تفاوت تشک فنری منفصل (پاکتی) با تشک فنری متصل چیست؟

خوابکو
بدون دیدگاه

تفاوت تشک فنری منفصل (پاکتی) با تشک فنری متصل چیست؟

 

وقتی حرف از انتخاب تشک باشد ممکن است با این موضوع مواجه شوید که بین تشک فنری با فنر متصل و تشک فنری با فنر منفصل یکی را انتخاب کنید. وقتی که قصد خرید یک تشک جدید را دارید همه اینها می تواند به گیجی و سردرگمی شما بیفزاید. خب ما این راهنمای سودمند را برای شما در نظر گرفته ایم تا تفاوت های بین این دو نوع تشک را نشان داده و بگوئیم که چرا بهتر است از تشک های با فنر متصل استفاده نکنید.

 

تشک های با فنر متصل اغلب به این عنوان عرضه می شوند که پشتیبانی محکم و خوبی فراهم می کنند. با این حال، ما قصد داریم به شما نشان دهیم که چرا این ایده اشتباه است و اینکه چرا بهتر است از تشک های فنر باز با فنرهای به هم پیوسته استفاده نکرد.

این سوال از ما خیلی پرسیده می شود که ” چه تفاوت هایی بین تشک های فنر باز و فنر پاکتی (منفصل) وجود دارد؟” که این راهنما قصد دارد که به این سوال با جزئیات پاسخ دهد.

تشک های فنر باز یا تشک های با فنر متصل شما را بی قرار می کنند و خواب راحتی با آنها ندارید و شاید حتی مجبور شوید که روی کاناپه بخوابید. در حالیکه یک تشک با فنر منفصل باکیفیت می تواند از نظر شخصی با بدن هر شخص منطبق شده و خواب شبانه بسیار خوبی را فراهم کند. بیایید نگاه دقیق تری به تشک های فنر باز بیندازیم.

تشک فنری چیست؟

تشک فنری تشکی است که در ساختار داخلی آن از فنر استفاده شده است. اما سیستم فنربندی تشک ها به دو شکل متصل و منفصل انجام می شود که در این یادداشت تفاوت های آن ها و مزایا و معایب هر یک را شرح داده ایم.

برای خرید تشک های فنری متصل اینجا کلیک کنید

تفاوت تشک فنر منفصل و فنرمتصل در تشک فنری

فرق تشک طبی با طبی فنری توی میزان فنر بکار برده شده توی اونه. استفاده از فنر در ساختار تشک موجب نرمی آن می شود. در تولید برخی از تشک های طبی نیز برای اینکه نرمی بیشتری نسبت به هسته تمام فوم داشته باشند از فنر استفاده می شود. تشک فنری از سیستمی از فنرهای استیل ساخته می شود و شما می توانید تشک های فنری گوناگونی به لحاظ شکل فنر، طراحی سیستم فنری، درجه فشردگی و تعداد فنرها را در بازار پیدا کنید.

اما تشک های فنری به لحاظ سیستم فنری به دو گروه اصلی تقسیم می شوند که ما در این یادداشت این دسته بندی ها را مورد بررسی قرار داده ایم. احتمالا اصطلاحات تشک فنری با فنر متصل (فنرباز) و یا با فنر منفصل (فنرپاکتی) را شنیده اید. اما این دو اصطلاح به چه معنی هستند و چه تفاوتی بین این دو نوع تشک وجود دارد؟ آیا تشک فنر متصل بهتر است یا تشک منفصل؟

تشک فنری با فنر متصل چیست؟

فنر متصل (که همچنین با نام های فنر مارپیچ باز، میراکویل و فنر مارپیچ استاندارد نیز شناخته می شود) با یک سیستم فنری متصل به هم ، رایج ترین نوع فنر استفاده شده در تشک های فنری است. برای سال ها تشک فنری بطور سنتی با این روش تولید می شده است. این روش به تولید کننده امکان تولید انبوه با هزینه تمام شده پائین فراهم می کند که باعث می شود این نوع تشک ها ارزان ترین تشک های موجود در بازار باشند.

