزشی و ساخت تشک‌ به کار گرفتند. از محاسن مموری فوم دار یا فوم هوشمند این است که این ماده به دما و وزن بدن حساس بوده و متناسب با آن تغییر می‌کند. هنگام خواب، برخی از نقاط بدن از تشک فاصله دارد و همین مسئله‌ سبب فشار بر دیگر نقاط بدن می‌شود. برای مثال فاصله گودی کمر تا تشک سبب فشار بر کمر می‌شود، اما در تشک‌های مموری فوم دار این نقاط پر می‌شود که درمان موثری برای درد‌های استخوانی است.

تشک طبی – فنری

هر یک از تشک‌های فنری و طبی دارای معایب خاصی هستند. تولیدکنندگان این تشک‌‌ها با جمع آوری محاسن هر دو تشک به ساخت تشک‌ طبی فنری دست یافتند در این نوع تشک، از اسفنج‌ با چگالی بالا و برای پرهیز از سفتی آن از فنر‌های متصل فشرده استفاده می‌کنند. از آنجا که به لحاظ پزشکی تشک انسان باید در حالت میانه باشد و هم آنقدر سفت باشد که انحنای ستون فقرات حفظ شود و هم نرم و راحت باشد تا به کمر فرد آسیبی وارد نکند، تشک‌های طبی – فنری بهترین انتخاب، برای حفظ سلامت افرد میباشند.

تشک بادی

عمدتا کاربرد تشک بادی در هنگام سفر است.

تشک آبی

کاربرد اصلی تشک آبی اغلب برای تفریح و پیک نیک قابل استفاده است. البته بعضی از افراد این تشک را پر از آب گرم می‌کنند و به عنوان یک روش درمانی از آن استفاده می‌کنند. یکی از محاسن تشک‌های بادی و آبی این است که در سفر، به راحتی قابل حمل و نقل می‌باشد و بزرگ‌ترین عیب تشک‌های بادی و آبی احتمال سوراخ شدن آن است.

تشک لاتکس

شاید فکرکنید که تشک لاتکس از یک روکش پلاستیکی و حساسیت‌زا برخوردار باشد اما در واقع این تشک‌ها ظاهری شبیه به مدل‌های دیگر دارند و لاتکس داخل آنها استفاده شده است. در واقع لاتکس نسبت به مموری فوم از انعطاف بیشتری برخوردار است و به علت ضخامت کمتر وزن تشک را کاهش می‌دهد. تشک‌های لاتکس همانند مموری فوم می‌توانند از قسمت‌های مختلف بدن شما پشتیبانی کنند و فشار ناشی از غلت زدن را به دیگر نقاط منتقل نمی‌کنند.

افزون بر این، تشک لاتکس نسبت به مدل‌های مموری فوم از انعطاف بیشتری برخوردار است که موجب طول عمر بالای این محصول می‌شود.

چه عواملی بر روی قیمت یک تشک تأثیر می گذارد؟

اشخاص معمولا علاوه بر مارک تشک در مورد قیمت آن هم پرس و جو می کنند، بدون آنکه شناخت درستی از عوامل موثر بر روی قیمت تشک داشته باشند.

قیمت بهترین تشک با موارد و ویژگی هایی همچون عوامل زیر تعیین می شود:

_طبی، فنری و نوع فنر ( منفصل و متصل)
_ارتفاع تشک

_الیاف استفاده شده ( الیاف ضد حساسیت با خاصیت ارتجاعی باعث بالا رفتن قیمت می شود)

_نوع محافظ اسکلت
_کودک، نوجوان، یک نفره یا دو نفره
_جنس پارچه رویی (ضد حریق، ضد آب، ضد نفوذ حشرات)
ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵
تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1