نکات مهم در خرید تشک رویا و رویال

جشنواره فروش تشک شب یلدا ۱۴۰۰ | فروش ویژه تشک در شب چله

خوابکو
بدون دیدگاه

جشنواره فروش تشک شب یلدا ۱۴۰۰ – فروشگاه اینترنتی خوابکو- فروش ویژه تشک در شب چله

با تخفیف های ویژه و باور نکردنی

همراه ما باشید…

شب یلدا

ایرانیان نزدیک به چند هزار سال است که شب یلدا -آخرین شب پاییز- را که درازترین و تاریکترین شب در طول سال است تا سپیده دم بیدار می‌مانند و در کنار یکدیگر خود را سرگرم می‌دارند تا اندوه غیبت خورشید و تاریکی روحیه‌‌ی آنان را تضعیف نکند و با به روشنایی گراییدن آسمان به رخت خواب می‌روند و لختی می‌آسایند.

اجداد ما این شب را تا به صبح به جشن و پایکوبی به گرد آتش می‌پرداختند؛ بر خوانی الوان از میوه‌هایی چون هندوانه، خربزه، انار، سیب، خرمالو و به می‌نشستند. هرچند که زندگی ماشینی و گرفتاری‌های روزمره ، موجب ایجاد فاصله میان مردم ایران با سنت‌ها و آیین‌های گذشته شده، اما هنوز هم جلوه‌هایی از سنت‌های ویژه‌ی ایران باستان در ایامی مانند شب یلدا به چشم می‌خورد. جشن یلدا در ایران امروز نیز با گرد هم آمدن و شب نشینی اعضای خانواده و اقوام در کنار یکدیگر برگزار می‌شود. آیین شب یلدا یا شب چله، خوردن آجیل مخصوص، هندوانه، انار و شیرینی و میوه های گوناگون است که همه جنبه‌ی نمادی دارند و نشانه‌ی برکت، تندرستی، فراوانی و شادکامی هستند. در این شب هم مثل جشن تیرگان، فال گرفتن از کتاب حافظ مرسوم است. حاضران با انتخاب و شکستن گردو از روی پوکی و یا پُری آن، آینده‌گویی می کنند؛ بزرگان نیز با داستان سرایی و متل‌گویی، کوچک‌تر‌ها را بر سر ذوق می‌آورند. گذشتگان ما، تمام شب را در پرتو چراغ و نور و آتش می‌گذراندند تا اهریمن فرصت دژخویی و تباهی نیابد.

شب چله

شب یلدا را امروزه شب چله یا چله بزرگ هم می نامند، چله بزرگ یعنی از اول دی ماه تا دهم بهمن ماه کـه چهل روز تمام می شود و چله کوچک هم از دهم بهمن لغایت بیست اسفند اسـت کـه شدت سرما در آن رو بـه کاهش اسـت. جالب اسـت بدانید کـه ایرانیان باستان روز اول دی ماه را نیز جشن می گرفتند و بـه آن خوروز «روز خورشید» یا خرم روز می گفتند. چنانچه ابوریحان بیرونی نیز در کتاب آثار الباقیه خود می گوید کـه:

اولین ماه دی خرم روز اسـت و این روز و این ماه بنام خدای بزرگ اسـت «کلمه دی برگفته از واژه دذو Dazva یا دثوش Datush اسـت کـه در اوستایی معنی آفریدگار میدهد و از مصد دا بـه معنی دادن و آفریدن بـه وجود آمده اسـت» همچنین جشن روز اول دی‌ماه نودروز هم نامیده میشد چرا کـه فاصله آن تا نوروز نود روز بوده اسـت. پس میتوان نتیجه گرفت کـه شب یلدا و خورروز «یا روز دیگان» با یک دیگر پیوند محکمی دارند.

جشنواره فروش تشک شب یلدا ۱۴۰۰ – فروشگاه اینترنتی خوابکو

زاد روز مسیح و شب یلدا

مورد جالب دیگری کـه باید بدانید این اسـت کـه آیین مهر و میترایی در اروپا و روم بسیار رواج داشت و زمانی کـه این آیین همگانی شده بود، روز تولد میترای شکست ناپذیر «بیست و یکم دسامبر» را جشن میگرفتند.

خرید تشک با تخفیف شب یلدا ۱۴۰۰

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵
تگ ها: اخبار سایت
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1