نحوه نگهداری از تشک و چند نکته برای افزایش عمر تشک

نحوه نگهداری از تشک و چند نکته برای افزایش عمر تشک

خوابکو
بدون دیدگاه

نحوه نگهداری تشک

با نگهداری صحیح و مراقبت از تشک، می توان سال ها شکل تشک را به خوبی حفظ کرد و از آن استفاده کردد. زمانی که برای خرید یک تشک مناسب هزینه می کنید، توقع دارید برای چندین سال خوابی راحت را برای شما به ارمغان اورد .

به طور کلی طراحی تشک ها به گونه ای است که ۵ الی ۱۰ سال می تواند عمر مفید داشته باشد. اما طریقه استفاده و نگهداری از آن می تواند این زمان را افزایش یابد.

آگاهی از عوامل محیطی تأثیرگذار بر عمر تشک، روش های مناسب برای نگهداری از آن و همچنین اهمیت تمیز نگه داشتن تشک به شما کمک می کند که تشک خود را تمیز و سالم نگه دارید و برای مدتی طولانی تر خوابی راحت را روی آن تجربه کنید.

افزایش طوا عمر تشک

راه‌حل‌های افزایش عمر تشک

در اینجا چند مورد از عامل مهم برای نگهداری از تشک و پیشگیری از خرابی آن گفته می شود در مقالات بعدی نیز راهکارهایی برای تمیز نگه داشتن تشک ارائه می شود.

نحوه قرارگیری تشک در تخت

مطمئن شوید که محل قرار گرفتن تشک مناسب است. ممکن است همیشه نیازی به خرید یک تختخواب یا باکس تشکی جدید همراه با خرید یک تشک جدید نباشد ولی باید مطمئن شوید که تشک به خوبی از تمامی جهات به صورت یکنواخت و سطحی صاف روی محفظه زیرین خود قرار می گیرد. این موضوع کمک می کند که از سایش غیر یکنواخت تشک پیشگیری شود. حتماً به توصیه های نوشته شده روی برچسب  و یا لیبل تشک و شرایط کارنتی آن توجه کنید. جعبه های فنر عموماً به همراه تشک های فنری مورد استفاده قرار می گیرند در حالی که مموری فوم ها و سایر تشک ها نیاز دارند که روی سطحی سفت و یکنواخت قرار  می گیرند.

تختخواب هایی  که دارای چارچوب هستند باید به گونه ای طراحی شده باشند که بتوانند وزن افراد و تشک را تحمل کنند. تخت های با بستر یکنواخت پهناور در زیر تشک، بسته به نوع تشک و وزن آن نیاز به پشتیبانی  و فشار بیشتری در زیر تشک خواهند داشت. پس بنابراین بهتر است سالانه زیر تشک خود را چک کنید و مطمئن شوید که شکاف یا شکستگی یا فنری که تشک شما را تخریب کند ایجاد نشده باشد.

استفاده از محافظ تشک

از ابتدای استفاده از تشک، از محافظ های تشک استفاده کنید. استفاده از محافظ تشک یکی از بهترین راه های افزایش دوام تشک در برابر کثیف شدن آن میباشد.

یک محافظ تشک ضدآب با کیفیت بالا، از تشک شما در مقابل نشت مایعات یا حوادث و همچنین جذب گرد و غبار و خاک محافظت کرده و از نفوذ آلودگی به تشک شما جلوگیری می کند.

بدین ترتیب از تخریب مواد به کار رفته داخل تشک شما جلوگیری کرده و مانع از نفوذ چربی پوست و عرق کاربران در حین خواب به تشک گردیده و از ایجاد آلرژی های ناشی از گرد و غبار پیشگیری خواهد کرد. هم چنین یک محافظ باکیفیت از تشک شما در مقابل ضربه ناگهانی می تواند مراقبت کند.

شستشوی منظم ملحفه تشک

در موقع خواب، چربی و عرق بدن و پوست های مرده بدن به ملحفه و تشک منتقل خواهند شد، غذا خوردن در تختخواب نیز منجر به ریختن خرده های مواد غذایی روی تشک می گردد. همچنین خوابیدن حیوان خانگی در تختخواب نیز می تواند هر گونه آلودگی را به تشک شما منتقل کند. تمامی این موارد می توانند به داخل لایه های تشک شما نفوذ کرده و منجر به باکتری های مضر و بوی نامطبوع گردد.