فنر متصل همچنین با نام های فنر مارپیچ باز، میراکویل و فنر مارپیچ استاندارد نیز شناخته می شود
اغلب سیستم های فنرباز از فنرهای شکل ساعت شنی در سیستم متصل داخلیشان استفاده می کنند که این یکنواختی از بالا تا پائین تشک توزیع شده است. همین موضوع باعث می شود که این سیستم برای ایجاد پشتیبانی بیشتر خوب باشد اما شکایت هایی از نقاط فشار تشدید شده و ناراحتی هایی از سیستم فنر متصل ایجاد کرده است.

یک تشک فنری دونفره استاندارد بطور میانگین ۳۰۰ فنر در خود دارد. فروشندگان و تولید کنندگان تشک، اغلب از معیار فنریت تشک صحبت می کنند که مربوط به ضخامت سیمی می شود که فنر تشک از آن ساخته شده است. هرچه عدد این معیار کوچک تر باشد به معنی آن است که تشک سفت تر خواهد بود. تشکی با معیار فنریت ۱۲ درجه، تشکی بسیار سفت بوده و پشتیبانی مناسبی برای بدن فراهم می کند. اما اگر به دنبال تشکی نرم تر هستید درجه فنریت ۱۳.۵ می تواند در عین فراهم نمودن پشتیبانی مناسب، کمی نرم تر باشد.

بالا بودن درجه فنریت میله لبه تشک فنری اهمیت زیادی دارد. این میله سطح خواب تشک را می کشد و با کاهش خمیدگی کناره ها، کمک می کند تشک به شکل اولیه خود باز گردد.

تشک های فنر باز، بدترین نوع تشک های فنری در بین تمام انواع تشک ها هستند‌. امیدواریم که هیچکس یک چنین تشکی را نخرد مگر اینکه واقعا مجبور باشد. این نوع تشک ها از یک سیستم فنربندی به هم پیوسته تشکیل شده و به صورت مارپیچ حلقوی پیچیده می شوند که شبیه به فنرهای آزاد بزرگ به نظر می رسند. این مارپیچ ها سپس به قاب سیمی متصل شده و به عنوان یک فنر بزرگ عمل می کنند. هیچ قسمتی از این فنر به طور مستقل عمل نمی کند. هیچ انفصال و استقلالی در فنر وجود ندارد و اگر شما در یک سمت تخت بالا و پایین بپرید یا کلا حرکتی کنید، سمت دیگر تخت نیز بالا و پایین می رود.

از این تشک ها اغلب به صورت های زیر توصیف می شود:

فنر مار پیچ باز
فنر مار پیچ متصل
فنر به هم پیوسته
تشک های کیج اسپرانگ
تشک های بانل اسپرانگ
میراکویل
تشک های true coil
تشک های ارتوپدیک

 

آیا استفاده از تشک فنری با فنر متصل برای من خوب است؟

تشک فنری با فنر متصل مزایا و معایبی دارد که اهمیت آن بسته به نیاز شما می تواند تغییر کند. این تشک ها برای کودکان بین ۳ تا ۵ سال می توانند تشک مناسبی باشند.

فقط یک دلیل برای استفاده از تشک های فنر باز وجود دارد و آن هم قیمت آنهاست. این فنرها را باید برای ارزان ترین و ساده ترین تشک در نظر گرفت. دلیل اینکه تشک های فنر باز یا کیج اسپرانگ مورد استفاده قرار می گیرند این است که این تشک ها به سرعت برای واردات و تولید انبوه آماده می شوند. چون کل تشک می تواند فشرده شده و سپس روی هم سوار شوند، کشیدن روکش روی آن، تقریبا راحت است‌ که معمولا فقط یک لایی خاکستری بازیافت شده است که به تشک چسبیده یا دوخته می شود. سریع، ارزان و ساده. اگر کمترین پول را برای این تشک بپردازید هیچ مشکل دیگری وجود نخواهد داشت.

ممکن است مطالب سایت های دیگر را بخوانید که در مورد مزایای تشک های فنر باز سفت بحث می کنند اما اگر مشکل کمبود بودجه نداشته باشید انتخابتان باید همیشه به جای یک تشک فنر باز، یک تشک با فنر پاکتی (منفصل) باشد. تشک های فنر باز عملا هیچ پشتیبانی در هنگام خواب ایجاد نمی کنند.

