برای خرید تشک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای خرید تشک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

خوابکو
بدون دیدگاه

چرا تشک خود را عوض کنیم

 

تشک کهنه

پیش از خرید یک تشک جدید باید برای این سؤال یک پاسخ اساسی پیدا کنید. در حقیقت ما هنگامی که اقدام به خرید تشک جدید می‌کنیم که به درد های مختلفی نظیر دردهای مفصلی یا انحراف ستون مهره‌ها دچار شده باشیم.

اگرچه در این زمان خرید تشک جدید و استاندارد لازم و ضروری می باشد اما ممکن است به رفع دائمی مشکلات شما دیگر کمک نکند. از این رو بهتر است  بدانید چرا باید تشک خود را عوض کنید؟

تغییر شرایط فیزیکی بدن شما اولین دلیل برای خرید تشک جدید می باشد. در حقیقت بدن شما احتمالاً نسبت به زمانی که تشک خود را خریداری کرده‌اید تغییر زیادی همچون چاقی، لاغری یا افزایش قد را به خود می‌بیند. این در حالی است که شما روز نخست با توجه شرایط فیزیکی متفاوتی اقدام به خرید تشک کرده‌اید. با این وصف، حتی اگر یک تشک باکیفیت خریداری کرده باشید پس گذشت چند سال، باز هم نیاز دارید تا تشک خود را تعویض کنید.

تغییرات در نحوه زندگی نیز ممکن است شما را وادار به خرید تشک جدید کند. برای مثال ممکن است تشکی که امروز روی آن می‌خوابید پیش از این متعلق به همسر یا یکی دیگر از اعضای خانواده شما بوده باشد. در نتیجه این تشک نمی‌تواند به طور کامل از بدن شما و نیازهای آن پشتیبانی کند. همچنین اگر از یک تشک به طور مشترک استفاده می‌کنید، مهم میباشد که تشکی انتخاب کنید که مناسب سلیقه هر دو شما باشد.

انواع تشک

 

تشک داتیس مدل بانجوپدد Banjo Paddedتشک طبی فنری (فنر متصل)

 

تشک داتیس مدل امپریال

تشک طبی فنری (فنر منفصل)

تشک داتیس مدل ویسکوفوم Viscofoam

تشک سوپر طبی (اسفنجی)

هنگامی‌که تصمیم به تعویض وخرید تشک می‌گیرید با تنوع گسترده‌ای از محصولات مواجه می‌شوید که انتخاب را برای شما مشکل خواهد کرد. امروزه با توجه به تنوع نیازهای مشتریان، تشک‌ها، نیز در مدل های مختلفی تولید می‌شوند که هر یک برای افرادی با مشخصات خاص عملکرد بهتری دارند؛ بنابراین، بهتر است پیش از خرید کمی درباره انواع تشک‌ها بدانید.

تشک طبی‌فنری فنر‌متصل

تشک‌های فنری سال‌هاست که در حال تولید می باشند و از قدیمی‌ترین مدل تشک‌ها محسوب می‌شوند. در بدنه این تشک‌ها از فنربونل استفاده شده که موجب انعطاف پذیری قابل توجه آنها می‌شود، به‌گونه‌ای که کاربران معمولاً تشک فنری را به عنوان یک تشک نرم و طبی می‌شناسند.

تشک های فنری به دوسته تقسیم می شوند، تشک فنر متصل و فنر منفصل، در تشک فنری متصل، فنرها در سراسر تخت به یکدیگر توسط مفتول ۱.۴ متصل هستند.

اتصال فنر ها توسط مفتول موجب نرمی زیاد تشک می‌شود به طوری که برای کودکان یا کسانی که هیچ عارضه مفصلی و استخوانی نداشته باشند خوابیدن روی این نوع تشک ها  لذت‌بخش می باشد. همچنین تشک های فنرمتصل نسبت به فنر منفصل قیمت کمتری برخوردار است.

با این حال، این تشک‌ها معایبی نیز با خود به همراه دارند.

از جمله نکات منفی تشک فنری متصل، احتمال تولید صدا (جق جق) به دلیل انحراف فنرها و اصطکاک آنها با یکدیگر می باشد. البته این مورد بستگی به کیفیت فنر ونوع اسفنج  دارد. همچنین به دلیل اتصال سیم‌پیچ‌ها(مفتول ۱.۴) در تشک فنری متصل، فشار ناشی از وزن افراد در سراسر تشک  پخش می‌شود.

این مورد صد در صد در تشک‌های دو نفره تبدیل به یک مشکل بزرگ می شود چرا که با حرکت یکی از افراد، فرد دیگر را نیز تحت تأثیر ارتعاش فنر قرار می‌دهد. افزون بر این، نرمی بیش از حد تشک فنرمتصل موجب می‌شود تا گاهی پشتیبانی مناسبی از ستون فقرات وگودی کمر صورت نگیرد زیرا به دلیل فشار وزن افراد در قسمت باسن و شانه‌، بخش میانی تشک نیز فرو می‌رود و زیر کمر و ستون مهره‌ها خالی می‌شود.

