سریع خوابیدن با روش های نظامی خوابیدن در ۱۰ ثانیه

خوابکو
بدون دیدگاه

سریع خوابیدن می تواند برای کسانی که وقت کمی برای استراحت دارند اهمیت زیادی داشته باشد و به همین دلیل ارتش ها روش هایی را برای این منظور طراحی کرده اند. در این یادداشت از مجموعه مجله خواب داتیس برخی از سریع ترین روش های خوابیدن را به شما آموزش خواهیم داد.

برای خرید انواع تشک اینجا کلیک کنید

سریع خوابیدن با روش های نظامی خوابیدن در ۱۰ ثانیه

آیا بجای این که واقعا خوابیده باشید، وقت بیشتری را صرف به خواب رفتن می کنید؟ باید بدانید شما تنها نیستید. تلاش و تقلای بیشتر نیز می تواند باعث ایجاد چرخه ای از انرژی اضطراب آور و اعصاب خردکن شود که مغز ما را بیدار نگه می دارد.

و اگر مغز شما نتواند بخوابد، برای بدنتان هم خیلی سخت خواهد بود که بتواند از آن پیروی کند. اما چند تکنیک علمی وجود دارد که شما می توانید برای زدن کلید خاموشی و هدایت بدنتان به سمت آرامش امتحان کنید. ما در ادامه این چند روش سریع خوابیدن را آورده ایم که مطالعه آن را به کسانی که مشکل دیر به خواب رفتن دارند، توصیه می کنیم.

چطور در ۱۰ ثانیه بخوابید؟
برای این قدر سریع خوابیدن احتمالا باید یک ورد جادویی بخوانید، اما با تمرین شما می توانید در نهایت به رکورد شیرین خوابیدن در ۱۰ ثانیه دست پیدا کنید، دقیقا مثل خواندن یک ورد جادویی.

نکته: شیوه پیش رو بطور کامل ۱۲۰ ثانیه طول می کشد اما به خواب رفتن در ده ثانیه پایانی این فرایند اتفاق می افتد و منظور از خوابیدن در ده ثانیه در حقیقت همان لحظاتی است که شما را به خواب هدایت می کند.

روش نظامی

این روش نظامی محبوب که برای اولین بار توسط شارون آکرمن گزارش شده است، از کتابی به نام «آرامش پیدا کن و پیروز شو: عملکرد قهرمانی» می آید.

آکرمن می گوید نیروی دریایی ایالات متحده در مدرسه آموزش پرواز یک راهنمای خواب ایجاد کرده است که به خلبان ها کمک می کند تا در کمتر از ۲ دقیقه به خواب بروند. این آموزش برای خلبانان ۶ هفته طول می کشد، اما حتی پس از نوشیدن قهوه و با صداهای مزاحم شلیک تفنگ هم جواب می دهد.

گفته می شود این تمرین برای کسانی که نیاز دارند درحال نشسته بخوابند نیز جواب می دهد!

شما می توانید با تمرین در نهایت به رکورد شیرین خوابیدن در ۱۰ ثانیه دست پیدا کنید
مراحل روش نظامی سریع خوابیدن
کل صورتتان را آرام کنید، این شامل عضلات داخل دهان شما نیز می شود.
شانه هایتان را بیاندازید تا تنش از بین برود و اجازه دهید دستهایتان به طرفین بدنتان بیافتد.
نفستان را بیرون دهید و قفسه سینه تان را آرام کنید.
پاها، ران ها و ماهیچه های ساق پایتان را آرام کنید.
با تصور یک صحنه آرامش بخش، ذهنتان را برای ۱۰ ثانیه خالی کنید.
اگر این کار جواب نداد کلمه «فکر نکن» را به مدت ده ثانیه تکرار کنید.
در عرض ۱۰ ثانیه شما به خواب خواهید رفت!

اگر این روش برای شما جواب نداد، شما باید بر روی بنیادهای این روش نظامی کارکنید: یعنی آرام کردن تنفس و عضلات، که شواهدی علمی مبنی بر موثر بودن آن ها وجود دارد. البته بعضی وضعیت ها از قبیل اختلال بیش فعالی (ADHD) یا اضطراب ممکن است بر اثربخشی این شیوه تاثیر بگذارد.

ادامه مطلب را بخوانید تا در مورد تکنیک هایی که این روش نظامی بر آن استوار شده و این که چطور می توان مراحل آن را به شکلی کارآمد تمرین کرد بیشتر یاد بگیرید.

تبلیغات: تشک های رویا

ویدیو معرفی تشک رویا

چگونه در ۶۰ ثانیه بخوابیم؟

در ادامه دو روش برای سریع خوابیدن معرفی خواهیم کرد، که تمرکز آن ها بر روی عضلات و تنفس شما می باشد، و به شما کمک می کنند تا ذهنتان را از مشغله هایش رها کنید و سریع تر بخوابید.

اگر شما تازه شروع به استفاده از این روش ها کرده اید تکنیک های زیر را امتحان کنید. این روش ها ممکن است تا ۲  دقیقه طول بکشند.

روش نفس کشیدن ۸-۷-۴

این شیوه تنفس که قدرت مدیتیشن و تصویرسازی را با هم آمیخته است، با تمرین، کارآمدی بیشتری پیدا می کند. اگر شما نارسایی های تنفسی از قبیل آسم یا بیماری مزمن انسدادی ریه دارید، قبل شروع به استفاده از این تکنیک ها با پزشکتان مشورت نمائید، چراکه ممکن است علائم شما را بدتر کند.

برای آماده شدن، نوک زبانتان را روی سقف دهانتان و پشت دو دندان جلویی قرار دهید. زبانتان را همانجا نگه دارید و درصورت نیاز لبهایتان را ببندید.

چگونه چرخه  نفس کشیدن ۸-۷-۴ را انجام دهیم
لب هایتان را به آرامی باز کنید و در حال بازدم از طریق دهانتان صدایی صوت مانند دربیاورید.
سپس لب هایتان را ببندید و بی صدا از طریق بینی نفس بگیرید. در سرتان تا ۴ بشمارید.
سپس برای ۷ ثانیه نفستان را حبس کنید.
سپس نفستان را با صدای صوت به مدت ۸ ثانیه بیرون بدهید.
در انتهای هر دوره، از هوشیاری زیاد اجتناب کنید. تلاش کنید این کار را بدون فکر کردن و بصورت ناخود آگاه انجام دهید.
این چرخه را برای ۴ بار نفس کشیدن کامل انجام دهید. اگر حس کردید احساس آرامش و خواب آلودگی قبل از زمان پیش بینی شده به سراغتان آمده است به بدنتان اجازه دهید بخوابد، چراکه در نهایت هدف از انجام این مراحل سریع خوابیدن است.
آرام کردن پیشرفته عضلات (PMR)
آرام کردن پیشرفته عضلات، که با عنوان آرامش بخشی عمیق عضلات نیز شناخته می شود، به شما کمک می کند تا از تنش و اضطراب رها شوید.

بنیاد کار بر کشش عضلات بدون فشار آوردن و آرام کردن آن ها برای رها شدن از تنش است. این حرکت آرامش را در تمام بدنتان گسترش می دهد. این حرکت برای کمک به مقابله با اختلال بی خوابی نیز توصیه می شود.

قبل از این که شروع کنید، روش ۸-۷-۴ را تمرین کنید و در این حال تصور کنید که تنش با هر بازدم از بدن شما خارج می شود. با خارج شدن تنش بدنتان امکان سریع خوابیدن را بدست خواهد آورد.

سناریوی آرامش عضلات برای سریع خوابیدن

ابروهایتان را تا جایی که می توانید بالا بکشید و برای ۵ ثانیه نگه دارید. این کار عضلات پیشانی را فشرده می کند.
بلافاصله عضلاتتان را آرام کنید و حس کنید که تنش کاهش پیدا می کند. برای ۱۰ ثانیه صبر کنید.
بطور کشیده بخندید برای این که روی گونه هایتان تنش ایجاد کنید. برای ۵ ثانیه نگه دارید و سپس رها کرده و آرامش پیدا کنید.
۱۰ ثانیه صبر کنید.
با پلک های بسته چشمانتان را چپ کنید. ۵ ثانیه نگه دارید و رها کنید.
۱۰ ثانیه صبر کنید.
به آرامی سرتان را به عقب خم کنید و به سقف نگاه کنید. ۵ ثانیه نگه دارید و در حالی که حین برگرداندن سر، گردنتان روی بالش فرو می رود آرامش پیدا کنید.
۱۰ ثانیه صبر کنید.

از عضلات پشت بازو تا سینه، از ران ها تا کف پاها، باقی بدنتان را به سمت پائین حرکت دهید (بکشید).
خودتان را رها کنید تا به خواب بروید حتی اگر حرکات آرامش بخشی عضلاتتان را تکمیل نکرده اید.
در حال انجام این کار بر چگونگی آرام شدن و حس سنگین شدن بدنتان زمانی که دارد در حالتی مناسب برای سریع خوابیدن قرار می گیرد تمرکز کنید. روش های فوق سریع ترین روش های خوابیدن هستند که کارایی آن ها بطور علمی نیز تائید شده است. البته رعایت بهداشت خواب و استفاده از کالای خواب مناسب که همیشه توسط کارشناسان خواب داتیس توصیه شده است، همچنان به اهمیت خود باقی هستند.

 

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵
تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1