مزایا :

فنر متصل پشتیبانی خوبی فراهم می کند و به دلیل سفتی آن در تشک های ارتوپدیک مورد استفاده قرار می گیرد. نسبت به تشک فنری با فنر منفصل سبک تر است و حرکت دادن و پشت و رو کردن آن آسان تر است همچنین همراه با مموری فوم داخلی می تواند راحتی بیشتری فراهم کند.

معایب :

به اندازه دیگر تشک ها تنومند نیست.
وسط این تشک ها در طولانی مدت گود می افتد.
همچنین تشک فنری با فنر متصل نمی تواند اختلاف وزن را کنترل کند و در تشک های دو نفره در صورت وجود اختلاف وزن می تواند موجب غلطیدن زوجین روی هم شود. ضمن اینکه لرزش ناشی از حرکت یکی از زوجین می تواند برای دیگری مزاحمت ایجاد کند.
فنرهای موجود در این تشک ها باعث انتقال حرکت می شوند. بنابراین زمانی که شخص خوابیده بر روی تشک حرکت می کند تشک به خاطر این حرکت تکان می خورد.
وجود فضاهای خالی بزرگ بین فنرهای تشک که اغلب باعث می شود روکش تشک بین این قسمت های خالی جا به جا شود.
عدم تطابق پذیری با وزن بدن و نیز عدم سازگاری برای دو فرد مختلف.
عدم پشتیبانی در لبه های تشک وجود دارد.
ایجاد برآمدگی در کناره های تشک نیز رایج است.

تشک فنری با فنر متصل حرکت را روی سطح انتقال می دهد

 

تشک فنری با فنر منفصل چیست؟

تشک فنری با فنر منفصل پشتیبانی بیشتری نسبت به فنر متصل فراهم می کند. فنرهای جدا از هم در پاکت های کوچک مخصوص خود قرار می گیرند و بطور جداگانه و مستقل از هم عمل می کنند. تعداد فنر ها در این نوع تشک می تواند بین ۶۰۰ تا ۵۰۰۰ فنر باشد. هرچه تعداد فنر ها بیشتر باشد پشتیبانی بهتری فراهم می شود.

در این تشک ها هر حرکتی که روی سطح تشک ایجاد شود به قسمت های دیگر منتقل نمی شود
سیستم های فنر منفصل در هسته تشک قرار می گیرند و لایه بالایی را معمولا مموری فوم یا لاتکس تشکیل می دهد که بر کیفیت و راحتی تشک اثر خیلی زیادی دارد. این ترکیب تشک های هیبریدی را شکل می دهد که امروزه بیشتر تشک های مرغوب دنیا را شامل می شود.

قانون عمومی در تشک های فنر منفصل این است که هرچه تعداد فنرها بیشتر باشد، واکنش ها و حرکت ها کنترل شده تر خواهند بود و تشک، پشتیبانی بهتری فراهم خواهد کرد. این موضوع بطور مستقیم بر راحتی بیشتر تشک منجر خواهد شد. البته نباید صرف تعداد فنر را مدنظر قرار داد و شکل طراحی و جنس فنر نیز از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است. به همین دلیل خرید تشک فنر پاکتی ارزان قیمت از تولیدکننده های ناشناس توصیه نمی شود.

تعداد فنر، شاخصی در کیفیت تشک محسوب می شود اما تنها عامل نبوده و اجازه ندهید با تعداد فنرها  فریبتان بدهند.  تشکی پر از فنرهای بی کیفیت بهتر از تشکی با فنر کمتر اما با کیفیت بهتر نیست. برای انتخاب بهتر باید مجموع مشخصات مواد مورد استفاده در تشک را در نظر بگیرید. مواد مورد استفاده در سطح و بالای تشک و نیز موادی که داخل تشک را پر می کنند در تعیین قیمت و کیفیت تشک فنری موثرند.

عمر مفید تشک فنری با فنر منفصل حدود ۷ الی ۱۰ سال است.

آیا استفاده از تشک فنری با فنر منفصل برای من خوب است؟

مزایا :

تشک فنری با فنر منفصل پشتیبانی بهتری برای بدن شما فراهم می کند. استفاده از فنر منفصل برای تشک های دو نفره بهتر از فنر متصل است چراکه مشکلات ناشی از کنترل وزن و حرکت در این نوع تشک ها وجود ندارد. در این نوع تشک ها هر حرکتی که روی سطح تشک ایجاد شود به قسمت های دیگر منتقل نمی شود و به اصطلاح ایزوله می شود.

