چند وقت یک بار محافظ تشک را بشوییم؟

چند وقت یک بار محافظ تشک را بشوییم؟

خوابکو
بدون دیدگاه

چند وقت یک بار محافظ تشک را بشوییم؟

بسیاری از افراد، محافظ تشک خود را بعد از خرید فراموش می‌کنند شست شو کنند؛ اما حقیقت این است که خود این کاور را هم باید به صورت مستمر شست چون این محافظ‌ ها اولین لایه در برابر آلودگی‌ها هستند و تمام کثیفی‌ها را جذب می‌کنند.

هرچند وقت یک‌بار محافظ تشک را باید بشوریم؟

کاور (محافظ) تشک شما وظیفه‌ای مهم دارد: جذب تعریق بدن، گردوغبار، ذرات آلوده و جلوگیری از نفوذ هرگونه آلودگی به داخل تشک.

استفاده از محافظ تشک علاوه بر افزایش طول عمر تشک تا چندین  سال (برای محافظ‌های باکیفیت)، مانع از آلوده شدن آن می‌شود. اگر می‌خواهید طول عمر تشک شما تا این اندازه بالا باشد، باید از کاور آن نیز به خوبی مراقبت شود. به همین دلیل ، در ادامه به شما می‌گوییم که چگونه و هرچند وقت یک‌بار باید محافظ(کاور) تشک را تمیز کرد.

 

عمر محافظ تشک خود را چگونه افزایش ذهیم

 

چه زمانی باید کاور تشک را شست؟

برای اینکه محافظت از تشک خود را به بالاترین سطح ممکن برسانید، بهتر است محافظ تشک را ماهی یک‌ بار بشویید. البته که معیار های هم وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

اگر آلرژی دارید: حساسیت نسبت به گرده‌ها، ذرات مختلف یا آلودگی‌های حیوانات خانگی می‌تواند دلیل خوبی برای این باشد که هر هفته محافظ تشک را بشویید.

اگر مواد کثیف روی آن ریخته شده باشد: هرزمان که یک ماده مرطوب (چیزی غیر از آب) از لایه‌های محافظ تشک عبور کند، باید محافظ را همان موقع بشورید تا از رشد باکتری‌ها و آلودگی بیشتر تشک جلوگیری شود.

اگر برای تخت مهمان استفاده می‌شود: برخی مواقع تشک‌ها مخصوص مهمان هستند و به صورت مداوم از آنها استفاده نمی‌شود؛ در این صورت واقعا نیازی به شستن دوره‌ای کاور تشک نیست چون محافظ با رطوبت در تماس نیست. با این حال، هرچندماه یک‌بار باید محافظ را به منظور پاک کردن ذرات گردوغبار شست.

جانواران باکتریایی که تازه متولد می‌شوند، به اندازه‌ای ریز هستند که حتی می‌توانند از کوک‌های تشک هم عبور کنند.

 

شستشو محافظ تشک

 

چگونه محافظ تشک را بشوییم؟

 

 

برای افزایش طول عمر تشک، اصولی وجود دارید که بهتر است آنها را جدی بگیریم:

آن را با آب سرد یا ولرم با دور پایین بشویید. آب داغ، متریال مقاوم در برابر آب آن را ضعیف کرده و کارآمدی محافظ تشک ضد آب را کاهش می‌دهد.

از ماده شوینده ملایم برای شستشوی محافظ ضد آب تشک استفاده کنید؛ مواد شیمیایی پرقدرت و تند به پلاستیک به‌کاررفته در تشک آسیب می‌زند.

محافظ ضد آب تشک را در دمای پایین خشک کنید. حتی می‌توان به شیوه قدیمی، محافظ را روی رخت پهن کرد تا به آرامی خشک شود. کاورهای تشک توانایی تحمل حرارت و دمای بالا را ندارند.

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵
تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1