مناسب ترین حالت خواب برای بدن کدام است؟

مناسب ترین حالت خواب برای بدن کدام است؟

خوابکو
بدون دیدگاه

انسان ها یک سوم از عمر خود را در خواب هستند. همه ی ما با اهمیت خواب کافی و باکیفیت برای بدن آشنا هستیم. خواب مناسب و کافی برای بدن مناسب است و برای بهره وری و کارایی در طول روز لازم می باشد. ما زمانی یک خواب با کیفت خواهیم داشت که عواملی خواب مارا بر هم نزنند. استفاده از تشک مناسب و رعایت نکات و دستور هایی باعث داشتن خواب با کیفیت و مناسب می باشد. یکی از این عوامل حالت خوابیدن است. انسان ها زمان خواب به صورت های مختلفی می خوابند، اما همه ی این حالت ها برای بدن مناسب نیست و گاهی حتی ضرر دارد. در این مطلب به معرفی حالت های خواب می پردازیمو ان هار را بررسی خواهیم کرد.

۱. خوابیدن  روی شکم

اولین حالتی که بررسی خواهیم کرد، حالت خوابیدن روی شکم است. این نوع خوابیدن برای بسیاری از افراد لذت بخش است. اما بدترین حالت خواب برای بدن است. در این حالت گردن و ستون فقرات در حالت طبیعی خود قرار ندارند، به همین علت موجب آسیب به ستون فقرات و گردن می شود. همچنین باعث ایجاد درد در این نواحی می گردد.

۲.خوابیدن به پهلو

این حالت یکی از پر طرفدارترین حالت های خوابیدن است. در این نوع حالت افراد به پهلو می خوابند و زانو های خود را خم می کنند. به این نحوه خوابیدن حالت جنینی نیز می گویند. زنام بیشتر از مردان به این حالت می خوابند. این شیوه خوابیدن برای خانمهای باردار مناسب است. البته این شیوه ی خوابیدن ممکن است باعث درد لگن شود برای از بین برئن این درد شما می توانید یک بالش در میان پاهای خود قرار دهید تا احساس درد نداشته باشید.

تبلیغات: تشک رویا اولترا ۱

۳. خوابیدن ستاره ایی

خوابیدنی که به حالت ستاره ایی معروف است،به این صورت می باشد که فرد به پشت خوابیده و پاها و دستان خود را باز می کند. شکل زیر خوابیدن ستاره ایی را  نشان می دهد.

خوابیدن ستاره ایی

تحقیقات نشان داده است که نزدیک به پنج درصد مردم به این شکل می خوابند. این شکل خوابیدن نیز در مدیتیشن مورد استفاده قرار می گیرد اما این شیوه خوابیدن، مستعد مشکلات خواب و خرو پف  می باشد.

۴. خوابیدن به پشت

این شیوه خوابیدن یکی دیگر از رایج ترین حالت های خواب بین افراد است. این شیوه خوابیدن مناسب ترین و بهترین حالت برای حفظ سلامت کمر به شمار می آید. کسانی که عادت دارند به پشت و در وضعیت طاق باز بخوابند، بهتر است از بالشی با ضخامت متوسط که قسمت پایین آن کمی ضخیم تر است، توصیه می شود. با رعایت این نکات پشتیبانی مناسبی برای نگه داشتن گردن و عبور و مرور هوا در راه تنفسی ایجاد می شود که کمتر شدن خروپف را در پی دارد. همچنین قرار دادن یک بالش کوچک زیر زانو باعث کم شدن تنش و حفظ حالت طبیعی ستون فقرات می شود.

کلام آخر

در این مطلب شیوه های مختلف خواب را بررسی کردیم. بهترین شیوه ی خوابیدن،خوابیدن به پهلو می باشد. البته خوابیدن به پهلو چپ. خوابیدن در این حالت مزایایی از جمله: دیگر سوزش سر دل را نخواهید داشت،خرو پف را از بین میبرد، باعث سلامت دستگاه گوارش می شود، قلب را سلامت نگه می دارد و در آخر باعث بهبود گردش خون شما می شود.

بیشتر بخوانید: چرا باید رو تشک بخوابیم

 

ویژگیامتیاز
بهترین قیمت⭐⭐⭐⭐⭐✅۵/۵
ارسال سریع⭐⭐⭐⭐⭐✅✅۴.۸/۵
پشتیبانی⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐۴.۷/۵
گارانتی⭐⭐⭐⭐⭐۴.۹/۵
تگ ها: آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed