خرید روبالشی

راهنما خرید روبالشی ۱۴۰۱

خوابکو
بدون دیدگاه

روبالشی

ما انسانها در شبانه روز نزدیک به ۸-۹ساعت از عمر خود را در خواب به سر میبریم و مهم است که از رو بالشی های با کیفیت استفاده کنیم و اهمیت دارد که ،رو بالشی های قیمت مناسب و با کیفیت خریداری و استفاده شود.

روبالشی (روبالشتی) چیست؟

رو بالشی یک کاور از جنس پارچه است که برای جلوگیری از تماس مستقیم صورت با الیاف داخلی بالش و جلوگیری از کثیف شدن بالش ها تولید میشوند و در اصطلاح به آنها رو بالشتی میگویند.

خرید اینترنتی روبالشی (روبالشتی)

شما در فروشگاه خوابکو میتوانید رو بالشتی ها را به صورت تکی و یا به صورت ست همراه ملحفه و رو تختی برای ابعاد مختلف و در مدل های زنانه و مردانه و کودک با جنسهای متنوع از جمله استون،نخ پنبه،ژاکارد،اسپان،بیکمنت و مخمل انتخاب و خریداری کنید.

ویژگی های یک روبالشی مناسب

پارچه ای مناسب رو بالشی است که از پاره شدن و ساییده شدن بالشت جلوگیری کند.زمانی آسیب کمتری به بالش میرسد که رو بالشی از نفوذ رطوبت و مایعات به بالش جلوگیری کند چون این عوامل باعث بوی بد و نامطبوع اتاق خواب نیز میشود.وجود گرد و غبار در خانه و اتاق میتواد باعث بروز حساسیت شوند که شما با استفاده از رو بالشی و شست شوی مرتب آن میتوانید از پوست خود در برابراین حساسیت ها محافظت کنید.با انتخاب رو بالشی مناسب میتوانید از رشد کپک  که یکی دیگر از عوامل الرژی زا هستند جلوگیری کنیم و باعث کاهش میزان حساسیت پوستی شویم.

نکات خرید روبالشی

در اینجا به نکاتی میپردازیم که مهم ترین عامل در بالا بودن کیفیت رو بالشی و خواب شما میشود.
جنس روبالشی:
بعضی از رو بالشتی ها با وجود پارچه نرم و لطیفی که در ظاهر دارند اما حساسیت زا هستند و مهم این است که در خرید رو بالشی ها  و ملحفه و پتو به دلیل تماس مستقیم آن ها با  پوست باید دقت کافی داشته باشید .در رو بالشی های جنس ابریشم با وجود مزایای فروانی که دارد در بعضی موارد باعث ایجاد حساسیت نیز میشود.
تنفس پذیری روبالشی:
پیشنهاد ما برای افرادی که با مشکل کمبود اکسیژن مواجه میشوند استفاده از روبالشی های از جنس پنبه ای است زیرا در این مدل اکسیژن به راحتی از میان منافذ باز  گردش پیدا میکند
چروک شدگی روبالشی:
نکته مهم در خرید رو بالشی این است که جنس آن به صورتی باشد که هنگام شست و شو چروک نشود و جنس مقاومی داشته باشد.جنس هایی که از نخ پنبه تشکیل شده باشند چروک نمیشوند ولی جنس های کتان بسیار چروک پذیر هستند.
تنوع رنگ روبالشی:
نکته بعدی در خرید رو بالشی تنوع رنگ آن است.رو بالشی باید متناسب با دکوراسیون داخلی اتاق خواب و سرویس خواب انتخاب شود.در خرید خود برای اتاق خواب کودک خود باید دقت داشته باشید که از رنگ های شاد استفاده کنید.در فروشگاه خوابکو میتوانید از تنوع رنگ و طرح و جنس برخوردار شوید.
هزینه روبالشی:
یکی دیگر از فاکتورهای مهم در خرید رو بالشی قیمت آن است.در تولید رو بالشی علاوه بر قیمت و کیفیت و نوع پارچه ای که در آن استفاده میشود توجه به مقرون به صرفه بودن این محصول برای مصرف کننده  نیز داریم.در میان میتوان به نوع بامبو،پلی استرپنبه ای و تترون و فلامنت پنبه ای و… اشاره کرد.
طرح روبالشی:
امروزه از جمله فاکتور های مهم در خرید رو بالشی مدل و طرح آن است.حتما به این نکته توجه داشته باشید که طرح و رنگ روبالشی میتواند بر روی روحیه شما قبل از خواب تاثیر مهمی داشته باشد.به طور مثال:برای اتاق خواب بزرگسالان از طرح و رنگ انرژی بخش و مطابق با دکوراسیون اتاق  خواب استفاده شود ،ویا در اتاق خواب کودکان از مدل های سه بعدی و کارتونی متناسب با علاقه و روحیات کودکان استفاده شود.
ماندگاری و دوام روبالشی:
به دلیل تنوع در اتاق خواب هم که باشد قطعا نمیتوانیم رو بالشی تهیه کنیم که تا آخر عمر نیاز به خرید دوباره نداشته باشیم.منظور از ماندگاری این است که مدلی را انتخاب کنیم که تا حداقل ۴سال برای شما دوام داشته باشد و کیفیت خود را از دست ندهد.

بررسی انواع پارچه های مورد استفاده در روبالشتی

در ادامه به بررسی انواع پارچه ها که برای رو بالشی طراحی و روانه بازار میشود میپردازیم.
روبالشی با پارچه پنبه ای: 
این پارچه ها باعث کاهش حساسیت پوستی وباعث جذب رطوبت به خود میشوند.به دلیل ساختار این نوع پارچه از مواد اولیه طبیعی باعث شده است که جریان هوا در این نوع رو بالشی وجود داشته باشد.و در زمان شست و شو کمتر چروک میشوند.
جنس پلی استر : 
این نوع پارچه به همراه پارچه های دیگر ترکیب میشود و دارای طرح های مختلف و بافتی متفاوت است و داری انعطاف و کشش میباشد.
روکش تنسل: 
این نوع پارچه از نوعی گیاه ساخته میشود و آنرا به عنوان پارچه های گیاهی نیز میشناسیم که از آن در تولید رو بالشی نیز استفاده میشوداین نوع پارچه نیز به اسم پارچه زد حساسیت نیز شناخته میشود و ضد آلرژی هستند و هم با محیط زیست سازگار است. بسیار لطیف و صاف است و بالعکس پارچه های پشمی از وجود خارش پوستی و ایجاد بوی بد جلوگیری میکند و باعث ایجاد باکتری و کپک نمیشوند.
روکش بامبو: 
این پارچه نیز شباهت زیادی به پارچه های تنسل دارد ودر هر دو نوع پارچه  از مواد اولیه طبیعی استفاده شده است.این جنس پارچه بسیار آرام بخش است.
 روبالشی با پارچه تترون:
 مهم ترین ماده اولیه این نوع پارچه ها، از ویسکوزو پلی استرهستند. که این دو مدل مواد با درصدهای مختلفی با یکدیگر ترکیب شده اند.این نوع پارچه بسیار پر کاربرد است و از مقاومت بالایی در برابر شست شو و مواد شوینده برخوردار است.یکی از پر تنوع ترین پارچه ها از نظر طرح و رنگ است و بسیار سبک و خنک است و از نوع پارچه های ضد حساسیت میباشد.
روکش ساتن: 
مواد تشکیل دهنده این پارچه  مناسب با پوست و مو بوده و دارای لطافت و نرمی بوده است و کمترین جذب آلودگی را در میان سایر پارچه ها دارا است .
در این مقاله در نظر داشتیم تا از این به بعد با در نظر گرفتن نکاتی که گفته شد بتوانید خریدی اصولی و مناسب را داشته باشید و هم اینکه از نظر اقتصادی از سود بالا بهره مند شوید.با رعایت نکاتی که گفته شد میتوانید از خوابی با کیفیت برخوردار شوید.
منبع : خوابکو
تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1