323 بازدید
بدون دیدگاه

علت سروصدای تخت خواب چیست؟

تخت و کمد نوجوان طرح ترک آناهیتا 3

در واقع ممکن است متوجه آن نشوید، اما یک تخت پر سروصدا می تواند برای سلامتی شما مضر باشد. بسته به جایی که سروصدا از آن به وجود می آید، سروصدای هرچند خفیف آن می تواند شما را از رسیدن به عمیق ترین و آرام ترین مراحل خواب باز دارد. که این به این معنی است که از خواب بیدار می شوید با اینکه ساعت ها خوابیده اید ولی انگار اصلا نخوابیده اید.

پس چه کاری می توانید انجام دهید؟ اولین قدم این است که بفهمید چه چیزی باعث سروصدا می شود.

دلیل سروصدای تخت خواب

دلیل جیر جیر تختخواب می تواند از تشک، فنر تشک، باکس تخت و … باشد. برای تشخیص منبع صدا بهتر است هر قسمت را به طور جداگانه تست کنید. تشک را از روی تخت خارج کرده و به مناطق مختلف فشار وارد کنید تا منبع سروصدا را پیدا کنید. باکس و فریم تخت را نیز با فشار دادن به نقاط مختلف آزمایش کنید و یا تکان دهید تا محل سروصدا را پیدا کنید.

با پیدا کردن منبع سروصدا، در صورتی که مشکل از پیچ و مهره ها باشد، شاید به راحتی صدای بستر خواب خود را از بین ببرید ولی برخی مشکلات حل نمی شوند و می بایست به فکر تغییر کالای خواب خود باشید.

یک تشک فنری می تواند منبع صداهای آزار دهنده باشد. این تشک دارای چندین فنر فلزی متصل شده با سیم است که فشار مکرر روی فنرها باعث فرسودگی آنها شده و ساییده شدن فلزها روی هم منجر به ایجاد صدای بیشتر خواهد شد. تشک فنر پیوسته ممکن است کمترین سر و صدا را داشته باشند اما به مرور زمان و بر اثر سایش فنرها سروصدای بیشتری ایجاد می شود.

در صورتی که منبع سروصدا فنرهای تشک نباشد احتمالا مشکل از باکس تخت خواهد بود. در صورتی بدنه تخت از چوب یا فلز باشد، پس از مدتی و با گذشت چند سال احتمال ایجاد سروصدا در تخت بیشتر خواهد شد ضمن این که شل بودن پیچ و مهره های تخت نیز منجر به سر و صدای بیشتر خواهد شد. در صورتی که قطعات تخت به خوبی به هم متصل نشده باشد هرگونه ارتعاشی منجر به ایجاد سر و صدا خواهد شد. پایه های تخت و یا کفه زیر تشک نیز ممکن است منجربه ایجاد سر و صدا شوند.

رفع سروصدای بستر خواب

در صورتی که منبع صدای جیر جیر از تشک شما باشد، زمان تعویض تشک فرا رسیده است. استفاده از تشک مموری فوم یا تشک لاتکس ممکن است خواب بدون سروصدا را برای سال های بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد. باید بدانید که تشک پر سر و صدا فقط منجر به آزار مربوط به صدا نخواهد شد بلکه منجر به بی خوابی و بیدار شدن های بیشتر خواهد شد. ضمن این که تشکی که فنرهای آن سروصدا می کند از ستون فقرات شما محافظت کافی را نخواهد کرد و منجر به کمر درد خواهد شد که در این صورت حتما نیاز به استفاده از تشک طبی خواهید داشت.

برخی اوقات با چرخاندن تشک می توانید مشکل آن را برطرف کنید. حتی برخی اوقات با تعمیر تشک امکان استفاده مجدد از آن فراهم خواهد شد. اما در بسیاری از اوقات چاره ای جز خرید تشک جدید نخواهید داشت.

در صورتی که منبع سروصدا از باکس تخت ویا اتصالات آن باشد ممکن است با استفاده از یک تکه پارچه، کاغذ و مقوا صداهای به وجود آمده را از بین خواهید برد. همین طور با سفت کردن پیچ و مهره ها و استفاده از واشرهای پلاستیکی برای آنها، همچنین موم عسل، پارافین شمع در نقاط سایش می توانید از ایجاد سروصدا جلوگیری کنید.

 

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵
شاید دوست داشته باشید
تگ ها: آموزش

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مشاوره و گفتگو با پشتیبانی خرید
1