شستن ملحفه و روتختی

نکات تمیز نگه داشتن و شستشوی روتختی و ملحفه تشک

خوابکو
بدون دیدگاه

در صورتی که شما با یک توده قارچ، باکتری، کپک، خاک، مایعات تولید شده از بدن، سلول های پوستی مرده، هیره ها یا مایت ها (Dust mite) و هر گونه جاندار آلوده کننده ای برخورد داشته باشید، چه واکنشی از شما نشان داده می شود؟ حتما حال خوبی به شما دست نخواهد داد. این دقیقاً موضوعی بوده که اغلب مردم با آن برخورد دارند ولی نمیدانند. علاوه بر این همواره با لباس ها و بدنی آلوده به این آلودگی ها روی روتختی رختخواب رفته و با آرامش کامل، استراحت میکنند. در ادامه این مقاله با عنوان نکات تمیز نگه داشتن و شستشوی روتختی و ملحفه تشک همراه ما باشید.

مهمتری نکات شستن ملحفه تشک چیست؟

پیش از شستن، مراقب دستورالعمل های مواد ویژه در درباره حذف لکه ها باشید.

موارد ضروری محصول

پیش از انجام شستشو و خشک کردن ملحفه، توجه داشته باشید همه محصولاتی را که برای تمیز کردن ملحفه های تخت نیاز دارید را داشته باشید.

استفاده از مواد شوینده

این ترجیح شخصی است، زیرا برخی از مواد شوینده ی عطری را دوست دارند، در حالی که دیگران، که بسیار حساس هستند، ممکن است صابون هایی که رنگ و بوی ندارند، دوست داشته باشند.

استفاده از حذف لکه

اطمینان حاصل کنید که یک ماده ی افزودنیِ ضد عفونی کننده مخصوص قبل از شستشوی لکه در دسترس داشته باشید.

افزایش نرمی ملحفه

در صورتی که قصد دارید نرمی ملحفه را افزایش بدهید، میتوانید از نرم کننده استفاده فرمایید.

حتما بخوانید: تشک های رویا اولترا پلاس

روبالشی‌ها و ملحفه‌ها در شستشوی کالا خواب

دانشمندان اعتقاد دارند دست کم هفته‌ای یک‌بار روبالشی و ملحفه خود را بشویید. ملحفه‌ها اغلب چربی و آلودگی‌های مختلف را از پوست بدن ما دریافت کرده و خیلی سریع دچار لکه‌های سرسخت می‌شوند. به طوری می‌توان گفت ملحفه‌ها هر چیزی که روی بدن ما وجود دارد مانند پوست مرده، باکتری‌های مختلف و عناصر پاتوژن (بیماری‌زا) را به خود جذب می کنند.

علاوه بر این کرم‌های ریزی که از پوست مرده ما تغذیه می نمایند و مدفوع حشرات از جمله عناصر میکروسکوپی هستند که سبب بیشتر شدن اثرات آلرژی در انسان خواهند شد؛ از همین جهت در هنگام شستشوی روبالشی و ملحفه خود اطمینان حاصل کنید که همه لکه‌ها به درستی تمیز شده‌اند. علاوه بر این جهت پیشگیری از کوچک شدن اندازه ملحفه در زمان شستشو، پیشنهاد می‌شود بجای استفاده از آب داغ، از آب ولرم برای شستن ملحفه‌ها استفاده کنید. شستشوی روبالشی و ملحفه یکی از بخش های اصلی شستشوی کالای خواب میباشد.

تشکر از همراهی شما در این مقاله از سایت خوابکو

 

ویژگیامتیاز
بهترین قیمت⭐⭐⭐⭐⭐✅۵/۵
ارسال سریع⭐⭐⭐⭐⭐✅✅۴.۸/۵
پشتیبانی⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐۴.۷/۵
گارانتی⭐⭐⭐⭐⭐۴.۹/۵
تگ ها: آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed