همان طور که می دانید بالش محل قرارگیری اساسی ترین عضو بدن ما یعنی سر و صورت ما می باشند. بدین جهت پاکیزگی آنها خیلی مهم است.عرق ها چربی ها و گرد و غبار می‌تواند سبب آلوده شدن و کدر شدن آنها شود.بالش های پر به دلیل وجود پر در آنها از حساسیت برخوردار می باشند. روش شستشوی بالش پر نکات مهمی دارد که آنها را ذکر خواهیم کرد. در ادامه این مقاله از خوابکو همراه ما باشید. محوه شستشو بالش پر با ماشین لباسشویی از جله راحت ترین روش ها جهت شستشوی بالش پر، به کارگیری ماشین لباسشویی میباشد. در ماشین لباسشویی های جدید برنامه ای برای شستن پر و پنبه وجود دارد که می‌توانید ماشین را روی آن حالت بگذارید.اما در این نوع از شستشوی چند مورد اساسی را باید مورد توجه قرار داد. نخست، مطمین شوید که به همراه بالش خود چیز اضافه ایی مثل زیپ و دکمه را درون محفظه ماشین قرار ندهید. بعدهم دقت نمایید بالش شما سالم باشد،پارگی و سوراخی در آن وجود نداشته باشد.از آب سرد و چرخش ملایم استفاده نمایید تا به بافت آن صدمه نرسد. هرگز از مواد سفیدکننده و نرم کننده استفاده نکنید چون پس از شستشو بالش شما،گلوله گلوله خواهد شد. پس از شستشوی بالش پر آن را به آرامی خارج نمایید و آب اضافی را بگیرید. بوی متفاوت بالش در این مرحله چیز بدی نیست و پس از خشک شدن برطرف می گردد. عمل خشک کردن را باید با دقت و چند بار انجام بدهید تا بالش به شکل و فرم قبلی خود بازگردد. با ضربه زدن پی در پی از گلوله گلوله شدن پر ها پیشگیری نمایید و آن را در معرض آفتاب قرار دهید تا به خوبی خشک شود و به حالت نخستین باز گردد. نحوه شستشوی بالش پر با دست نخست نکاتی که در شستشوی بالش پر در بخش بالا تذکر داده ایم را مورد توجه قرار بدهید. یعنی از نبود زیپ و دکمه ها اطمینان حاصل کنید.بررسی کنید که رویه‌ی بالش شما پارگی نداشته باشد. جهت شستشو دستی بالش خود، از یک وان یا تشت استفاده فرمایید، آن را از آب ملایم و سرد پرکنید. مواد شوینده ویژه را به آب اضافه نمایید و بالش را به آرامی در آب فرو کنید.در چنگ زدن دقت کنید و این کار را آرام انجام دهید تا فرم مخصوص خودشان را از دست ندهند.لکه ها را از بین ببرید و پس از آن به آرامی از آب خارج نمایید و سپس گام های خشک کردن را تکرار نمایید. از نور خورشید برای خشک شدن کامل استفاده کنید تا پر های بالش شما گلوله نشود. خشک‌کردن بالش پر بعد از شستشو در صورتی که شستشوی بالش پر، چه با ماشین و چه با دست، انجام داده اید و تمایل به استفاده از خشک‌کن ندارید، بایستی از راهکار سنتی برای خشک‌کردن آن استفاده نمایید. جهت انجام این کار، بالش را ما بین دو حوله خشک و تمیز قرار دهید. با فشار‌دادن روی بالش، آب اضافی را از آن خارج فرمایید. این کار سبب می‌شود آب بالش توسط حوله‌ها جذب و خارج بشود. دقت داشته باشید که بالش‌ها را در حوله نپیچانید یا چروک نکنید، چون شاید به پرها صدمه برساند. افزون بر این در صورت استفاده از خشک‌کن ماشین لباسشویی با تنظیمات دستی، دمای آن را پایین آورید. در نهایت هم باید بالش را در آفتاب قرار بدهید.