شستشوی تشک

روکش و ملحفه های تشک باید بر حسب تعداد دفعات  استفاده شما از تشک هر هفته یا نهایتاً هر دو هفته یک بار شسته شوند. حتی با وجود استفاده از محافظ تشک هم تمیز نگه داشتن روکش و ملحفه تشک امری ضروری می باشد. محافظ تشک هم باید طبق توصیه های نوشته شده توسط تولید کننده در برچسب محافظ، حتماً مورد شستشو قرار گیرند.

جلوگیری از ورود حیوانات خانگی به روی تشک

لطفا حیوانات خانگی را وارد تختخواب خود نکنید. بهتر است که برای خواب حیوانات خانگی، تختخواب های طراحی شده مخصوص به خود آن ها را استفاده کرده و از ورود آن ها به تختخواب خود حتما جلوگیری کنید.

حتی حیوانات خانگی که خیلی خوب و تمیز نگه داشته می شوند هم روزانه برای پیاده روی به بیرون از خانه برده می شوند و آلودگی های زیادی را می توانند به تشک شما وارد کنند. علاوه بر آلودگی های بیرونی، حیوانات خانگی هم دقیقا مثل انسان ها مو و سلول های مرده بدن خود را روی تشک به جا می گذارند یا حتی به طور ناگهانی می توانند با یک حادثه دفع ادرار منجر به آلودگی کامل و از دست رفتن کلی تشک شما با هر کیفیتی گردند.

چرخاندن تشک

یکی ازمهم ترین عوامل سالم نگه داشتن تشک می باشد. چرخاندن منظم تشک برای هر نوع تشکی صرف نظر از جنس و اندازه آن مفید می باشد. برخی از تولیدکنندگان ادعا می کنند که نیازی به چرخاندن تشک نیست اما باید دانست که چرخاندن تشک از ایجاد نرمی و فشار یکنواخت بر یک ناحیه خاص از تشک جلوگیری می کند.

 

چرخاندن تشک

 

بنابراین بهتر است هر ۶ ماه یک بار تشک خود را ۱۸۰ درجه (از سر به پا)  بچرخانید. این عمل به خصوص در دو سال اول استفاده از تشک که افت فنر آن شکل می گیرد، بسیار مهم است.

روی تشک نپرید

تخت ها و تشک های فنری یا هر نوع تخت دیگری از آن ها با پرش روی آن ها سریعتر دچار فرورفتگی و فرسایش  خراب شدن فنر می شوند. بدلیل اینکه حجم فشاری که شما به یک نقطه وارد میکنید بسیار زیاد است و ممکن فنر تشک بشکند و بر روی تشک شما فرو رفتگی بوجود آید.

پرش روی تشک

بیشتر بخوانید : جهت خرید تشک داتیس کلیک کنید.

دقت لازم در هنگام جابجا کردن تشک

در هنگام جا به جا کردن تشک خود مراقب باشید. در زمان جابجایی تشک با قرار دادن آن در یک پوشش نایلون تشکی از آسیب رسیدن به سطح پارچه تشک و همچنین از خم شدن و یا تا کردن آن خودداری کنید.

شرکت های حمل بار اغلب کیسه های مخصوصی برای حمل تشک دارند که از آسیب رسیدن و ایجاد خراش روی تشک به هنگام جابجایی تا مقداری جلوگیری خواهد شد. در هنگام جابجایی بهتر است که تشک را روی طرفین آن قرارداد تا کمترین آسیب به آن وارد شود. استفاده از دسته های تشک برای کشیدن آن در هنگام نقل و انتقال توصیه نمی شود چون موجب پاره شدن بردر یا همان پارچه دیواره تشک می شود.

تابش نور آفتاب بر روی تشک

هر چند وقت یک بار تشک خود را در معرض نور آفتاب قرار دهید. هر ماه یا هر دو ماه یک بار در یک روز خشک و آفتابی، پوشش تشک خود را برداشته و برای چند ساعت در معرض هوای آزاد و نور خورشید قرار دهید (اگر امکان وجود ساس در منطقه باشد تشک را از پوشش خارج نکنید واجازه دهید پوشش تشک مانع از ورود ساس به آن شود).

این عمل رطوبت اضافی ایجاد شده توسط استفاده کننده از تشک و یا رطوبت هوا را از بین خواهد برد و مانع از جذب و جمع شدن گرد و غبار در تشک می شود.

نحوه شستشوی تشک

به طور کلی تشک های طبی فنری و یا اسفنجی بهتر است که شسته نشوند. به توصیه های تولیدکننده تشک در ارتباط با روش تمیز کردن تشک عمل کنید. برای حفظ سلامت محیط خواب، هر نوع تشکی نیاز به شستشوی منظم دارد. بسیاری از تولیدکنندگان روش هایی را برای پاک کردن لکه ها و تمیز کردن تشک ارائه می دهند اما اکثر تخت خواب ها باید با اتصال به شیر مکش از گرد و غبار پاک گردند.

لکه ها می توانند با محلول آب و صابون و مواد مخصوص پاک شوند اما قبل از استفاده از تخت باید کاملاً خشک شوند. به هیچ عنوان از شوینده های شیمیایی قوی استفاده نشود، این موارد می توانند منجر به فرو رفتن فوم و از بین رفتن یکنواختی سطح تشک شوند.

بسته به میزان خاک، آلرژی ها یا خصوصیات شخصی عمل مکش باید هر یک تا سه ماه یک بار انجام گردند.

بیشتر بخوانبد : جهت خرید تشک رویا کلیک کنید.

اگر چه که انواع و برندهای مختلف تشک ممکن است روش های نگهداری و محافظت مختص به خود را داشته باشند، اما اصول اولیه در همه آن ها یکسان می باشد. در همه موارد باید تشک را از تصادف و ضربه محافظت کرد، از استحکام زیر آن مطمئن شد. هرچند وقت یک بار آن را بچرخانید.

عمر تشک به عوامل متعددی بستگی دارد. با این حال توجه به نکات گفته شده کمک می کند که از سال ها خواب راحت و سالم برخوردار باشیم.

برای مشاهده انواع برند های تشک به صفحه فروشگاه اینترنتی خوابکو مراجعه نمایید.

تشک رویا

تشک داتیس

تشک زست

مجموعه فروشگاه اینترنتی خوابکو با بهره گیری از دانش روز دنیا، با تجربه چندین ساله خود ئر زمینه تولید لوازم تشک، در زمینه تولید انواع کالای خواب اعم از تشک، بالش، باکس و تاج تخت، محافظ تشک و ملحفه و پتو فعالیت دارد. برای آشنایی بیشتر انواع تشک به سایت www.khabco.com  رفته و از صفحه محصولات ما بازدید نمایید و در صورت نیاز به کسب اطلاعات در ارتباط  با تشک طبی، تشک فول ارتوپدیک، تشک مموری فوم و تمامی تشک های مجموعه و آشنایی با نکات خرید تشک با شماره تلفن ۰۹۱۲۰۶۹۶۵۲۹ تماس حاصل فرمایید. جهت اطلاع از آخرین  اخبار ها تخفیف ها و جشنواره های فروش از اینستاگرام khab_co بازدید کنید.

فروشگاه اینترنتی خوابکو فروشگاه  فروش انواع برندهای تشک با کمال افتخار در خدمت مردم عزیز ایران می باشد.

خرید آسان و دلنشین را با ما در فروشگاه اینترنتی خوابکو تجربه کنید. تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا با ایجاد زمینه ای مناسب جهت ارسال به تمام نقاط کشور و ارایه بهترین کیفیت، بهترین قیمت و بیشترین تنوع محصول و ارسال در کمترین زمان ممکن به همراه خدمات پس از فروش “۷ روز گارانتی خرید ” گامی مطلوب در جهت رفاه حال مشتریان برداشته و خرید را برای شما به یک تجربه دلچسب تبدیل کنیم. و این پاسخی است به حسن انتخاب شما

ویژگیامتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐۵/۵
ارسال سریع⭐⭐⭐⭐⭐۵/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐۵/۵
گارانتی⭐⭐⭐⭐⭐۵/۵

شرکت خوابکو ، با عرضه ی کالای خواب (سرویس خواب ، تخت خواب ، تشک ، بالش ، روتختی ، محافظ و…) به همراه مشاوره برای یک انتخاب درست آمادگی ارائه ی خدمات به شما عزیزان را دارد. اگر به دنبال کالای خواب هستید خوابکو را انتخاب کنید.

تگ ها: اخبار سایت, آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1