ویژگی های تشک های فنر منفصل (پاکتی) چیست؟

ویژگی های تشک های فنر منفصل (پاکتی) چیست؟

خوابکو
بدون دیدگاه

تشک فنر منفصل ( پاکتی)

فنر منفصل (پاکتی) در تشک هایی با کیفیت بالا استفاده می شود. نکته بسیار مهمی که باید مد نظر داشت این است که انواع و اقسام فنر بندی پاکتی از هم جدا نیست.

در این مطلب تمام نکاتی که باید در مورد فنر منفصل(پاکتی) و نحوه شناسایی آنها بدانید توضیح داده می شود.

هنگام تحقیق در مورد بهترین و مناسب ترین تشک ها علاوه بر توجه به نوع فنر بکار رفته در آن باید به سایر مواد تشکیل دهنده داخل  تشک توجه کرد. لایه بندی و استفاده از باکیفیت ترین مواد و جنس پارچه حائز اهمیت است.

حداقل تعداد فنر منفصل (پاکتی) به کار رفته در تشک ها ۶۰۰ عدد و بیشترین تعداد در تشک سایز کینگ ۲۰۰۰ عدد است تعداد فنرهای به کار رفته در تشک تعیین کننده قیمت آن خواهد بود.

فنر منفصل (پاکتی) فنرهایی هستند که به صورت جدا از هم در روکش های کوچک از جنس مواد مصنوعی یا کتان قرار دارند فنر منفصل ها در هسته داخلی تشک قرار دارند و در لایه های بالا از فوم و لاتکس استفاده می شود. که این امر کیفیت و راحتی بالای تشک را فراهم می کند.

یک قانون کلی که  در مورد تشک های فنر منفصل (پاکتی) وجود دارد این است که با افزایش تعداد فنر های به کار رفته در آن  پشتیبانی و کنترل حرکت  بیشتر می شود.

تشک های فنر منفصل در لبه های خود مقاومت بیشتری دارند طول عمر تشک های فنر (منفصل) بین ۷ الی ۱۰ سال می باشد.

 

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵

فرق تشک فنر منفصل و فنرمتصل در تشک فنری چیست؟

فرق تشک طبی با طبی فنری توی میزان فنر بکار برده شده توی اونه. استفاده از فنر در ساختار تشک موجب نرمی آن می شود. در تولید برخی از تشک های طبی نیز برای اینکه نرمی بیشتری نسبت به هسته تمام فوم داشته باشند از فنر استفاده می شود. تشک فنری از سیستمی از فنرهای استیل ساخته می شود و شما می توانید تشک های فنری گوناگونی به لحاظ شکل فنر، طراحی سیستم فنری، درجه فشردگی و تعداد فنرها را در بازار پیدا کنید.

اما تشک های فنری به لحاظ سیستم فنری به دو گروه اصلی تقسیم می شوند که ما در این یادداشت این دسته بندی ها را مورد بررسی قرار داده ایم. احتمالا اصطلاحات تشک فنری با فنر متصل (فنرباز) و یا با فنر منفصل (فنرپاکتی) را شنیده اید. اما این دو اصطلاح به چه معنی هستند و چه تفاوتی بین این دو نوع تشک وجود دارد؟ آیا تشک فنر متصل بهتر است یا تشک منفصل؟

بررسی تشک فنری با فنر متصل

فنر متصل (که همچنین با نام های فنر مارپیچ باز، میراکویل و فنر مارپیچ استاندارد نیز شناخته می شود) با یک سیستم فنری متصل به هم ، رایج ترین نوع فنر استفاده شده در تشک های فنری است. برای سال ها تشک فنری بطور سنتی با این روش تولید می شده است. این روش به تولید کننده امکان تولید انبوه با هزینه تمام شده پائین فراهم می کند که باعث می شود این نوع تشک ها ارزان ترین تشک های موجود در بازار باشند.

فنر متصل همچنین با نام های فنر مارپیچ باز، میراکویل و فنر مارپیچ استاندارد نیز شناخته می شود
اغلب سیستم های فنرباز از فنرهای شکل ساعت شنی در سیستم متصل داخلیشان استفاده می کنند که این یکنواختی از بالا تا پائین تشک توزیع شده است. همین موضوع باعث می شود که این سیستم برای ایجاد پشتیبانی بیشتر خوب باشد اما شکایت هایی از نقاط فشار تشدید شده و ناراحتی هایی از سیستم فنر متصل ایجاد کرده است.

یک تشک فنری دونفره استاندارد بطور میانگین ۳۰۰ فنر در خود دارد. فروشندگان و تولید کنندگان تشک، اغلب از معیار فنریت تشک صحبت می کنند که مربوط به ضخامت سیمی می شود که فنر تشک از آن ساخته شده است. هرچه عدد این معیار کوچک تر باشد به معنی آن است که تشک سفت تر خواهد بود. تشکی با معیار فنریت ۱۲ درجه، تشکی بسیار سفت بوده و پشتیبانی مناسبی برای بدن فراهم می کند. اما اگر به دنبال تشکی نرم تر هستید درجه فنریت ۱۳.۵ می تواند در عین فراهم نمودن پشتیبانی مناسب، کمی نرم تر باشد.

بالا بودن درجه فنریت میله لبه تشک فنری اهمیت زیادی دارد. این میله سطح خواب تشک را می کشد و با کاهش خمیدگی کناره ها، کمک می کند تشک به شکل اولیه خود باز گردد.

تشک های فنر باز، بدترین نوع تشک های فنری در بین تمام انواع تشک ها هستند‌. امیدواریم که هیچکس یک چنین تشکی را نخرد مگر اینکه واقعا مجبور باشد. این نوع تشک ها از یک سیستم فنربندی به هم پیوسته تشکیل شده و به صورت مارپیچ حلقوی پیچیده می شوند که شبیه به فنرهای آزاد بزرگ به نظر می رسند. این مارپیچ ها سپس به قاب سیمی متصل شده و به عنوان یک فنر بزرگ عمل می کنند. هیچ قسمتی از این فنر به طور مستقل عمل نمی کند. هیچ انفصال و استقلالی در فنر وجود ندارد و اگر شما در یک سمت تخت بالا و پایین بپرید یا کلا حرکتی کنید، سمت دیگر تخت نیز بالا و پایین می رود.

تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1