۱۱روش برای از بین بردن ساس تخت خواب

خوابکو
بدون دیدگاه

۱۱روش برای از بین بردن ساس تخت خواب

آلوده شدن تخت خواب به حشرات یکی از معضلات سختی است  که در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. این امر دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. رعایت نکردن بهداشت محیط خصوصا در اتاق‌های تاریک که امکان رطوبت‌گیری بالایی دارند، می‌تواند از علل اصلی نفوذ حشرات مهم به اتاق خواب و تختخواب باشد. مهم‌ترین حشره‌ای که در این آلودگی‌ها شما احتمالا میزبان آن خواهید بود، ساس است.

حشره‌ای خونخوار و کوچک مشابه با سوسک. این حشرات در طول روز می‌توانند در فضاهای بسیار کوچک میانه تختخواب و تشک مخفی شوند. بسیار پیش می‌آید که ساس‌ها پس از حضور افراد روی تخت برای خوابیدن، افراد را نیش می‌زنند.

دلیل نفوذ این حشرات به تختخواب یا اتاق چیست؟

ساس ها عاشق محیط های چرک و کثیف هستند. این حشرات به راحتی می‌توانند در چنین محیط‌هایی تغذیه کنند. به همین دلیل است که همواره گرایش زیادی به حضور در میان پارچه، لباس و میزبان های کثیف مشابه دارند. پس مهم‌ترین عامل حضور ساس‌ها در تختخواب می‌تواند کثیف بودن تشک، ملحفه، پتو و یا حتی لباس‌های کثیف درون اتاق باشد.

همچنین کثیف بودن بدن انسان نیز می‌تواند باعث جذب این حشره شود. ساس به راحتی توسط حشره کش‌های معمولی از بین نمی‌رود و شما باید برای جلوگیری از حضور آن ابتدا به بهداشت محیط اتاق و تختخواب توجه ویژه داشته باشید. عامل دیگری که در تحقیقات ثابت شده است که باعث جذب این حشره می‌شود، دی‌ اکسید کربن است. با شناخت زمینه‌های اصلی حضور حشرات، می‌توان از آلوده شدن تختخواب و محیط زندگی به آن‌ها جلوگیری کرد.

شکل ظاهری ساس

ظاهر: ساس رختخواب حشرات کوچک و مسطحی هستند که که از خون انسان و یا دیگر حیوانات تغذیه می کنند. آنها قهوه ای رنگ(مسی) هستند، بال ندارند و طول آنها حدود ۵ میلی متر (به اندازه یک دانه سیب) است. ساس های جوانتر ممکن است با چشم به سختی دیده شوند.
محل زندگی: معمولاً هجوم این حشرات در جایی است که افراد می خوابند یا زمان زیادی را می گذرانند. محل های زندگی آنها شامل آپارتمان ها، سرپناه ها، اتاق های کرایه ای، هتل ها، محل های مراقبت از بیماران،کشتی ها و خوابگاه ها می باشد. رختکن های کارگاه ها یا محل های استراحت کارگران نیز ممکن است محل زندگی آنها باشد.
رفتارها: ساس ها متخصص پنهان شدن هستند. آنها در طی روز در محل هایی مثل درز موکت ها، فنرهای رختخواب، چارچوب تخت، سرتختی، کمدها، پشت کاغذ دیواریها، قابهای عکس و زیر اثاثیه یا اشیاء انباشته شده و یا زیر و اطراف تخت پنهان می شوند.

ساس تختخواب می تواند در یک شب حدود ۳۰۰ متر حرکت کند اما آنها تمایل دارند در فاصله حدود ۲ تا ۳ متری افرادی که خوابیده اند زندگی کنند. آنها می توانند چندین ماه بدون خونخواری زندگی کنند.ساس تختخواب معمولا از محلی به محل دیگر توسط افراد منتقل می شوند. آنها می توانند در شکاف ها و لابلای اثاثیه، کیسه خواب، رخت خواب و مبلمان پنهان و منتقل شوند.

طرز انتقال: خیلی ها نمی دانند که ساس ها حتی بعد از اثاث کشی به منزل جدید باز به آنجا منتقل می شوند. همچنین فرد جدیدی که وارد آن خانه می شود مشکل ساس تختخواب را خواهد داشت. برای همین قبل از خرید یا اجاره خانه بایستی این نکته را نیز در نظر بگیریم. در محل های صنعتی برخی کارگران ممکن است ساس را به محل کار منتقل کنند. به هم ریختگی محل کار می تواند عامل انتشار ساس باشد.
شیوه شناسایی: در صورتی که موکت یا رختخواب لکه های تیره داشته باشد که این به دلیل فضولات ناشی از ساس است. همچنین شما ممکن است خود ساس، تخم یا پوسته تخم ساس یا پوسته آنها را مشاهده کنید.
اثرات نامطلوب: ساس مثل شپش اگرچه از خون انسان تغذیه می کنند ولی بعید است که منتقل کننده بیماری باشد. با این حال برخی افراد حساسیت خفیف یا شدید به گزش آن دارند. همچنین ممکن است باعث استرس و اضطراب، بی خوابی و اثرات مرتبط شود.

۱۱ نکته برای پیشگیری و کنترل ساس تختخواب

۱.مطمئن شوید که ساس تختخواب دارید نه کک و کنه و یا حشرات دیگر
۲.خونسرد باشید.
۳.به راه های مختلف کنترلی فکر کنید نه فقط به سمپاشی.
۴.تعداد محل های مخفی شدن ساس ها را کاهش دهید.
۵.به صورت منظم رخت خواب ها یا لباس های کار را با آب داغ بشویید و با حرارت خشک کنید.
۶.از دمای انجماد برای کشتن ساس ها استفاده کنید.
۷.از حرارت دادن برای کشتن ساس ها استفاده کنید ولی خیلی مراقب باشید به وسایل آسیب نزنید.
۸.سعی کنید از پخش شدن آن در محل جلوگیری کنید.
۹.تمام محل را جارو برقی بزنید.
۱۰.تمامی درز و شکاف ها را مسدود کنید.
۱۱.از یک سمپاشی برای کشتن ساس ها کمک بگیرد.

تمیز کردن تشک از ساس

برای تمیز کردن تشک از شر این موجودات آزار دهنده می توانید از دو روش زیر استفاده کنید:

  • چند حبه سیر را پوست بگیرید و در قسمت های مختلف تشک قرار دهید. بوی سیر این حشرات را فراری میدهد.
  • با توجه به اینکه دمای بالا و حرارت بهترین روش برای از بین بردن از حشرات است، از دستگاه بخارشوی استفاده کنید و تمام تشک خود را بخار بگیرید.

 

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵

 

تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1