دکوراسیون داخلی منزل

همه چیز درباره دکوراسیون داخلی منزل

خوابکو
بدون دیدگاه

با توجه به معنای مندرج در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از هماهنگ سازی طراحی شده جهت به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و بقیه اشیا در یک اتاق یا ساختمان به گونه ای هنرمندانه.

با این حساب تمام ما وقتی که منزل خود را تزیین و درباره برترین چیدمان مبلمان منزلمان فکر میکنیم، نقش یک دکوراتور داخلی را بر عهده خواهیم داشت. هر چند، دکوراسیون داخلی مثل بقیه هنرها، دارای سبک و ریزه‌کاری‌های متفاوتی میباشد که براساس سلیقه ها و نیازهای دوران، دستخوش تغییر می‌شوند.

دکوراسیون داخلی مثل هنرهای دیگر، دارای سبک و سیاق و اصولی میباشد که بر اساس سلیقه‌ها و نیازهای هر دوره، دستخوش تغییر خواهند شد.

دکوراسیون داخلی مربوط میباشد به هنر و علم به وجود آوردن یک فضای داخلی که برای کاربرانش از جهت زیبایی شناختی خوشایند و به لحاظ کاربری مفید است. دکوراسیون داخلی منزل از سبک ها و گرایش های متنوعی پیروی خواهد کرد و آن ها را با هم به ارمغان خواهد آورد تا سبک شخصی کاربر را بیان نماید. در واقع دکوراسیون داخلی منزل به این می پردازد که چطور میتوان یک پلان آزاد را با مبلمانی که مکمل فضا است و یا با دکوری که جلوه کننده است جفت و جور کرد و یا این که فضا و حالت یک فضا را با نورپردازی و پوشش ذیوار تغییر داد.

شغل دکوراسیون داخلی چقدر محبوبیت دارد؟

بر عکس تصور مردم تعداد دکوراتورهای داخلی خیلی بیشتر از آن میباشد که همه فکر میکنند و حتی بعضی از آنان در بین مشاهیر دنیای امروز هستند.گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند ولی با این وجود خیلی از دکوراتورهای داخلی از راه طراحی درآمد خیلی زیادی هم کسب میکنند.

ممکن است علت اصلی ناشناخته ماندن آنها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به طور مبحثی مطرح درآمد. گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است. به هر حال در دنیای امروز بیشتر تجربیات زندگی افراد در فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.

شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هوا خوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم اما همین شادی فرار ار محیط بسته نشان دهنده کثرا اوقاتی میباشد که در اتاق ها میگذارنیم به همین جهت دکوراسیون داخلی منزل مناسب بهترین راه حل برای بهبود وضعیت کاری تحصیلی و زندگیمان است.

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب مکانی میباشد جهت استراحت و کسب آرامش و انرژی مجدد برای روز کاری بعدی. انتخاب لوازم اتاق خواب و نوع چینش آنها کمک زیادی به کسب این آرامش و استراحت واقعی می‌کند.در این مطلب سعی داریم مهم‌ترین نکات مربوط به دکوراسیون این قسمت با اهمیت از خانه را عرضه نماییم.

یکی از اصول نخستین دکوراسیون اتاق‌ خواب این میباشد که ، جای تخت باید گونه ای انتخاب گردد که پنجره نورگیر در سمت راست آن قرار بگیرد .
گذاشتن تعدادی کوسن‌ بر روی تختی که لبه بالایی بلندی دارد، بر قشنگی تخت می‌افزاید. در سبک‌های کلاسیک ، ترجیحا بهتر میباشد که کوسن‌ها از همان جنس و بافت روتختی باشند .

بافت‌ روتختی و والان‌های پرده بهتر است از یک نوع ، یک طرح و یک طیف رنگی انتخاب شود و حتی نوارهای تزیینی قسمت بالایی دیوارها نیز از همان طیف رنگی باشد.

محصولات بیشتر شرکت خوشخواب:

هماهنگی بین بافت‌ها، سبب به وجود آمدن سبک کلاسیک در محیط اتاق می‌شود . البته اگر در این بین ، گاهی اوقات یکی از بافت‌ها و رنگ‌ها ، متضاد و یا مکمل دیگر بافت‌ها ‌باشد ، موجب ایجاد تنوع در اتاق شده و آن را از یکنواختی در‌ می‌آورد. به عنوان مثال ، اگر رنگ زمینه اتاق ، کرم شکلاتی و گلبهی باشد . استفاده از دکور چوبی تیره متمایل به زرشکی، مکمل رنگ فضای زمینه است . استفاده از روتختی براق ، نوعی حس تجملاتی را در ببیننده ایجاد می‌کند و قرار گرفتن آن در کنار دکور چوبی تیره ، باعث می‌شود زیبایی این نوع چیدمان نمودی چند برابر بیابد. اگر رنگ و طرح بافت‌های پارچه‌ای نیز مابین رنگ زمینه اتاق و دکور چوبی آن باشد ، سبب برقراری تعادل در محیط اتاق خواهد شد.

هر میزان پهنای قاب تابلوها بیشتر شود، آن قاب با دکور اتاق هماهنگ‌تر شده‌ و هر چقدر پهنای قاب کمتر باشد ، نقاشی یا سایر آثار داخل آن جلوه بیشتری دارد.

شیشه بالکن

سیستم شیشه بالکنی، فضایی برای تمامی فصل‌ها را برای شما ایجاد خواهد کرد. با استفاده از شیشه بالکنی فضای تراس شما به شدت جذاب خواهد شد و می‌توانید نهایت لذت را از مناظر بیرون ببرید. درب‌هایی که در قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفت از لولا کمک می‌گرفتند. ولی توسط این فناوری درب‌ها توسط ریل و بدون نیاز به موتور باز و بسته خواهند شد. با تعویض درب‌های قدیمی با درب‌های جدید و استفاده از شیشه بالکنی خواهید دید که فضای تراس شما به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد یافت. پر واضح است که توسط شیشه بالکنی نور طبیعی بیشتری وارد آپارتمان شده و محیط نورانی تر خواهد شد.

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵
تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1