راهنمای خرید اینترنتی تشک

راهنمای خرید اینترنتی تشک

خوابکو
بدون دیدگاه

خواب عاملی است که روی سلامتی و آرامش شما تاثیر مستقیم دارد. یکی از مهم ترین عواملی که موجب می شود خواب خوب و باکیفیتی داشته باشید، تشک مناسب است. تشک ها دارای انواع مختلفی برای پاسخگویی به نیاز تمامی افراد می باشند و شما باید هنگام خرید تشک فاکتورهایی مانند وزن، شرایط جسمانی، بودجه، سلیقه و … را در نظر داشته باشید.
این مقاله راهنمایی برای خرید اینترنتی تشک می باشد که در آن انواع مختلف تشک را نام برده و توضیح می دهیم که هر نوع برای چه افرادی با چه شرایط جسمانی ای مناسب می باشد. همچنین برترین برندهای تشک موجود در بازار را معرفی می کنیم و معرفی می کنیم که از کدام فروشگاه اینترنتی تشک بخریم؟

خرید اینترنتی تشک

امروزه اغلب دنبال راهی برای راحتی بیشتر هستیم که بتوانیم با صرفه جویی در زمان به آنچه می خوایم برسیم. به همین علت خرید حضوری جای خود را به خرید اینترنتی داده است زیرا در فروشگاه اینترنتی می توانید اطلاعات دقیقی از محصول مورد نظر به دست آورید و با مقایسه گزینه ها انتخاب درستی داشته باشید.
اما در خرید اینترنتی تشک که نمی توانید آن را تست کنید، باید نکاتی را درنظر داشته باشید تا انتخاب مناسبی انجام دهید که این نکات را در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد.
همچنین در خرید آنلاین تشک محصول را درب منزل تحویل می گیرید و اغلب مزیت پرداخت درب منزل نیز دارید.

خرید اینترنتی تشک

خرید اینترنتی انواع تشک

در خرید اینترنتی تشک ابتدا باید انواع تشک را بشناسید و اطلاعاتی درمورد هر یک از انواع داشته باشید. تمامی برندهای مطرح در ایران تشک های خود را از لحاظ انواع به سه دسته زیر تقسیم بندی می کنند که هر یک دارای کاربرد و ویژگی های متفاوتی هستند.

 • خرید تشک طبی

تشک طبی که با نام های ارتوپدیک و مدیکال نیز شناخته می شوند، تشک هایی تمام اسفنجی و بدون فنر هستند. این تشک ها به علت ساختاری که دارند سطح نسبتا سفتی دارند و مناسب افرادی است که مشکلات ستون فقرات، دیسک کمر و کمردرد شدید دارند. ساختار تشک طبی به گونه ای است که بهترین پشتیبانی را از ستون فقرات دارد و موجب می شود که ستون فقرات انحنای طبیعی خود را حفظ کند.

حتما بخوانید

تشک طبی

 

 • خرید تشک فنر منفصل

تشک فنر منفصل، نوع جدید تشک های موجود در بازار است که در آن تمامی فنرها بصورت جداگانه داخل پاکت های مخصوص قرار دارد. جدا بودن فنرها داخل این نوع تشک موجب شده که در تشک دونفره هنگامی که یک شخص غلت می زند یا تکان می خورد، شخص دیگر لرزش و تکان را احساس نکند که همین امر موجب می شود کیفیت خواب بسیار بالاتری داشته باشید.
به علت ساختار تشک فنر منفصل، این تشک ها دارای کیفیت بالاتر، طول عمر بالاتر و قیمت بالاتری نیز هستند.
خرید تشک فنر منفصل برای افرادی است که کمردرد خفیف دارند، یا کمردرد ندارند و به دنبال تشکی باکیفیت هستند.

 • خرید تشک فنر متصل

تشک فنر متصل قدیمی ترین تشک های موجود در بازار است. در این تشک تمامی فنرها در سرتاسر تشک به هم متصل هستند و عملکرد فنرها روی یکدیگر تاثیر گذار است در نتیجه در تشک دونفره هنگامی که یک شخص غلت می زند یا تکان می خورد، شخص دیگر لرزش و تکان را احساس می کند و همین امر موجب می شود که در تشک دونفره کیفیت خواب پایین تری را به شما می دهد.
تشک فنر متصل نسبت به تشک فنر منفصل و طبی دارای سطح نرم تری می باشد.
خرید تشک فنر متصل برای کودکان، نوجوانان، افرادی که مشکل کمردرد ندارند، افرادی که تشک یک نفره یا تشک قیمت مناسب می خواهند مناسب است.

راهنمای انتخاب درجه نرمی و سفتی تشک

راهنمای انتخاب درجه نرمی و سفتی تشک

در خرید آنلاین تشک، انتخاب درجه نرمی و سفتی تشک به عوامل مختلفی بستگی دارد و شما باید باتوجه به شرایط جسمانی و سلیقه خود میزان نرمی و سفتی تشک را انتخاب کنید.
طبق توضیحاتی که در بالا برای انواع مختلف تشک داده شد تا حدودی متوجه درجه سفتی و نرمی انواع مختلف تشک شده اید. در ادامه به بررسی دقیق تر درجه نرمی و سفتی تشک های مختلف می پردازیم.

 • تشک طبی جزو سفت ترین تشک های موجود در بازار است. میزان نرمی و سفتی تشک طبی باتوجه به متریالی که داخل آن استفاده شده متفاوت می باشد. بعضی از متریال ها مانند ریباند به علت تراکم و فشردگی بالایی که دارد سفت تر می باشد و بعضی دیگر مانند لاتکس و مموری فوم هوشمند متریال های گیاهی هستند که دارای سطح نرم تری است و نحوه عملکردشان به گونه ای است که مطابق با حالت و گرمای بدن شما حالت گیری می کنند و به شکل بدن شما در می آید.
  همچنین در تشک های طبی اسفنجی هرچه تراکم اسفنج بالاتر باشد، تشک دارای سطح سفت تر و هرچه تراکم اسفنج پاین تر باشد، تشک دارای سطح نرم تری است.
 • درجه نرمی و سفتی تشک های طبی فنری به قطر مفتول فنرها و متریالی که در تشک استفاده شده بستگی دارد. هرچه قطر مفتول فنرها بیشتر باشد، تشک تحمل وزن بالاتری دارد در نتیجه از میزان نرمی تشک کاسته می شود.
  تشک های طبی فنری نیز مانند تشک طبی، اگر از اسفنج با تراکم بالا و ریباند داخل آن استفاده شده باشد تشک سفت تر می شود و به اصطلاح حالت طبی بیشتری خواهد داشت. و اگر از اسفنج با تراکم پایین تر، مموری فوم و لاتکس استفاده شده باشد، تشک دارای سطح نرم تری خواهد بود.
 • سومین عامل تاثیر گذار در درجه نرمی و سفتی تشک، وزن شخصی که از تشک استفاده می کند است. هرچه وزن شما بالاتر باشد باید از تشک با رده بندی و کیفیت بالاتر استفاده نمائید تا تحمل وزن بالا داشته باشد که میزان نرمی برای شما کمتر باشد. همچنین اگر وزن شما پایین است می توانید از تشک با رده بندی پایین هم استفاده نمائید. هرچه تشک رده بندی بالاتری داشته باشد، برای وزن های پایین حالت طبی تری خواهد داشت.

راهنمای انتخاب ابعاد تشک در خرید اینترنتی

راهنمای انتخاب ابعاد تشک در خرید اینترنتی

هنگام خرید اینترنتی، ابعاد تشک خود را باید با توجه به ابعاد اتاق خواب خود، قد، جثه و … انتخاب کنید. اگر اتاق خواب بزرگی دارید و تمایل دارید که هنگام خواب فضای بیشتری داشته باشید یا هنگام خواب غلت می زنید، می توانید تشک خود را با ابعاد بزرگتر انتخاب کنید. اما اگر در اتاق خواب خود فضای زیادی ندارید باید تشکی با ابعاد کوچکتر انتخاب کنید.
همچنین والدین برای نوجوانان به علت اینکه در سن رشد هستند به جای انتخاب ابعاد تشک نوجوان، از تشک های یک نفره استفاده می کنند.

ابعاد تشک کودک و نوجوان

 • تشک کودک ۷۰ در ۱۳۰ سانتیمتر
 • تشک کودک ۷۰ در ۱۳۵ سانتیمتر
 • تشک نوجوان ۸۰ در ۱۸۰ سانتیمتر

ابعاد تشک یک نفره

 • تشک یک نفره ۹۰ در ۲۰۰ سانتیمتر
 • تشک یک نفره ۱۰۰ در ۲۰۰ سانتیمتر
 • تشک یک نفره ۱۲۰ در ۲۰۰ سانتیمتر

حتما بخوانید

تشک یک نفره

ابعاد تشک دونفره

 • تشک دونفره ۱۴۰ در ۲۰۰ سانتیمتر
 • تشک دونفره ۱۶۰ در ۲۰۰ سانتیمتر
 • تشک دونفره ۱۸۰ در ۲۰۰ سانتیمتر
 • تشک دونفره ۲۰۰ در ۲۰۰ سانتیمتر

حتما بخوانید

تشک دونفره

 

همچنین هرچه تشک ارتفاع بالاتری داشته باشد، کیفیت بالاتری نیز دارد زیرا میزان لایه های استفاده شده داخل تشک بیشتر می شود.

گارانتی تشک در خرید اینترنتی

گارانتی تشک در خرید اینترنتی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن دقت داشته باشید، گارانتی تشک در خرید اینترنتی است. توجه کنید تشکی که به صورت اینترنتی تهیه می کنید از برندی مطرح و دارای گارانتی معتبر باشد.
هرچه تشک کیفیت بالاتری داشته باشد، گارانتی بیشتری نیز خواهد داشت ولی به طور معمول تشک طبی دارای گارانتی و طول عمر کمتری نسبت به تشک طبی فنری می باشد. البته برای افزایش طول عمر تشک خود باید حتما کفی تخت خواب شما صاف و یک تکه باشد و هر سه ماه یکبار تشک خود را بچرخانید و هر ۶ ماه یکبار تشک را پشت و رو کنید.
گارانتی برخی برندها بصورت الکترونیکی هستند که در این صورت باید هنگامی که تشک به دستتان رسید، بارکد تشک خود را داخل سایت شرکت مربوطه وارد کنید تا گارانتی فعال شود. گارانتی برخی برندها نیز به صورت برگه گارانتی است که در این صورت نیز هنگام که تشک را دریافت نمودید، برگه گارانتی را به همراه فاکتور خرید نگهداری نمائید.

بهترین برند تشک در خرید اینترنتی

امروزه در بازار برندهای ایرانی و خارجی زیادی اقدام به تولید تشک نموده اند که در این میان، برخی از این برندها مطرح تر می باشند و کیفیت بالاتری دارند. فروشگاه خوابکو بزرگترین فروشگاه اینترنتی تشک می باشد که بهترین برندهای تشک را دارد و شما می توانید از میان تنوع بالایی از بهترین برندها، تشک مورد نظر خود را انتخاب کنید. این برندها عبارتند از:

 • تشک رویا
 • تشک ویستر
 • تشک زست
 • تشک آدنیس
 • تشک نفیس
 • تشک تن آسای
 • تشک نرم آسا
 • تشک داتیس
 • تشگ وگال

از کدام فروشگاه اینترنتی تشک بخریم؟

از فروشگاه اینترنتی خوابکو تشک بخرید! چون مزایای زیادی از جمله تضمین اصلت کالا، ارسال فوری و رایگان، پرداخت درب منزل دارد. همچنین شما می توانید جهت انتخاب تشک مناسب برای خود، از مشاوران و کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس: ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۲۶
 • شماره تماس: ۰۹۹۸۱۵۳۸۰۵۱
 • شماره تماس: ۰۹۰۱۳۹۷۶۷۶۷
 • شماره تماس: ۰۹۱۲۰۶۹۶۵۲۹

نتیجه گیری

در خرید اینترنتی تشک باید عواملی مانند وضعیت جسمانی، میزان بودجه، سلیقه و … را درنظر داشته باشید. اگر کمردرد شدید یا دیسک کمر دارید باید تشک از نوع طبی خریداری نمائید که این نوع از تشک ها، سطح نسبتا سفتی دارند. اگر تشک یک نفره با قیمت مناسب می خواهید، تشک طبی فنری متصل گزینه ی مناسبی می باشد و اگر تشک دونفره با کیفیت بالا می خواهید تشک طبی فنری منفصل بهترین گزینه برای شما می باشد. تشک های طبی فنری سطح نرم تری نسبت به تشک های طبی دارند.
همچنین دقت کنید در خرید اینترنتی، تشک خود را از یک فروشگاه اینترنتی معتبر مانند فروشگاه اینترنتی خوابکو تهیه کنید.

تگ ها: آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed