دیسک گردن

شیوه صحیح خوابیدن برای کاهش درد دیسک گردن در خواب

خوابکو
بدون دیدگاه

زمانی که شما دیسک گردن داشته باشید درد زیادی را متحمل می شوید. این مشکل روش‌های درمانی مختلفی دارد که بسته به وخامت اوضاع ممکن است اتخاذ شوند. البته همواره اقدامات محافظتی وجود دارند که می‌توانند به روند درمان کمک کنند یا از بدتر شدن مشکل جلوگیری نمایند.

داشتن یک بالشت مناسب و انتخاب طرز صحیح خوابیدن به کاهش درد گردن کمک میکند. البته این مورد نیز مانند بسیاری از مواقع دیگر، برای همگان یکسان نیست و ممکن است هر فرد، در یک حالت خاص خوابیدن راحت‌تر از دیگری باشد.

۱. به پشت بخوابید!

خوابیدن به پشت موجب می‌شود گردن شما با ستون فقرات و بدنتان در یک راستا  قرار بگیرد. به پشت خوابیدن همچنین باعث می شود که گردن در طول شب پیچیده یا خم به یک طرف نباشد. این پوزیشن، برای کسانی که خروپف می‌کنند ممکن است مناسب نباشد و این افراد بهتر است حالت خوابیدن به طرفین را امتحان کنند.

بیشتر بخوانید: ویژگی‌ تشک های مخصوص دیسک کمر و گردن

بالش مناسب برای خوابیدن به پشت چه شکلی است؟

برای این نوع خوابیدن بهتر است که یک بالشت بزرگ را در نظر بگیرید. همچنین یک حوله رول شده برای زیر گردن به این امر که بدن و گردن در یک راستا قرار بگیرند کمک می کند.

۲. به سمتی بخوابید که درد کمتری حس کنید

خوابیدن به یک سمت نیز حالت مناسبی است. به سمتی بخوابید که درد کمتری حس کنید.  این حالت  خوابیدن موجب می‌شود تا گردن روی بالش تکیه داشته باشد و کاملا روی آن استراحت نماید. گاهی ممکن است گردن شما در یک سمت درد بیشتری داشته باشد، بنابراین به سمتی بخوابید که گردن شما فشار و درد کمتری را متحمل شود. در صورتی که از درد قسمت پایینی کمر نیز رنج می‌برید، خوابیدن به کنار می‌تواند ستون فقرات شما را در یک حالت خم طبیعی قرار دهید و برای این منظور نیز مناسب خواهد بود.

بالش مناسب برای خوابیدن به یک سمت

برای این حالت بالشت ضخیم استفاده کنید تا گردن و سر درست در امتداد ستون فقرات قرار گیرند، همانطور که در هنگام ایستاده هستند. شما می‌توانید برای پشتیبانی بیشتر گردن، یک بالش رول شده زیر گردن خود قرار دهید. بلندی بالش شما، بستگی زیادی به عرض شانه‌ها و قدتان دارد؛ اگر جثه‌ی ریزی دارید بالش کوچکتری می‌خواهید و اگر شانه‌های عریضی دارید، بالشی بلندتر. گاهی قرار دادن دست روی بالش و زیر سر و اضافه کردن یک بالش میان زانوها، راحتی بیشتری برای ستون فقرات به همراه دارد.

سخن آخر

نه تنها دیسک گردن، بلکه تمامی بیماری‌ها و مشکلات مرتبط با مهر‌ه‌های گردن و مهره‌های کمر، ناشی از حالت‌های خواب، نشستن و ایستادن در بلند مدت و تکرار آن‌هاست. دیسک‌های بین مهره‌ای، برای حفظ انعطاف‌پذیری و حرکت ستون فقرات هستند و حالت بد بدن می‌تواند موجب  این دیسک‌ها شوند.

طرز صحیح خوابیدن برای دیسک گردن به عوامل بسیاری بستگی دارد و لازم است به مرور اصلاح شود. شاید البته بهتر است که با پزشک خود در رابطه با انتخاب بالش مناسب یا طرز درست خوابیدن با توجه به شرایطتان مشورت کنید.

 

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵

 

تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1