از جمله شرکت‌های بزرگ داخلی که سال‌هاست به تولید تشک های فنرمتصل می‌پردازند می‌توان به برند رویا، برند داتیس و برند نفیس و برند ویستر و… اشاره کرد که محصولات خود را از طریق سایت‌های فروشگاهی نظیر فروشگاه اینترنتی خوابکو به فروش می رسانند.

تشک طبی‌فنری فنر‌منفصل

سال‌ها پس از آن که معایب تشک فنرمتصل معلوم شد، تولید کنندگان به این نتیجه رسیدند که جدا بودن فنرها از یکدیگر بخشی از مشکلات این تشک‌ها را حل خواهد کرد. در تشک فنرمنفصل یا پاکت اسپرینگ تک تک فنرها داخل پارچه مخصوص تولید می شود که که اتصال بین فنرها توسط این پارچه ها صورت گرفته است.

این گونه اتصال  موجب می‌شود تا هر یک از فنرها به صورت جداگانه عمل کنن و روی یکدیگر هیچ تأثیر نگذارند. نتیجه آن که در تشک فنرمنفصل سر و صدای

(جق جق)ناشی از اصطکاک وجود نخواهد داشت و به دلیل عملکرد جداگانه فنرها پشتیبانی بهتری از کمر و ستون فقرات صورت می گیرد.

همچنین برای تشک های دونفره نیز تشک فنر منفصل پاکت اسپرینگ نسبت نمونه‌های فنرمتصل آرامش بیشتری برای افراد فراهم می‌کند و حالت ارتعاش ناشی از غلت زدن را به نفر کناری انتقال نمی‌دهد.

افزون بر موارد فوق، تشک فنرمنفصل به دلیل تنفس بهتر لایه‌های زیرین، از خواص طبی و آنتی باکتریال و ضد حساسیت بهتری نسبت به تشک فنر متصل برخوردار می باشند. در حال حاضر، برندهای رویا و نفیس و داتیس از جمله شرکت‌هایی هستند که در ایران به تولید تشک‌های فنرمنفصل می‌پردازند و محصولات آنها در وب سایت فروشگاه اینترنتی خوابکو قابل خریداری هستند.

تشک

تشک مموری فوم هوشمند

فوم حافظه‌دار یا مموری فوم از جمله موادی است که اگرچه به‌تازگی در تشک‌های زست مورد استفاده قرار می‌گیرد. مموری فوم ماده‌ای است که به مقدار فشار و حرارت دریافتی تغییر شکل می‌دهد؛ بنابراین با همین تعریف ساده می‌توان دریافت که تشک مموری فوم با توجه به وزن، شکل ستون فقرات و حرارت بدن افراد عملکرد کاملاً متفاوتی خواهد داشت.

در تشک مموری فوم میزان فشار وارد شده به قسمت‌های مختلف بدن متفاوت است که این ویژگی موجب خون‌رسانی بهتر به اندام‌ها، پشتیبانی کامل کمر و ستون مهره‌ها و جلوگیری از دردهای عضلانی خواهد شد.

افزون بر این، در تشک مموری فوم دو نفره انرژی ناشی از غلت زدن به کاربر کناری منتقل نمی‌شود. با توجه به ویژگی‌های فوق تشک مموری فوم از خاصیت طبی بیشتری در قیاس با مدل‌های فنری برخوردار است. هرچند قیمت این تشک‌ها نیز در مقایسه با نمونه‌های دیگر دارای قیمت بیشتری می باشد. شرکت‌های تولید کننده تشک مانند تشک داتیس، تشک نفیس، تشک ویستر و تشک رویا از جمله برندهای داخلی هستند که به تولید تشک‌های استاندارد مموری فوم با کیفیت و قیمت‌های مناسب می‌پردازند.

خرید آسان و دلنشین را با ما در فروشگاه اینترنتی خوابکو تجربه کنید. تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا با ایجاد زمینه ای مناسب جهت ارسال به تمام نقاط کشور و ارایه بهترین کیفیت، بهترین قیمت و بیشترین تنوع محصول و ارسال در کمترین زمان ممکن به همراه خدمات پس از فروش “۷ روز گارانتی خرید ” گامی مطلوب در جهت رفاه حال مشتریان برداشته و خرید را برای شما به یک تجربه دلچسب تبدیل کنیم. و این پاسخی است به حسن انتخاب شما
ویژگیامتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐۵/۵
ارسال سریع⭐⭐⭐⭐⭐۵/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐۵/۵
گارانتی⭐⭐⭐⭐⭐۵/۵

شرکت خوابکو ، با عرضه ی کالای خواب (سرویس خواب ، تخت خواب ، تشک ، بالش ، روتختی ، محافظ و…) به همراه مشاوره برای یک انتخاب درست آمادگی ارائه ی خدمات به شما عزیزان را دارد. اگر به دنبال کالای خواب هستید خوابکو را انتخاب کنید.

تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پست های مشابه

پست های مشابه بیشتر
1