آموزش جامع شستشو بالش پر

خوابکو
بدون دیدگاه

همان طور که می دانید بالش محل قرارگیری اساسی ترین عضو بدن ما یعنی سر و صورت ما می باشند. بدین جهت پاکیزگی آنها خیلی مهم است.عرق ها چربی ها و گرد و غبار می‌تواند سبب آلوده شدن و کدر شدن آنها شود.بالش های پر به دلیل وجود پر در آنها از حساسیت برخوردار می باشند. روش شستشوی بالش پر نکات مهمی دارد که آنها را ذکر خواهیم کرد. در ادامه این مقاله از خوابکو همراه ما باشید.

نحوه شستشو بالش پر با ماشین لباسشویی

از جمله راحت ترین روش ها جهت شستشوی بالش پر، به کارگیری ماشین لباسشویی میباشد. در ماشین لباسشویی های جدید برنامه ای برای شستن پر و پنبه وجود دارد که می‌توانید ماشین را روی آن حالت بگذارید.اما در این نوع از شستشوی چند مورد اساسی را باید مورد توجه قرار داد.

نخست، مطمین شوید که به همراه بالش خود چیز اضافه ایی مثل زیپ و دکمه را درون محفظه ماشین قرار ندهید. بعدهم دقت نمایید بالش شما سالم باشد،پارگی و سوراخی در آن وجود نداشته باشد.از آب سرد و چرخش ملایم استفاده نمایید تا به بافت آن صدمه نرسد. هرگز از مواد سفیدکننده و نرم کننده استفاده نکنید چون پس از شستشو بالش شما،گلوله گلوله خواهد شد. پس از شستشوی بالش پر آن را به آرامی خارج نمایید و آب اضافی را بگیرید. بوی متفاوت بالش در این مرحله چیز بدی نیست و پس از خشک شدن برطرف می گردد. عمل خشک کردن را باید با دقت و چند بار انجام بدهید تا بالش به شکل و فرم قبلی خود بازگردد. با ضربه زدن پی در پی از گلوله گلوله شدن پر ها پیشگیری نمایید و آن را در معرض آفتاب قرار دهید تا به خوبی خشک شود و به حالت نخستین باز گردد.

نحوه شستشوی بالش پر با دست

نخست نکاتی که در شستشوی بالش پر در بخش بالا تذکر داده ایم را مورد توجه قرار بدهید. یعنی از نبود زیپ و دکمه ها اطمینان حاصل کنید.بررسی کنید که رویه‌ی بالش شما پارگی نداشته باشد.

جهت شستشو دستی بالش خود، از یک وان یا تشت استفاده فرمایید، آن را از آب ملایم و سرد پرکنید. مواد شوینده ویژه را به آب اضافه نمایید و بالش را به آرامی در آب فرو کنید.در چنگ زدن دقت کنید و این کار را آرام انجام دهید تا فرم مخصوص خودشان را از دست ندهند.لکه ها را از بین ببرید و پس از آن به آرامی از آب خارج نمایید و سپس گام های خشک کردن را تکرار نمایید. از نور خورشید برای خشک شدن کامل استفاده کنید تا پر های بالش شما گلوله نشود.

خشک‌کردن بالش پر بعد از شستشو

در صورتی که شستشوی بالش پر، چه با ماشین و چه با دست، انجام داده اید و تمایل به استفاده از خشک‌کن ندارید، بایستی از راهکار سنتی برای خشک‌کردن آن استفاده نمایید. جهت انجام این کار، بالش را ما بین دو حوله خشک و تمیز قرار دهید. با فشار‌دادن روی بالش، آب اضافی را از آن خارج فرمایید. این کار سبب می‌شود آب بالش توسط حوله‌ها جذب و خارج بشود.

دقت داشته باشید که بالش‌ها را در حوله نپیچانید یا چروک نکنید، چون شاید به پرها صدمه برساند. افزون بر این در صورت استفاده از خشک‌کن ماشین لباسشویی با تنظیمات دستی، دمای آن را پایین آورید. در نهایت هم باید بالش را در آفتاب قرار بدهید.

تگ ها: آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed