بدون دیدگاه

راهنمای انتخاب مناسب ابعاد تشک (یک نفره ، دو نفره و نوزادی)

انتخاب مناسب ابعاد تشک یکنفره و دونفره

 

 

ابعاد تشک

 

 

ابعاد تشک همچون سایر مشخصات تشک، بر کیفیت خواب شما تاثیر بسزایی دارد. چنانچه تشک و تخت خواب شما  از نظر ابعاد با یک‌دیگر هم‌ خوانی نداشته‌ باشند، تشک شما غیر‌قابل‌استفاده خواهد شد . پس در نتیجه شناخت انواع ابعاد تشک و آگاهی‌ پیدا‌کردن از ابعاد دقیق تخت در هنگام خرید، یک نکته بسیارمهم است. از سوی دیگر، ابعاد مختلف تشک بر راحتی خواب شما تاثیر دارد. بر اساس ابعاد اتاق خواب خود می‌توانید از مدل‌های مختلف تشک های  یکنفره و دونفره استفاده نمایید.

بیشتر بدانید: تشک خوشخواب

 

سرفصل

ابعاد مختلف تشک یکفره

ابعاد مختلف تشک دونفره

ابعاد تشک نوجوان و نوزاد (کودک)

سایز های سفارشی تشک

روش صحیح اندازه گیری ابعاد تخت

 

ابعاد مختلف تشک یکنفره :

سایز تشک یک نفره ۹۰در۲۰۰

به طور کلی سایز این تشک مناسب افراد بالغ با اندامی متوسط خواهد بود.بیشتر تخت های یکنفره برای این سایز طراحی شده است. لذا به تشک یک نفره اصطلاحا تشک ۹۰ نیز گفته می شوداگر به معنای دیگه بخواهیم بیان کنیم تشک ۹۰ تشک استاندار یکنفره می باشد که در همه شرکت ها تولید تشک این سایز موجود می باشد. سایز ۹۰در۲۰۰ برای انواع اتاق خواب ها با سایزهای گوناگون مناسب و بسیار پر طرفدار است. برای خرید تشک با ابعاد ۹۰ در ۲۰۰ کلیلک کنید.

 

سایز تشک یکنفره ۱۰۰در۲۰۰

این سایز برای افراد با اندام متوسط مناسب می باشد. ونسب به تشک یکنفره عرض ۹۰ طرفدار کمتری دارد و در همه شرکت ها این سایز موجود نمی باشد.تشک سایز ۱۰۰در۲۰۰ شرکت رویا موجوداست و شما میتوانید محصول خود را از طریق فروشگاه اینترنتی خوابکو درب منزل تحویل بگیرید و پرداخت نمایید. برای خرید تشک با ابعاد ۱۰۰ در ۲۰۰ کلیلک کنید.

 

سایز تشک یکنفره ۱۲۰در۲۰۰

این سایز برای افرادی با اندامی متوسط و بزرگ و یا کسانی که تمایل به خوابیدن در کنار فرزندشان را دارند بسیار مناسب  است که به فرد فضای بیشتری را برای خواب می دهد. همچنین سایز ۱۲۰ یکنفره برای افرادی که در خواب غلت می زنند نیز مناسب است. برای خرید تشک با ابعاد ۱۲۰ در ۲۰۰ کلیلک کنید.

 

ابعاد مختلف تشک دونفره:

سایز تشک دونفره ۱۴۰در۲۰۰

این ابعاد تشک، جهت استفاده مشتریانی که در اتاق خوابشان فضای کمی وجود دارد مناسب است. ابعاد ۱۴۰ از ابعاد بسیار کم طرفدار و دارای مشتریان بسیار کمی می باشد. دلیل این موضوع تولید بسیار کم تخت در این اندازه می باشد. یکی از مشکلات عمده سایز ۱۴۰، پیدا نشدن ملحفه، روتختی و… برای آن در بازار می باشد. برای خرید تشک دونفره با ابعاد ۱۴۰ در ۲۰۰ کلیلک کنید.

 

سایز تشک دو نفره سایز ۱۶۰در۲۰۰

تشک های سایز ۱۶۰در۲۰۰ در اوایل دهه ی ۸۰ قرن بیستم وارد بازار شدن و درحال حاضر پر طرفدارترین سایز تشک دونفره موجود در بازار می باشند. برای بسیاری از زوج ها این سایز تشک بهترین انتخاب است مناسب به دلیل اینکه در اکثر اتاق های خواب قرار میگیرند(جا میشود). برای خرید تشک دونفره با ابعاد ۱۶۰ در ۲۰۰ کلیلک کنید.

 

لازم به ذکر است که در میان سایز های دو نفره سایز ۱۶۰در۲۰۰ یک مزیت  قابل توجه نسبت به سایز های دیگر دارد. با توجه به اینکه بیشتر اقلام کالای خواب (رو تختی،لحاف،ملحفه،محافظ  تشک ومحافظ ضد آب و…) برای تخت های ۱۶۰در۲۰۰ طراحی و دوخته میشوند اگر تخت شما ۱۶۰در۲۰۰ باشد طبیعی است که قدرت انتخاب شما در تهیه و خرید این اقلام از میان سایز های تشک دو نفره موجود در بازار بیشتر می باشد.

 

سایز تشک دونفره ۱۸۰در۲۰۰

این سایز به نام دو نفره ی ۱۸۰ یا به دونفره ی بزرگ شناخته  است. در این ابعاد فضایی معادل ۹۰ سانتی متر برای هر فرد وجود خواهد داشت. این تشک دارای فضای زیادی می باشد و همچنین مناسب افرادی است که در خواب جا به جایی های زیادی دارند. برای خرید تشک دونفره با ابعاد ۱۸۰ در ۲۰۰ کلیلک کنید.

 

به دلیل ابعاد بزرگ تشک سایز ۱۸۰در۲۰۰ این سایز در اتاق های بسیاری جا نخواهد شد همچنین  حمل و نقل و بالا بردن این سایز تشک از پله های ساختمان با دشواری همراه است از طرفی بسیاری از انواع کالای خواب (لحاف،روتختی،ملحفه و…) برای این سایز کم یاب می باشد.

بیشتر بدانید: تشک رویا

 

ابعاد تشک (سانتی‌متر)                نوع تشک

۱۳۰×۷۰                                                       تشک نوزاد (کودک)

۱۳۵×۷۰                                                       تشک نوزاد (کودک)

۱۸۰×۸۰                                                       تشک نوجوان

۹۰×۲۰۰                                                      تشک یک‌نفره

۱۲۰×۲۰۰                                                    تشک یک‌نفره

۱۴۰×۲۰۰                                                    تشک دو نفره

۱۶۰×۲۰۰                                                    تشک دو نفره (کویین سایز)

۱۸۰×۲۰۰                                                    تشک دو نفره (کینگ سایز)

۲۰۰×۲۰۰                                                    تشک دو نفره

 

ابعاد تشک نوجوان و نوزاد (کودک):

تشک نوجوان ۸۰در۱۸۰

این سایز همان طور که از اسمش معلومه برای سنین نوجوانی مناسب است و کمی نسبت به سایز تشک تک نفره کوچک تر می باشد و نوجوانان عزیز می توانند در صورتی که اندازه تختشان ۸۰در۱۸۰ بود این سایز تشک را از فروشگاه خوابکو ازطریق همین لینک خریداری کنند.

 

تشک نوزاد (کودک) ۷۰در۱۳۰ و ۷۰در۱۳۵

این سایز تشک فقط مناسب نوزادان(کودکان) می باشد که فضای کمی را اشغال می کند. تخت های نوزاد عموما به صورت استاندارد در این ابعاد تولید می شوند. سایز ۷۰در۱۳۰سانتی‌متر به صورت استاندارد توسط تولید‌کنندگان مختلف تشک تولید میشود. بسیاری از تخت‌های نوزادی نیز در این سایز تولید می‌شوند. اگرچه سایز تخت نوزاد شما متفاوت از سایز استاندارد است باید تشک با هر سایز سفارشی برای شما تولید شود که این کار را به راحتی میتوانید انجام دهید .برای مشاوره خرید و ساخت تشک سفارشی با شماره ۰۹۱۲۰۶۹۶۵۲۹ تماس بگیرید.

 

 

سایز تشک های سفارشی:

علاوه بر تشک‌های استاندارد موجود در بازار بعضی از تشک‌ها به طور غیر استاندارد در بازار عرضه می شوند که به آن‌ها تشک سفارشی نیز می‌گویند.  دلیل این‌که بعضی از خریداران تقاضای تولید تشک سفارشی می کنند این است که بعضی از فروشندگان به خاطر عدم آگاهی کافی در مورد سایز تشک، اطلاعات نادرستی در اختیار خریداران قرار می دهند که موجب گمراهی خریداران می شوند.

 

برخی از سایز های سفارشی:

سایز ۹۰در۱۸۰

سایز ۱۶۰در۲۲۰

سایز ۸۰در۱۳۰

سایز ۱۸۰در۲۲۰

روش صحیح اندازه گیری ابعاد تخت :

متر مناسب و استاندارد آماده کنید. در صورتی که تخت شما دارای لبه می باشد، از لبه داخل به داخل که محل قرار‌ گرفتن تشک است اندازه بگیرید. حال می توانید با اندازه‌گرفتن سایز تخت خود تشکی با سایز مناسب انتخاب کنید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره  ۰۹۱۲۰۶۹۶۵۲۹   تماس حاصل فرمایید.

برند های معروف خوشخواب:

تشک خوشخواب فنر منفصل
ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵
شاید دوست داشته باشید
تگ ها: آموزش

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1