خرو پف

خرو پف و راه های از بین بردن آن

خوابکو
بدون دیدگاه

خرو پف یکی از صداهای آزارد دهنده است که ممکن است گریبان هر فردی را بگیرد. اما راه حل هایی برای از بین بردن آن وجود دارد که به آن اشاره می کنیم.

علت خرو پف

در اثر عبور هوا از کنار بافت گلو و بینی، لرزش در این بافت ایجاد خواهد شد. هنگامی که خواب هستید در اثر عبور هوا از بخشی از راه های تنفسی، لرزش ممکن است قوی تر شده و منجر به صدای بیشتری شود. بر اساس اعلام محققان انگلیسی مشکلات خواب، نزدیک به ۴۵ درصد افراد بالغ گاهی اوقات خروپف می کنند. برای توقف این نوع از خروپف تنها احتمالا کافی است کمی از وزن خود را کم کنید یا در بیشتر اوقات تنها وضعیت خواب خود را تغییر بدهید.

طرز درست خوابیدن

افرادی که به پشت می خوابند خروپف بیشتری می کنند. در این حالت به علت امکان تغییر موقعیت زبان و تغییر در راه های تنفسی مشکلاتی برای نفس کشیدن و عبور هوا ایجاد خواهد شد که منجر به خروپف می شود.

همانطور که قبلا اشاره کردیم وجود خرو پف علت هایی دارد و همجنین راه های درمانی در زیر به این موراد اشاره خواهیم کرد:

سرماخوردگی یا بسته بودن راه های تنفسی

بعضی از این خروپف های گهگاهی نیز به علت سرما خوردگی یا آلرژی ایجاد می شوند. در این صورت با انجام راه های درمانی و رهایی از سرماخوردگی مشکل حل خواهد شد ولی تا آن زمان سعی کنید راه های تنفسی را باز نگه دارید.

 وجود مشکل در بینی، زبان، سینوس و …

گاهی اوقات به علت مشکلی که از زمان تولد در بینی شما وجود داشته است خروپف ایجاد خواهد شد که با درمان آن این مشکلات برطرف خواهد شد.

چاقی

گاهی اوقات به علت اضافه وزن راه های تنفسی تنگ تر می شوند و در نتیجه خروپف ایجاد می شود.

استفاده از دخانیات

استفاده از سیگار و یا مصرف الکل منجر به تغییر در بافت های تنفسی و در نتیجه خروپف خواهد شد.

بیماری آپنه خواب

خروپف های زیاد و مکرر اغلب به علت بیماری آپنه خواب ایجاد می شوند البته همه خروپف های مکرر به علت آپنه خواب ایجاد نمی شود ولی متخصصین نشانه هایی را برای بیماری آپنه خواب و خروپف آن اعلام نموده اند که به صورت زیر است:

توقف تنفس در هنگام خواب (ممکن است در حدی تنفس کند شود که شما از خواب بیدار شوید)
خواب آلودگی بیش از حد در روز
مشکل در تمرکز
سردرد های صبحگاهی
گلودرد صبحگاهی
فشار خون بالا
درد قفسه سینه شبانه
خروپف بلند

درمان خروپف

برخی از دلایلی که عنوان شد به راحتی قابل برطرف شدن هستند. برای مثال با تغییر موقعیت خواب و خوابیدن به پهلو، همواره راه های تنفسی شما باز خواهند ماند و مشکلی برای تنفس شما ایجاد نخواهد شد. همچنین با کاهش وزن و یا عدم مصرف دخانیات می توانید زندگی بهتر و خواب بهتری داشته باشید. همچنین استفاده از دستگاه بخور در اتاق خواب کمک بسیاری به خواب و تنفس شما خواهد کرد. با این حال برخی از مواردی که عنوان شد حتما می بایست تحت نظر دکتر متخصص درمان شود.

در نهایت استفاده از تشک طبی و بالش طبی مناسب می تواند به خواب راحت شما و جلوگیری از خروپف به شما کمک کند. این نکته را نیز به یادداشته باشید که تمیز نگه داشتن تشک و بالش و به طور کلی محیط خواب می تواند از ایجاد آلرژی و همچنین خروپف جلوگیری کند. بسیاری از مواردی که برای خروپف اعلام شد با تغییر روش زندگی و عادات خواب قابل رفع می باشد.

 

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵
تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1