معایب :

به علت سنگینی ناشی از فشردگی مواد تشکیل دهنده این نوع تشک فنری ، حرکت دادن و پشت و رو کردن آن سخت است. در صورتی که شما مبتلا به انواع  آلرژی هستید، قبل از خرید، حتما مواد تشکیل دهنده این تشک ها را بررسی نمائید.

تشک فنری با فنر منفصل پاکتی حرکت را روی سطح ایزوله می کند

برای خرید تشک های فنر منفصل اینجا کلیک کنید

چرا تشک های فنری پاکتی (منفصل)  بر تشک های فنر باز ارجحیت دارند؟

 

تشک فنر متصل بهتره یا منفصل ؟

این سوالیه که اکثر خریداران تشک دونفره طبی پاکتی خوشخواب می پرسند! ویژگی های فنرهای پاکتی (منفصل) نسبت به فنرهای متصل بسیار متفاوت هستند. یک فنر پاکتی (منفصل)، فنر ویژه ای است که یا با مواد مصنوعی در بیشتر تشک ها و یا با روکش کتانی در تشک های گران تر روکش می شوند.

در این تشک ها هر فنر به طور مستقل عمل می کند. بنابراین وقتی کسی که روی تشک خوابیده حرکت می کند، فنرهای دیگر مثل مدل های فنر باز همگی شروع به حرکت نمی کنند. این ویژگی امکان واکنش های خیلی پیشرفته تری را برای فنرها فراهم می کند که باعث تنظیم فنرها بر اساس شکل بدن، پوزیشن خواب و حرکات بدن در هنگام خواب می گردد.

اگر ترجیح می دهید نزدیک لبه تشک بخوابید، فنرهای پاکتی (منفصل) پشتیبانی خیلی بیشتری در لبه ها ایجاد می کنند. در حالی که یک مدل با فنر باز یک چنین مزیتی ندارد زیرا کناره های تشک برخلاف مدل فنر پاکتی (منفصل) هیچ پشتیبانی در لبه های خود ندارند.

هم چنین فنرهای پاکتی (منفصل) می توانند با وزن بدن متناسب شوند. و یک مدل zip & link یا مدلی که دارای کشش شکافی است می تواند دو نیروی کششی مختلف در یک تشک ایجاد کند. که فنرهای پاکتی (منفصل) را برای دو نفر با وزن های مختلف که قرار است روی یک تخت بخوابند ایده آل می کند. این امر با یک تشک فنر باز هرگز محقق نمی شود.

هم چنین فنرهای پاکتی (منفصل) سطح خیلی منسجم تری را برای لایه های روپوش تشک که از الیاف تشکیل شده و روکش آن که روی آن می نشینیم فراهم می کنند. وقتی الیاف روی یک سیستم فنر باز قرار می گیرند، بیشتر وقت ها فرو رفته و با گذشت زمان در فاصله خالی بین فنرها قرار می گیرند و یک سطح ناهموار و ناصاف ایجاد می کنند. یک تشک فنری پاکتی (منفصل) از یک تشک مدل کیج اسپرانگ بیشتر دوام می آورد و وقتی با رویه ای که دارای میزان مناسبی از الیاف است روکش شود، سال ها خواب راحت را برای شما فراهم می کند.

در رتبه بندی زیر ما تشک فنر متصل و فنر منفصل را با مقیاس ۱۰با یکدیگر مقایسه می کنیم :

راحتی
فنر متصل:۹.۲/۱۰
فنر منفصل:۹.۸/۱۰
نرمی
فنر متصل:۸.۷/۱۰
فنر منفصل:۹.۴/۱۰
خنک کننده
فنر متصل:۹.۶/۱۰
فنر منفصل:۹.۸/۱۰
پشتیبانی عمومی
فنر متصل:۹.۶/۱۰
فنر منفصل:۹.۸/۱۰
نمره کلی
فنر متصل:۹.۳/۱۰
فنرمنفصل:۹.۸/۱۰

 

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵

فروشگاه اینترنتی خوابکو

تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1