انواع الیاف بالش

برسی و مشخصات انواع الیاف بالش

خوابکو
بدون دیدگاه

انواع الیاف بالش

بالش خوب یکی از عواملی است که به داشتن خواب خوب کمک میکند.بهترین نوع بالش ،بالش های شرکتی هستند چون برای پر کردن بالش ها از دستگاه استفاده میکنند و به روش سنتی (دستی) انجام نمیشود که علاوه بر تمیز و بهداشتی بودن بسیار راحت نیز هستند.جنس آنها از فوم،پر،پنبه،الیاف مصنوعی و…میباشد.همانطور که گفته شد جنس الیافی که در داخل بالش استفاده میشود بسیار اهمیت دارد و در ادامه مطلب هرکدام از این جنس الیاف را برای شما توضیح میدهیم.

خرید انواع بالش خرید انواع بالش خرید انواع بالش خرید انواع بالش خرید انواع بالش خرید انواع بالش

بهترین الیاف برای داخل بالش

یکی از مهم ترین نیازهای انسان خوابیدن است،که درصورت داشتن یک خواب راحت خوب میتوانید تاثیر مثبت آن را در زندگی خود مشاهده کنید.ما در اینجا میخواهیم شما را با انواع الیاف بالش آشنا کنیم تا به راحتی بتوانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.برای جلوگیری از گردن درد و خروپف و سردرد باید از الیاف مناسب استفاده کرد که به سلامتی شما آسیب نزد و مفید باشد.استفاده طولانی مطب از یک بالش ممکن است باعث بیماری های پوستی و قارچ و کپک شود به همین دلیل پزشکان و متخصصان توصیه میکنن که هر سال بالش خود را تعویض کرده تا باعث بیماری نشود.بنابراین شناخت مناسب ترین الیاف بالش تاثیر زیادی دارد که ما در فروشگاه خوابکو این اطلاعات را جمع اوری کرده ایم تا در اختیار شما قرار دهیم.پس همراه ما باشید.

الیاف مصنوعی

یکی از ویژگی های بسیار مهم بالش های پر شده با الیاف مصنوعی این است که باعث ایجاد حساسیت و آلرژی نمیشود.بالش هایی که از الیاف مصنوعی تولید شده اند مقاومت بالایی در برابر شست و شو  نسبت به بالش های پر شده با الیاف طبیعی دارند،و میتوان آنها را در ماشین لباسشویی شست ولی در بالش های تولید شده از الیاف طبیعی اینگونه نیست و باعث آسیب رسیدن به الیاف میشود.بهترین گزینه برای افرادی که حساسیت و آلرژی دارند این نوع الیاف است به همراه روکش نخی.نکته مهم در خرید بالش با الیاف مصنوعی این است که به صورت کامل و یکدست پر شده باشند چون اگر این نکته رعایت نشده باشد باعث گردن درد و سر درد میشود.

فوم

فواید این نوع بالش جلوگیری از بروز حساسیت و آسیب رسیدن به گردن است.یکی از پراستفاده ترین الیاف مصنوعی ،فوم است،که از نظر قیمت نیز برای مصرف کننده مقرون به صرفه است.نکته مهم در خرید بالش های فومی این است که دقت کنید دارای تراکم باشد زیرا اگر دارای تراکم کافی نباشد به سرعت ارتفاع آن کاهش پیدا میکند.

کرک و انواع پر

ویژگی مهم این بالش شست و شوی آسان آن است.در زمان تولید بالش های پر،تمام پرها شسته میشود و کاملا  ضدعفونی میشود،با اینکه بالش های تولید شده از پر ضدعفونی میشود ممکن است در بعضی افراد باعث حساسیت و آلرژی شود و بعد از گذشت مدت زمانی سر پرها بیرون بزند.این بالش ها طبی نیستند و بیشتر جهت راحتی مصرف کننده  تولید شده است و از گردن و سر حفاظت نمیکند.این بالش برای کسانی که به بالش های مدل سنتی علاقه مند هستند مناسب است و بالش کرک و پر از قدیم در دسترس بوده است.در بیشتر مواقع در داخل این  بالش ها از پر غاز پر میشود و هرچه پرهای به کاربرده در بالش ها ریزتر باشد بالش نرم تر است و کوتاه تر.پس اگر جز افرادی هستید که علاقه مند به بالش کوتاه هستید این جنس بالش مناسب شماست چون بعد از مدتی حجم و ارتفاع آن کم میشود.

بالش پشمی و پنبه‌ای

بهترین گزینه برای پوست های حساس استفاده از پشم گوسفند طبیعی است زیرا باعث تنفس پوست می شود.پشم هایی که در این نوع بالش ها استفاده میشود کاملا شسته و ضد عفونی می شود و باید به این نکته توجه داشت که بعد از هر بار شست و شوی پشم ها آنها را از هم باز کرده و سپس بالش را با آن پشم ها پر کنید.بالش های پنبه ای و پشمی از مقاومت بالایی برخوردار است.دیگر مزیت پشم ،کنترل کننده دمای پوست می باشد که باعث جلوگیری از عرق کردن بدن می شود  و در نتیجه باعث بالا رفتن کیفیت خواب میشود.

