تخت خواب قهوه ای رنگ

دلیل سر و صدا برخی از تشک ها چیست؟

خوابکو
بدون دیدگاه

سر و صدا تشک یکی از مشکلات مهمی است است که ما را اذتی می کند. اذیت کردن پی در پی آن، آن هم زمان خواب به شدت اعصاب خرد کن می باشد. ولی دلیل این مورد چیست و راهکار آن چیست؟ در این مقاله مجموعه ای از مسائلی را که سبب ایجاد سروصدا در تشک می شوند معرفی نموده ایم.

فنر شکسته یا خراب

در بسیاری از مواقع تشک ها، فنری سمج دارند که به جهت طراحی فلط، فرسایش طولانی مدت یا استفاده نامناسب، ممکن است شکسته باشد یا انحراف پیدا کرده باشد. جداکردن این فنر بدون پاره کردن تشک کار سختی می باشد. اگر که تشک شما هنوز شامل گارانتی است، آن را به خدمات پس از فروش بسپارید تا تعمیر یا تعویض شود. ولی در صورتی که زمان گارانتی تشک تمام شده است، شکاف کوچکی بالای فنر مشکل دار ایجاد نمائید و یک جراحی کوچک از قبیل خم کردن فنر انجام دهید تا صدای مزاحم قطع بشود.

روغن کاری فنرهای تشک

بعضی وقت ها فنرهای یک تشک، بخصوص در محصولات ارزان قیمت، نیازی به تعمیر یا تعویض نمی باشد. تنها یک روغن کاری جزئی می تواند کمک کند تا کمی نرم تر کار کند. البته باز هم مثل مورد قبلی پیدا کردن و جدا کردن فنر مشکل دار و تعمیر یا روغن کاری آن کار مشکلی است.

بیشتر: خرید تشک رویا

تشک در مرکز قرار ندارد

برخی اوقات دلیل سر و صدا تشک این است که وسط تخت خواب قرار نگرفته است و این موضوع موجب آن شده که فشاری که به فنرها می آید آن ها را در جهت نامناسبی خم نموده و سروصدا ایجاد نماید. اگر که تشک بر روی تخت خواب یا باکس به شکل نامناسبی قرار گرفته است، مثلا به موازات با کف قرار نگرفته است، آن را جابجا نمایید و به شکل مسطح در مرکز قرار بدهید.

پایه های تخت نامتعادل می باشند

شاید تشک برروی تخت خواب درست قرار گرفته باشد ولی پایه های تخت به شکلی باشند که تشک زاویه پیدا کند. پایه ها را متعادل نمائید تا همه آن ها در یک ارتفاع قرار بگیرند. یا اگر کف اتاق نامسطح است آن ها را طوری تنظیم کنید که تشک مسطح باشد.

جهت رفع صدای تشک پایه های تخت را متعادل نمایید

شاید تشک روی تخت خواب درست قرار گرفته باشد اما پایه های تخت به شکلی باشند که تشک زاویه پیدا کند. پایه ها را متعادل نمائید تا همه آن ها در یک ارتفاع قرار بگیرند. یا درصورتی که کف اتاق نامسطح است آن ها را طوری تنظیم کنید که تشک مسطح باشد.

رفع سر و صدا تشک با سفت کردن چارچوب تخت خواب

در بسیاری از مواقع پیچ و مهره هایی که چارچوب را نگه می دارند بخصوص در تخت خواب های قدیمی به مرور شل می شوند و نیاز به سفت کردن دوباره دارند. سر و صدا تشک در این مواقع از خود تشک نیست بلکه شما درواقع صدای تخت خواب را می شنوید.

قطعات تخت خواب را بررسی نمائید و دوباره آن ها را سفت کنید. این کار جلوی کشیده شدن بخش های مختلف تخت خواب روی هم و ایجاد سر و صدای مزاحم را میگیرد.

ویژگیامتیاز
بهترین قیمت⭐⭐⭐⭐⭐✅۵/۵
ارسال سریع⭐⭐⭐⭐⭐✅✅۴.۸/۵
پشتیبانی⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐۴.۷/۵
گارانتی⭐⭐⭐⭐⭐۴.۹/۵
تگ ها: آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed