لیست قیمت جدید تشک بونل 5 رویا

نحوه انتخاب درجه نرمی و سفتی تشک طبی برای کمر درد

خوابکو
بدون دیدگاه

یکی از شایع ترین دردهای عضلانی در میان افراد جامعه به علت انجام کار های سخت، وجود دارد، کمر درد است که بیشتر افراد آن را تجربه کرده اند. طی تحقیقات انجام شده مشخص شده که حدود ۸۰ درصد افراد در دنیای صنعتی امروزی در بازه زمانی بین ۳۵ تا ۵۵ سالگی این درد را تجربه کرده اند. بسیاری از افرادی که برای خرید تشک به ما مراجعه کرده اند از انواع این درد رنج میبرند و اطلاعات کافی از نحوه انتخاب تشک طبی ندارند. در این مقاله سعی در چگونگی خرید و درجه سفتی و نرمی تشک صحبت خواهیم کرد . در ادامه این مقاله از تشک رویا خوابکو همراه ما باشید.

 انواع تشک

تشک ها را می توان به طور کلی به ۵ دسته زیر تقسیم بندی کرد.

 تشک فنری

تشک فنری، برای افرادی با سن پایین و افراد با وزن کمتر مطلوب است. از خصوصیات تشک های فنری باید به این موضوع اشاره کرد که به دلیل ارتجاعی بودن تشک، وزن در سطح تشک پخش می شود. نسبت به تشک های طبی و فنری ارزان تر است و به نسبت،‌ مخاطبان بسیاری دارد.

 تشک طبی و فنری

برخی از تشک ها، طبی و فنری هستند. تشک خوب برای همه سنین است. به دلیل آنکه در تشک طبی، اسفنج با دانسیته بالا و دیواره M دار وجود دارد و فنر بندی خوبی هم دارد، طول عمر تشک افزایش می یابد و خواب آرامی هم برای استفاده کننده به ارمغان می آورد.

اما به هر حال،‌ همه علاقمند نیستند روی تشک طبی بخوابند. اگر در تشک طبی، فنر پاکتی و منفصل استفاده شده باشد یا دارای “مموری فوم دار” (برای تطابق بهتر و بیشتر تشک با بدن شما) باشد، قیمت و کیفیت متفاوت خواهد بود.

 تشک طبی

تشک های طبی ، دارای فنر نیستند و خاصیت طبی دارند. تشک طبی، همان نوع فومی ارزان ترین تشک است که سبک وزن، سفت، قابل شستشو و زیپ دار است و جنس ان یونولیت بوده و عمر نسبتا کمی دارد. تشک های طبی نوع اسفنجی، نرم تر و با کیفیت تر هستند. البته بر اساس اسفنج، قیمت و کیفیت تشک طبی نیز متفاوت خواهد بود. تشک تمام مموری فوم دار، قیمت نسبتا بالاتری دارد.

 تشک بادی

تشک بادی ، از جمله تشک هایی است که سفتی آن را می توان با یک دستگاه کنترل کرد. این تشک نیز در سفر کاربرد بسیاری دارد.

اهمیت درجه سفتی و نرمی تشک برای کمردرد

هنگامی که شما تشک خیلی نرم را برای خوابیدن انتخاب میکنید به مرور زمان وسط تشک فرو خواهد رفت و همین امر باعث میشود تا ستون فقرات شما در حالت غیر عادی قرار بگیرد و همچنین بدن شما آزادی خود را برای حرکت زمان خواب از دست خواهد دارد که منجر به عرق کردن بدن می شود.
نکته دیگری که وجود دارد این است که ماهیچه های شما به صورت مداوم در فعالیت خواهند بود تا بتوانند یه حالت ایمن را برای بدن شما به وجود بیاورند. همین فعالیتی که ماهیچه ها در طول شب باعث ایجاد احساس خستگی بدن در زمان بیدار شدن می شود و این احساس در افرادی که از کمردرد رنج میبرند به علت قرار نگرفتن ستون فقرات در حالت عادی بسیار بیشتر است.
و اما در صورتی که این خواب و استراحت روی تشک خیلی سفت باشد باز هم مشکلاتی را در پی خواهد داشت از جمله اینکه ستون فقرات نمیتواند در وضعیت استراحت قرار بگیرد. در چنین زمان هایی فقط شانه و لنگ میتواند روی تشک قرار بگیرد و همین حالت S باعث میشود ستون فقرات از تشک فاصله بگیرد. با اینکه در این تشک ها حرکت بدن نسبت به تشک های نرم راحتتر خواهد بود برخی نقاط بدن فشار زیادی را متحمل خواهد شد. به علت این فشار، نواحی مختلف بدن شما درد خواهد گرفت و منجر به عدم آرامش بدن در هنگام خواب خواهد شد. این فشار در هنگام خوابیدن به پهلو بیشتر خواهد شد و منجر به پهلو به پهلو شدن مداوم فرد برای یافتن یک موقعیت راحت برای خواب خواهد شد.همین فاصله های ایجاد شده بین نقاط مختلف بدن باعث میشود حالت ایدآلی در خواب نداشته باشید.
و اما تشک با درجه سفتی متوسط در این زمان میتواند گزینه خوبی برای افرادی دارای کمردرد باشد. چنین تشکی دارای نرمی مناسب برای دربرگرفتن بدن شما و همچنین سفتی مناسب برای قرار گرفتن ستون فقرات شما در موقعیت استاندارد می باشد. با خرید تشک با سفتی متوسط منجر خواب راحت تر و انرژی بیشتری در صبح گاه خواهید داشت.
از طرفی تشک هایی که در ساختار آنها از فنربندی استفاده شده است معمولا نرم و طبی هستند. فنر آنها به دو مدل فنر متصل و فنر منفصل تقسیم می‌شود. تشک‌های فنر منفصل جدیدترین تکنولوژی فنر در ساختار تشک هستند که هر کدام از این فنرها به صورت جداگانه عمل می‌کند و داخل پاکت در کنار هم چیده شده‌اند.قیمت این تشک ها بسیار متفاوت است بسیاری از محصولات تشک خوشخواب و تشک رویا در این زمینه ها میتواند کمک بسیار زیادی برای افراد دارای کمردرد باشد. تشک های ساخته شده به صورت فنر منفصل حالت ارتجاعی خود را به بغل دستی انتقال نمی‌دهد یعنی اینکه اگر شما از طرفی به طرف دیگر غلت زدید، می‌تواند تعادل میان کل تشک را برای شما فراهم کند. تشک منفصل در مقایسه با تشک متصل تعادل بیشتری دارد. با توجه به تمامی موارد گفته شده شما اطلاعات کافی برای یک انتخاب عالی در خرید نقد و خرید اقساطی تشک در دست دارید و با یک انتخاب درست سلامتی را به خود و خانواده خود هدیه دهید.

ویژگی تشکهای خوب چیست؟

الف) راحتی

یک تشک خوب تکیه گاه مناسبی برای بدن (از سر تا پا) است و حالت ستون فقرات را در همان وضعیت ایستاده نگه می دارد. در زمان انتخاب تشک بیشتر به وضعیت قرار گرفتن شانه، باسن و کمر بر روی تشک دقت کنید چون در هنگام خواب بیشترین وزن بدن روی این نقاط می افتد.

ب) دوام

کیفیت مواد به کار رفته مهم است. ممکن است برای خرید تشکی که دارای کیفیت بهتری است مجبور به پرداخت هزینه بالاتری شوید، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. با این کار نه تنها مدت زمان بیشتری می توانید از آن استفاده کنید بلکه بدنتان نیز در آرامش کامل به سر می برد.

ج) فضا

اگر تشک خیلی کوچک باشد آرامش و آزادی زمان خواب را از شما می گیرد. یک فرد سالم در حدود ۶۰-۴۰ مرتبه در طول شب غلت می خورد، بنابراین برای تجربه یک خواب راحت باید آزادی حرکت داشته باشید.

د) جنس

اسفنج : در تشخیص نوع اسفنج به کار رفته تشک باید به وزن و تراکم آن دقت کرد.

فنر : نوع فنر بندی تشک , ضخامت مفتول فنر و فریم دور تشک در کیفیت تشک های فنری مهم هستند . همچنین تشکهایی که دارای فنر پاکتی هستند از قابلیت بیشتری برخوردارند بطوریکه تمام فنرها تک تک داخل فنر و منفصل هستند و درصورتی که دو نفر روی تشک باشند با تکان خوردن یکی دیگری متوجه نخواهد شد . همچنین در دراز مدت فنرها بدلیل اصطحکاک یکدیگر جیر جیر نخواهند کرد.

چه تشکی استاندارد است ؟

اگر قصد خرید تشک دارید باید بدانید یک تشک استاندارد چه ویژگی هائی دارد. اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ویژگی های خاصی را برای یک تشک استاندارد در نظر نگرفته است. یک تشک استاندارد باید فنرهای قوی داشته باشد. نوع پارچه تشک، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرایط آماده سازی و بسته بندی تشک از پارامترهائی است که نشانه مرغوبیت تشک است. در انتخاب نوع تشک های وارداتی نیز دقت فرمائید که امکان ارائه خدمات پس از فروش را داشته باشد و حتماً فروشگاه در ایران داشته باشد زیرا بعضی از تشک های وارد شده توسط تجار، فاقد کیفیت لازم بوده و اینگونه کالاها معمولاً فروشگاه در ایران ندارند.

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵

 

شرکت خوابکو ، با عرضه ی کالای خواب (سرویس خواب ، تخت خواب ، تشک ، بالش ، روتختی ، محافظ و…) به همراه مشاوره برای یک انتخاب درست آمادگی ارائه ی خدمات به شما عزیزان را دارد. اگر به دنبال کالای خواب هستید خوابکو را انتخاب کنید.

تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1