ویژگی‌های بالش خوب

در خرید الیاف به مواد تشکیل دهنده آن توجه داشته باشید زیرا الیاف مضر باعث بروز حساسیت و آلرژی میشود.از ویژگی های بالش خوب این است که هنگام قرار گرفتن سر بر روی بالش،سر در راستای شانه ها قرار گرفته شود.ارتفاع استاندارد برای خرید بالش ۵۰تا۷۰سانتی متر است.نوع خوابیدن است که دلیل بر انتخاب بالش مناسب میشود. به طور مثال:

کسانی که روی شکم میخوابند باید از بالش هایی با وزن کم و نرم و سبک استفاده کنند چون باعث آسیب نرسیدن به ستون فقرات و گردن میشوند.

کسانی که طاق باز میخوابند باید از بالش هایی با ارتفاع متوسط و محکم استفاده کنند چون باعث میشود سر به سمت جلو حرکت کند و باعث آسیب رسیدن به گردن میشود.

کسانی که به پهلو میخوابند باید از بالش های نازک و محکم استفاده کنند تا فضای گوش و شانه با بالش پر شود.نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که به صورت دمر خوابیدن باعث رسیدن آسیب به کمر و ستون فقرات میشود.

کسانی که شغلشان به گونه ای است که مدام رانندگی میکنند یا پشت سیستم هستند باید از بالش های دور گردنی استفاده کنند ،چون باعث میشود فشار سر روی بالش باشد و به گردن آسیب نزند.

کسانی که مشکل گودب کمر دارند باید از بالش های مخصوص که به شکل uاست استفاده کنند و این بالش ها دور بدن را کامل پوشش میدهند.

کسانی که از زانو درد رنج میبرند باید از بالش های کوچک مخصوص زانو درد استفاده کنند ،که این بالش ها در میان پاهایشان قرار میگیرد و از درد جلوگیری میکند.

خانم های باردار به دلیل سنگین شدن شکم در ماه های بالا نمی توانند خواب راحتی داشته باشند،پس باید از بالش هایی که مخصوص بارداری است استفاده کنند که زیر شکم را کاملا پوشش میدهد.

کسانی که بیماری پلیپ دارن ویا هنگام خواب خروپف میکنند باید از بالش هایی با ارتفاع استاندارد و نسبتا سفت استفاده کنند چون سر در حالتی است که بدون گرفتگی میتوان تنفس انجام دهید.

بیشتر بخوانید: خرید اینترنتی بالش 

کدام بالش الیاف برای بالش بهتر است؟

بهتر است افراد با توجه به شرایط جسمانی و اقتصادی خود بالش مناسب را انتخاب نمایند. برای مثال بالش‌های پَر، نرم و لطیف و بسیار گران‌تر قیمت هستند. اگر عادت دارید از باش سفت استفاده کنید و آلرژی و حساسیت و یا مشکلات تنفسی ندارید بهترین انتخاب بالش پر و کرک است. بالش‌های که از الیاف مصنوعی تولید می شوند  نرم و کم ارتفاع هستند،ولی شست و شوی آنها بسیار مهم است تا بعد از مدتی دچار برامدگی نشود.

شستشوی بالش با الیاف مختلف

به غیر از بالش های پنبه ای و پشمی سایر بالش ها را میتوان با لباس شویی شست.در بالش های پنبه ای و پشمی بعد از خیس شدن به صورت گلوله گلوله در می ایند پس باید انها را از بالش خارج کرده و بعد از اینکه کاملا خشک شد آنها را از هم باز کنید و سپس مجدد داخل بالش را با پشم و پنبه شسته شده پرکنید.پس برای راحتی خود میتوانید از رویه ای ضخیم استفاده کنید تا هر بار مجبور به شستن پشم و پنبه نباشید و فقط با شستن رویه آن بالشی تمیز داشته باشید.

نکته مهم:  باید قبل از اقدام به شستن الیاف نحوه  صحیح  شست و شو آنرا را بدانید

نتیجه گیری

بالش مناسب علاوه بر آسیب نرسیدن به ستون فقرات و گردن ،باعث خواب راحت نیز میشود با توجه به این موضوع باید دانست که الیاف بالش نیز بسیار مهم است ،و باید به ارتفاع بالش نیز توجه داشت .ما در فروشگاه خوابکو پاسخگوی تمام سلیقه ها با بهترین قیمت ها  در زمینه کالای خواب هستیم.شما در فروشگاه خوابکو میتوانید به راحتی  و با اطمینان خرید خود را انجام دهید.

تگ ها: آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed