نکات مهم در خرید تشک رویا و رویال

نکات طلایی خرید انواع تشک در ایران

خوابکو
بدون دیدگاه

همانطور که میدانید حدود یک سوم عمر خود را در خواب می گذرانیم و به همین علت، باید شرایط مطلوبی برای استراحت کردن داشته باشیم. دمای اتاق، آرامش فکری قبل از خواب، اهمیت زیادی برای یک خواب خوب و استراحت کافی شبانه یا روزانه دارد،پس نحوه خوابیدن هم از اهمیت زیادی برخوردار است. برای یک خواب خوب و راحت ،به تشک خوب نیازمندیم.

اگر شما هم از آن افرادی هستید که به خوابیدن روی زمین عادت ندارید و حتما باید بر روی تخت هایی با تشک های طبی، پنبه ای یا خوش خواب، بخوابید یا قصد خرید تشک دارید، مقاله نکات طلایی خرید انواع تشک در ایران را دنبال کنید.

تشک های پنبه ای و طبی برای خواب مناسب تر است و تشک های سفت، سبب تسکین دردهای کمر می شود اما استفاده نامناسب از تشک، ناهنجاری های ستون فقرات را در پی  خواهد داشت.

انواع تشک

۱- تشک فنری

افرادی با سن پایین و با وزن کمتر بهتر است تشک فنری را برای خواب انتخاب کنند مطلوب است. به علت ارتجاعی بودن تشک فنری، وزن در سطح تشک پخش می شود و این از خصوصیات خوب تشک فنری محسوب می شود. قیمت مناسب و ارزان تشک فنری نسبت به دیگر تشک ها سبب محبوبیت بیشتری شده است .

۲- تشک طبی و فنری

تشک طبی و فنری برای همه سنین خوب است. به دلیل آنکه در تشک طبی، اسفنج با دانسیته بالا و دیواره M دار وجود دارد و فنر بندی خوبی هم دارد، طول عمر تشک افزایش می یابد و باعث خواب آرام برای مصرف کننده می شود.

استفاده فنر پاکتی و منفصل در تشک طبی یا دارای “مموری فوم دار” (برای تطابق بهتر و بیشتر تشک با بدن شما) باعث قیمت و کیفیت متفاوت خواهد بود.

۳- تشک طبی

تشک های طبی فنر ندارند و خاصیت طبی دارند. تشک طبی، همان مدل فومی ارزان ترین تشک است که سبک وزن، سفت، قابل شستشو و زیپ دار می باشد و جنس ان از یونولیت است که عمر نسبتا کمتری دارد . تشک های طبی نوع اسفنجی، نرم تر و با کیفیت تر هستند. تشک تمام مموری فوم دار، قیمت بالاتری نسبت به دیگر تشک ها دارند.

۴- تشک آبی

تشک های آبی طرفداران خاص خود را دارد و با پر کردن آب گرم، حالت ارتوپدیک پیدا می کند. که در پیک نیک ها استفاده می شود.

۵- تشک بادی

تشک بادی، از جمله تشک هایی است که سفتی آن را می توان با یک دستگاه کنترل کرد. این تشک نیز در سفر کاربرد بسیاری دارد.

هنگام استفاده ی تشک بادی باید به این موضوع توجه کنید که تشک به اندازه ای سفت باشد که ستون مهره ها در راستای همان انحنای حالت ایستاده ، قرار بگیرد و تغییر شکل ندهد تا کمر زمان خواب، تحت فشار و درد عضلانی قرار نگیرد و سبب خواب آرام شود.

ذکر این نکته لازم است که اگر تشکی که در آن استراحت می کنید، بقدری سفت باشد که انحنای کمر به طور کامل از بین برود و یا بقدری نرم باشد که کمر بیش از اندازه انحنا پیدا کند، فرد دچار کمر درد می شود. نکته ی مهم در هنگام خرید تشک این است که به وزن و سن خود توجه کنید.

نمره دهی سفتی تشک ها بین ۱ تا ۷ است که هر اندازه به سمت عدد ۷ پیش بروید، سفتی تشک بیشتر می شود.

بیشتر: راهنما خرید تشک رویال

نکات خرید تشک خوب

راحتی : یک تشک مناسب باید تکیه‌گاه خوب و امنی برای بدن ایجاد کند، یعنی حالت ستون فقرات را در وضعیت ایستاده نگه دارد. همانطور که می دانید در هنگام خواب بیشترین وزن بدن روی شانه، کمر و باسن قرار دارد،و تشک باید طوری باشد که فرد به راحتی روی آن قرار گیرد

دوام : همانطور که میدانیم بدن با خواب خستگی‌های چندین ساعت کار و فعالیت‌ را رفع می‌کند، بنابراین استفاده از تشک با کیفیت که دوام بیشتری نیز دارد، امری ضروری است.

فضا :  هر فرد سالم در خواب ۴۰ تا ۶۰ مرتبه غلت می‌خورد، بنابراین اندازه تشک باید متناسب با وزن ، سن و جثه افراد باشد تا امکان خواب راحتی را فراهم کند.

فنر : نوع فنربندی تشک و ضخامت آن در کیفیت تشک نقش موثری ایفا می کند. فنرها باید به گونه‌ای باشد که اگر دو نفر باهم روی تشک قرار گیرند، با تکان خوردن یکی، دیگری متوجه نشود؛ همچنین استفاده طولانی مدت به دلیل اصطکاک باعث ایجاد سر و صدا ایجاد نشود.

اسفنج : وزن و تراکم اسفنج در تشخیص نوع آن مورد توجه قرار می‌گیرد. متراکم تر بودن بخش اسفنجی به سفت تر شدن و طبی تر شدن آن کمک می‌کند.

محافظ تشک : برخی تشک ها دارای کاورهای محافظ برای جلوگیری از کثیف شدن رویه تشک هستند که این امر سبب می شود  عمر رویه تشک را طولانی شود.

تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1