روتختی جدید

خرید روتختی جدید ۱۴۰۲

خوابکو
بدون دیدگاه

روتختی دخترانه و پسرانه ۱۴۰۲

روش انتخاب روتختی طبق سلیقه و علاقه موضوع بسیار مهمی می باشد. دلیل این موضوع، استفاده زیاد از روتختی و دریافت آرامش از آن می باشد. تولید کنندگان سرویس های روتختی دخترانه و پسرانه، آن ها را با طرح های مختلفی تولید و ارائه می کنند. این رو تختی ها به طور کلی به صورت ساده و طرح دار تولید می شوند. از جمله مدل های جذاب و شیک رو تختی دخترانه می توان به طرح های اسپرت، طرح های فانتزی دخترانه و طرح های کارتونی اشاره کرد. همچنین در بیشتر روتختی های پسرانه، طرح های فوتبالی و شخصیت های کارتونی طرفداران زیادی دارد. به دلیل طرح های جذاب سرویس های روتختی پسرانه، برای چاپ آن ها بیشتر از روش سه بعدی استفاده می شود.

روتختی سه بعدی 

یکی از جدیدترین مدل های سرویس روتختی، رو تختی‌ های سه بعدی می باشند. روتختی های سه بعدی به تازگی وارد حوزه تولیدات سرویس رو تختی شده است. با اینکه سرویس های روتختی سه بعدی جدید هستند، اما به خوبی ذهن خریداران را به خود درگیر می کنند. آیا می دانید یکی از موضوعات مهم در انتخاب سرویس رو تختی سه بعدی چیست؟ جواب این سوال، ست شدن این رو تختی ها با سایر عناصر اتاق خواب می باشد. طرح های سه بعدی به تصاویر، عمق و حجم می دهند و تصاویر را برجسته نمایش می دهند. این روتختی ها به دلیل جذابیت بسیار زیادی که دارند، انتخاب بیشتر دختران و تازه عروس ها می باشند. به عنوان مثال سرویس روتختی یک نفره سه بعدی پروانه صورتی یکی از روت ختی های سه بعدی کالای خواب خوابکو می باشد.
انواع رو تختی های سه بعدی
رو تختی سه بعدی یک نفره
رو تختی سه بعدی دونفره
رو تختی سه بعدی دخترانه
رو تختی سه بعدی پسرانه
روتختی سه بعدی متحرک

روتختی عروس ۱۴۰۲

همانطور که می دانید یکی از عنصرهای اصلی اتاق خواب عروس، روتختی می باشد. رو تختی ها نقش بسیار مهمی در زیبایی و چیدمان اتاق خواب ایفا می کنند. رو تختی عروس به عنوان تکمیل کننده دکوراسیون اتاق به حساب می آید. در سرویس های روتختی عروس معمولا از رنگ های روشن همچون سفید، صورتی، کرم، بژ و آبی کم رنگ استفاده می شود. مدل های جذاب رو تختی عروس معمولا طرح های خاص و به اصطلاح لاکچری هستند. همچنین این روزها مدل های اسپرت و فانتزی نیز مورد پسند بسیاری از تازه عروس و دامادها می باشد.

روتختی یک نفره و دونفره ۱۴۰۲

رو تختی ها طبق اندازه تخت خواب ها به دو دسته رو تختی یک نفره و رو تختی دونفره تقسیم می شود. حال بسته به سلیقه و علایق شما طرح های بسیاز شیک و خاصی در سرویس های رو  تختی یک نفره و دونفره وجود دارد. لذا دست شما برای انتخاب و خرید باز است. یادتان باشد انتخاب یک روتختی مناسب، خوش رنگ و خوش دوخت تاثیر بسیاری در فضای اتاق شما می گذارد.

 روتختی بزرگسال

یکی دیگر از انواع روتختی، رو تختی بزرگسال می باشد که همانند دیگر روتختی‌‌ها دارای طرح و رنگ های مختلفی می باشد. طرح و رنگ رو تختی بزرگسال، هم به صورت یک نفره و هم به صورت دونفره تولید و ارائه می شود.

لحاف رو تختی 

در تفاوت روتختی‌کاوری با لحاف‌روتختی باید گفت که لحاف روتختی یا رو تختی لحاف لحاف دوخت دار، معمول ترین نوع روتختی است که مورد استفاده قرار می گیرد. لحاف رو تختی در واقع پوشش اصلی تخت می باشد و از آن به عنوان روانداز نیز استفاده می شود. در این نوع رو تختی، لحاف به صورت دوخت دار می باشد. به این صورت که پارچه لحاف و الیاف داخلی آن به همدیگر دوخته شده است و امکان جدا کردن آن ها از یکدیگر وجود ندارد. لحاف رو تختی ها معمولا به صورت سرویس کامل هستند که شامل یک عدد لحاف به همراه کاور دوخت شده به لحاف، ۴ عدد روبالشتی، رویه کوسن و ملحفه روی تشک می باشند.

مزایای لحاف روتختی

لحاف روتختی به دلیل داشتن دوخت روی لحاف باعث می شود در هنگام استفاده، لحاف از داخل کاور رو تختی سر نخورد و ثابت بماند.
شکل ظاهری لحاف در طول استفاده تغییر نمی کند.
تخت سریع تر و آسان تر مرتب می شود.
قیمت مناسب تری نسبت به کاور به صورت جداگانه دارد.
به دلیل وجود دوخت روی لحاف خوش فرم تر و مرتب تر قرار می گیرد.
معایب لحاف روتختی
در صورت نیاز به خرید مجدد روتختی می بایست بابت کل سرویس هزینه کنید.
شستشوی آن سخت است و می بایست طبق دستورالعمل شستشوی محصولات الیافی اقدام کرده تا بافت لحاف از بین نرود و زود خراب نشود.
بهتر است برای شستشوی آن از خشکشویی کمک بگیرید.
در صورت عدم استفاده از یک سرویس لحاف رو تختی می بایست فضای زیادی را برای نگهداری از آن اختصاص دهید.
روتختی کاوری
در تفاوت روتختی کاوری با لحاف رو تختی باید بدانید که رو تختی کاوری شامل دو تکه می باشد:

لحاف خام یا لحاف لایت

کاور لحاف

روتختی کاوری یا کاور لحاف، یک کیسه دوخته شده می باشد که یک لحاف لایت درون آن قرار می گیرد. طرح کاور لحاف، همان طرح انتخابی شما برای رو تختی می باشد. معمولا کاورهای لحاف به صورت زیپ دار یا دکمه دار هستند. یعنی اینکه بعد از قرار دادن لحاف لایت داخل کاور لحاف، توسط زیپ یا چندین دکمه، درب کیسه کاوری بسته می شود تا لحاف لایت از درون آن خارج نشود. معمولا در گوشه های داخلی کاور لحاف دو بند برای گره زدن کاور به بند های لحاف لایت وجود دارد تا لحاف درون کاور جابجا نشود. جنس کاور لحاف از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا در تماس مستقیم با بدن می باشد و یک یا دو طرف آن طرح دار خواهد بود. معمولا در طرح های رو تختی سه بعدی یک طرح لحاف، ساده است.
کاور لحاف و لحاف لایت، قابلیت جدا شدن از یکدیگر را دارند. به عنوان مثال در هنگام شستشو می توانید کاور لحاف را از لحاف لایت سفید رنگ جدا کنید و فقط کاور لحاف را بشورید. بعد از شستشوی کاور لحاف، لحاف لایت سفید را درون کاور قرار می دهید و مثل قبل از این سرویس استفاده می کنید. بخش عمده ای از روتختی‌های وارداتی و روتختی‌های ترک به صورت کاور عرضه می شوند. این نوع ر وتختی طرفداران بیشتری نسبت به دیگر مدل های روتختی دارد.

مزایای کاور لحاف

شستشوی آن آسان است و می توانید هر زمان که بخواهید آن را از لحاف جدا کرده و بشویید.
امکان تعویض آن آسان است و شما می توانید هر زمان که بخواهید یک کاور جدید تهیه کنید و تنها کافی است ملحفه روی لحاف و تشک را عوض کنید. اینگونه تنوع زیادی در طرح های و رنگ های مختلف روتختی خواهید داشت.
هزینه کمتر در خریدهای بعدی پرداخت خواهید کرد. شما با داشتن یک لحاف لایت در خریدهای بعدی فقط نیاز به خرید یک کاور خواهید داشت و نیازی نیست هزینه بیشتری بابت لحاف پرداخت کنید
جای کمتری در داخل کمد اشغال می کند.
معایب
لحاف داخل روتختی ثابت نیست و حرکت می کند.

روتختی پیکه 

رو تختی پیکه یا بهاره، به روتختی نازکی اطلاق می شود که معمولا به عنوان روانداز استفاده می شود و مناسب برای فصل های بهار و تابستان و یا مناطق گرمسیر می باشد. رو تختی پیکه طرح های زیبایی دارد و علاوه بر اینکه نقش روانداز را دارد به عنوان یک روتختی برای مرتب نشان دادن تخت نیز به شما کمک می کند و دکوراسیون اتاق خواب شما را زیباتر می سازد. رو تختی پیکه نیز مانند سایر انواع مدل های رو تختی در دو نوع یک نفره و دو نفره قابل سفارش می باشد. این روتختی‌ها معمولا به صورت تک هستند ولی در بعضی موارد امکان دارد دو روبالشی نیز داشته باشند.

مزایا روتختی پیکه

نسبت به لحاف روتختی قیمت کمتری دارد.
دارای بافت مستحکم و منسجمی است که نسبت به پارچه ضخیم تر بوده و ضخامت لحاف را نیز ندارد.
از جنس نخ است و برای استفاده در فصول گرم سبک و خنک است.
در صورت عدم استفاده از آن نیاز به فضای کمی برای نگهداری دارد.
معایب
فقط در فصول گرم سال قابل استفاده است.
ضخامت لازم جهت استفاده به یک روتختی کاربردی را ندارد.
دارای سرویس کامل رو تختی نمی باشد.

روتختی چهارفصل ۱۴۰۲

روتختی‌های چهارفصل، روتختی‌هایی هستند که نه خیلی گرم و ضخیم هستند و نه خیلی سبک و نازک. بنابراین مناسب برای همه فصول سال می باشند. روتختی چهار فصل نیز نوعی از رو تختی کاوری به حساب می آید. این روتختی در واقع شامل یک لایه پنبه دوزی شده است که در فصول گرم به صورت تکی قابل استفاده بوده و در فصول سرد امکان قرار دادن یک لحاف داخل آن وجود دارد. به این صورت در فصل های گرم و سرد سال قابلیت استفاده دارد. این نوع از روتختی‌ها نیز معمولا با دو عدد روبالشی همراه هستند تا یک ست کامل را در اختیار داشته باشید.

مزایای روتختی چهارفصل

قابلیت استفاده در فصل گرم و سرد سال را دارد.
نیاز به هزینه اندک می باشد.
در صورت عدم نیاز به استفاده نیاز به فضای کمی می باشد.
روتختی تزئینی
روتختی‌های تزئینی نیز همانند روتختی‌های چهار فصل دارای یک لایه پنبه دوزی هستندمی باشند که به صورت کار شده و برای تزئین مورد استفاده قرار می گیرد. روتختی‌های تزئینی انواع مختلفی دارند که به صورت ۳ تکه، ۴ تکه ، ۶ تکه و ۱۰ تکه تولید می شوند. اکثر ست های روتختی تزئینی، روبالشتی و کوسن و سرویس ملحفه مصرفی دارند.

سایز های مختلف تخت در انتخاب روتختی

سایز روتختی یکی از مهمترین موضوعات در زمینه انتخاب و خرید روتختی می باشد که باعث مشخص شدن یک نفره و دونفره بودن آن می شود.
سایز رو تختی نوزاد و کودک
سایز  ۱۳۰ در۷۰ سانتی متر = نوزاد
سایز ۱۳۵ در ۷۰ سانتی متر = نوزاد
سایز ۱۰۰*۱۵۰ سانتی متر = کودک
سایز رو تختی یک نفره
سایز ۸۰*۱۸۰ سانتی متر
سایز ۹۰*۲۰۰ سانتی متر
سایز ۱۲۰ *۲۰۰ سانتی متر
سایز استاندارد ۱۶۰*۲۲۰  سانتی متر
سایز رو تختی دونفره
سایز ۲۰۰*۱۴۰ سانتی متر
سایز ۲۰۰*۱۶۰ سانتی متر
سایز ۲۰۰*۱۸۰ سانتی متر
سایز ۲۰۰*۲۲۰ سانتی متر
سخن پایانی
چیدمان یا دکوراسیون اتاق خواب، سرویس روتختی نقش مهمی را ایفا می کند. به دلیل تغییر شرایط زندگی و تکاپوی زیاد افراد در طول روز، کیفیت خواب بسیار مهم می باشد. به همین علت است که تشک و روتختی تاثیر مستقیم بر کیفیت خواب شما نیز دارد. سرویس رو تختی به عنوان قسمتی از کالای خواب انواع متفاوتی دارد که دارای تکه های مختلفی می باشد که در این مقاله به طور کامل درباره هر یک توضیح داده شده است. لذا در هنگام خرید رو تختی با خیالی آسوده و با اطلاعات کامل می توانید خریدی آگاهانه انجام دهید.
خرید روتختی های جدید – جدیدترین روتختی ها – روتختی دخترانه و پسرانه – خرید روتختی سه بعدی – روتختی ۳D – راهنمای خرید روتختی 
تگ ها: آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed