تمیز کردن لک خون تشک

چطور لکه خون را از تشک تمیز کنیم؟

خوابکو
بدون دیدگاه

یکی از سوالاتی که بیشتر توسط مشتریان پرسیده می شود این است که چطور لکه خون را از تشک تمیز کنیم؟؟

در دید نخست،لکه خون بر روی تشک وحشت آور و تمیز کردن آن پر زحمت به نظر می‌رسد، ولی در صورتی که راهکار پاک کردن لکه خون از تشک را بلد باشید و قبل از پاک کردن لکه تشک را نشویید، نه تنها آثاری از لکه باقی نخواهد ماند، بلکه تشکتان مثل روز نخست پاک و تمیز می شود.

تمیز کردن لکه خون از تشک

بعضی از تشک‌ها یک کاور مخصوص  دارند که شما خواهید توانست آن را لکه‌گیری فرمایید، ولی در حالی که لکه خون به تشک شما نفوذ کرده باشد، شما می‌توانید با چند راهکار راحت که در ادامه مطلب توضیح خواهیم داد، لکه خون از تشک را تمیز کنید تا اثری از آن باقی نماند.

تشک تختخواب دارای فوم میباشد و ساختاری دارد که شما نمی‌توانید آن را درون ماشین لباسشویی یا درون تشت بشویید. از این جهت پیشنهاد می شود ابتدا لکه خون را تمیز کنید، بعد از آن تشک را به صورت سطحی شستشو کنید که مراحل دقیق آن را در ادامه مطلب شرح خواهیم داد.

تمیز کردن لکه خون از تشک با استفاده از آب سرد

نخستین روشی که می‌توانید لکه خون تازه و کوچک را از روی تشک تمیز کنید، استفاده از آب سرد میباشد. اغلب کارشناسان خشکشویی بر این عقیده اند که هیچوقت لکه خون را با آب داغ شسشتو نکنید. از این رو مقداری آب سرد روی تشک ریخته و لکه خون را با کمک یک دستمال تمیز کنید.

تمیز کردن لکه خون از تشک با استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین یک پاک کننده طبیعی و خانگی می باشد که خواهید توانست لکه‌ خون تشک را با آن تمیز فرمایید. از این جهت شما می‌توانید با ۲ روش لکه خون روی تشک را تمیز کنید. در صورتی مع لکه خون تازه باشد ، به سرعت مقداری جوش شیرین روی لکه خون بریزید و پس از ۳۰ دقیقه جوش شیرین را با حوله و بعد دستمال نخی مرطوب تمیز کنید.

در صورتی که قضد تمیز کردن لکه خون قدیمی روی تشک را دارید، چند قطره آب را با کمی جوش شیرین ترکیب نموده تا خمیر جوش شیرین حاصل بشود. بعد از ان این خمیر را به مدت ۳۰ دقیقه روی لکه قدیمی خون قرار بدهید.

بعد آز آن که خمیر جوش شیرین خشک شد و لکه خون جذب جوش شیرین شد، آن را با یک قاشق یا کارد از روی تشک برداشته، بعد از آن با یک حوله مرطوب، باقی مانده جوش شیرین و لکه خون قدیمی را از روی تشک تمیز کنید.

انواع تشک های رویا:

هیدروژن پراکسید، نمک و نشاسته ذرت

هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه یک نوع سفیدکننده شیمیایی برای حذف و پاک کردن مواد آلی و معدنی می باشد که در خشکشویی‌ها هم کاربرد زیادی دارد. در صورتی که لکه خون بزرگ و خشک شده است، شما می‌توانید با کمک هیدروژن پراکسید، نمک و نشاسته ذرت، لکه خون روی تشک را به سادگی تمیز کنید تا اثری از آن باقی نماند.

کمی نمک، نشاسته و چند قطره هیدروژن پراکسید را با همدیگر قاطی کرده تا خمیری حاصل شود. این خمیر را به مدت ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت روی لکه خون قرار دهید تا کاملاً خشک شود و لکه خون را به خود جذب نماید.

خمیر خشک شده را با کمک جاروبرقی از روی تشک پاک کنید. بعد از آن با یک حوله تمیز و مرطوب، اثر خمیر و لکه خون را از روی تشک محو نمایید. در واقع نشاسته، هیدروژن پراکسید و نمک، هر سه به تنهایی می‌توانند لکه خون تازه را از روی لباس، ملحفه و پارچه پاک کنند، اما ترکیب این سه ماده بسیار قوی و موثر می باشد.

سرکه و جوش شیرین

سرکه بعنوان یک سفیدکننده قوی و خانگی و جوش شیرین به عنوان یک پاک کننده لکه خون مورد استفاده قرار می‌گیرد که شما می‌توانید با استفاده از این دو ترکیب، پاک کردن لکه خون روی تشک را برعهده بگیرید.

مقداری سرکه و جوش شیرین را با همدیگر مخلوط کنید تا یک خمیر حاصل بشود. خمیر سرکه و جوش شیرین را بر روی لکه خون تشک قرار دهید و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا کاملاً خشک بشود. بعد از آن خمیر را نخست با قاشق از روی تشک بردارید و سپس آن را با یک حوله تمیز و مرطوب پاک کنید تا اثری از لکه خون و خمیر باقی نماند.

تمیز کردن لکه خون از تشک با استفاده از نمک

قبل از این گفته شد که نمک به تنهایی خواهد توانست لکه خون را تمیز کند. هر چند در صورتی که لکه خون تازه باشد، شما می‌توانید از نمک استفاده کنید. مقداری نمک روی لکه خون تازه بریزید و تا ۵ دقیقه صبر کنید تا نمک کاملاً خون را به خود جذب نماید.

در حقیقت نمک ساده‌ترین و در دسترس‌ترین ماده جهت پاک کردن لکه خون از روی تشک میباشد. بعد از آن که لکه خون جذب نمک شد، آن را با قاشق یا کارد از روی تشک بردارید و سپس با یک دستمال مرطوب پاک کنید. افزون بر این برای تمیز کردن تشک، می‌توانید آن را جاروبرقی بکشید تا اثری از گرد و غبار نیز باقی نماند.

منبع: خوابکو

تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1