جدیدترین رنگ اتاق خواب در سال 2023

جدیدترین رنگ اتاق خواب در سال ۲۰۲۳

خوابکو
۱ دیدگاه

جدیدترین رنگ اتاق خواب در سال ۲۰۲۳

انتخاب رنگ برای دیوارهای اتاق خواب یکی از نکات مهم در دکوراسیون و طراحی اتاق خواب می باشد.

تا آنجایی که می توانید این رنگ را روشن انتخاب کنید تا انرژی مثبتی از آن بگیرید و همچنین در دلباز شدن فضای اتاق به شما کمک موثری می کند.

ایده های مناسب رنگ برای اتاق خواب

چهار رنگ برای اتاق خواب بسیار مناسب و اصولی می باشد که در ادامه مطالب به شما معرفی می کنیم.

۱)رنگ آبی

رنگ آبی به دلیل آرامشی که در افراد ایجاد می‌کند برای رنگ اتاق خواب پیشنهاد مناسبی می باشد.

اگر رنگ آبی را برای رنگ دیوار اتاق خواب خود انتخاب کردید می توانید از سرویس چوب، پتو های سفید

و همچنین پرده رنگ روشن استفاده کنید که ترکیب رنگ آبی و سفید یا کرم بسیار عالی می شود.

۲)رنگ زرد

رنگ زرد باعث انرژی مثبت در شما می شود بنابراین وقتی در اتاق خواب خود قرار دارید انرژی را احساس میکنید که البته می توانید از رنگ هایی مثل سفید خاکستری و قهوه ای برای رنگ ترکیبی استفاده کنید.

۳)رنگ سفید

رنگ سفید به دلیل سادگی که دارد می‌تواند انتخاب مناسبی برای اتاق خواب باشد به شرطی که در کنار آن از وسایل فانتزی،مبلمان رنگی و لوازم خاص استفاده گردد با انتخاب رنگ سفید دستتان برای انتخاب وسایل دکوراتیو باز است و می توانید وسایل را به هر رنگی که خواستید خریداری کنید

۴)رنگ صورتی

این رنگ برای اتاق خواب دختر ها رنگ جذابی می باشد رنگ صورتی رنگ ملایمی به فضای اتاق شما می بخشد که در ادامه شما میتوانید از سرویس خواب و مبلمان سفید و یا صورتی روشن و تیره استفاده کنید

به طور کلی وقتی از انتخاب رنگ برای اتاق خواب صحبت می کنیم به این دلیل نیست که شما دیوارهای آن اتاق را به آن رنگ در بیاورید بلکه می توانید وسایل انتخابی برای اتاق خواب تان را آن رنگ خریداری کنید. مثل مبلمان، روتختی یا حتی بالش و پتو.

برای مثال شما می توانید رنگ سفید یا طوسی برای اتاق خواب خود در نظر بگیرید و از مبلمان یا سرویس چوب به رنگ صورتی، زرد، نارنجی و غیره استفاده کنید. که این ترکیب رنگ ها برای اتاق خواب شما بسیار جذاب میباشد

جدیدترین رنگ برای اتاق خواب در سال۲۰۲۳

امروز بسیاری از افراد و زوج ها به دنبال رنگ های تیره برای دکوراسیون اتاق خواب خود می باشند ولی استفاده از این رنگ بستگی به ابعاد اتاق خوابتان دارد.

اگر اتاق خواب شما بزرگ باشد استفاده از رنگ‌های تیره مثل مشکی یا خاکستری مانعی ندارد ولی اگر ابعاد اتاق خواب شما کوچک باشد استفاده از این رنگ ها اتاق خواب شما را کوچکتر نشان می دهد و انتخاب مناسبی نیست، بلکه برای اتاق خواب های کوچک باید از رنگ های روشن استفاده گردد.

اگر اتاق خواب بزرگی دارید و می خواهید از رنگ های تیره استفاده کنید برای دکور اتاق خواب خود قاب های سفید و یا پرده های رنگ روشن خریداری کنید

رنگ های ترکیبی مناسب برای اتاق خواب

۱)ترکیب رنگ بنفش و طوسی

جدیدترین رنگ اتاق خواب در سال 2023

انتخاب رنگ بنفش باید با دقت انجام شود از آنجایی که رنگ بنفش روشن باعث بی خوابی در افراد می‌شود پس انتخاب رنگ ها حتما با مشورت انجام شود

و همینطور رنگ بنفش تیره در نگاه اول رنگ جذاب می باشد اما به دلیل تیره بودن استفاده آن مخصوصاً در اتاق خواب بعد از مدتی نه تنها جالب نبوده بلکه باعث افسردگی هم می شود پس کنار این رنگ باید از رنگهای سفید و یا طوسی استفاده کرد و همچنین با نورپردازی مناسب می تواند کور خاصی برای اتاق خواب خود درست کنید.

۲)ترکیب رنگ آبی و خاکستری

جدیدترین رنگ اتاق خواب در سال 2023

به طور کلی رنگ آبی نماد آرامش می باشد و جز یکی از بهترین رنگ ها برای اتاق خواب و هم برای سایر محیط ها. رنگ آبی به دلیل این که جز رنگ های سرد می باشد برای ترکیب آن باید از رنگ های گرم استفاده نمود برای مثال ترکیب رنگ آبی با طوسی یا خاکستری برای اتاق خواب بسیار مناسب می باشد.

۳)ترکیب رنگ سبز و طلایی

جدیدترین رنگ اتاق خواب در سال 2023

رنگ طلایی از جمله رنگ هایی است که اگر با رنگ های مناسب و درستی ترکیب شود اتاق شما را بسیار لوکس و مجلل می کند.

برای مثال انتخاب کاغذ دیواری های طلایی یا رنگ طلایی برای دیوارهای اتاق خواب با روتختی، پرده و مبلمان سبز رنگ اتاق زیبا با دکور خاص برای بزرگسالان می باشد.

۴) ترکیب رنگ گلبهی و کرم

جدیدترین رنگ اتاق خواب در سال 2023

استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون اتاق خواب بسیار مناسب می باشد. می توانید رنگ های زیادی را با آنها ترکیب کنید رنگ گلبهی به دلیل آرامش و ملیح بودن باعث می شود که در کنار رنگ کرمی ترکیب جذابی برای اتاق خواب شما باشد ولی در کنار این ها اگر دیوارها به رنگ آبی کمرنگ یا سبز کمرنگ باشد یک محیط ایده ال تری برای خواب شما فراهم می کند.

۵)ترکیب رنگ سبز و نارنجی

جدیدترین رنگ اتاق خواب در سال 2023

یکی از بهترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق خواب بزرگسالان و والدین رنگ نارنجی می باشد انتخاب این رنگ به دلیل کاهش میزان هیجان آن با استفاده از رنگ های سرد ترکیب می شود.

و اگر در کنار رنگ های روشن مثل کرم قرار گیرد محیط آرام و زیبایی را برای شما فراهم می کند

جذاب ترین رنگ ها برای اتاق خواب دختران

رنگ مناسب اتاق خواب برای دختران بیشتر از نظر والدین رنگ صورتی می باشد این رنگ هم اینکه برای عکس دخترها جذاب نیست و هم اینکه بعد از مدتی برای فرزند شما خسته کننده می شود قبل از انتخاب رنگ اتاق خواب باید تا حدودی با روانشناسی رنگ ها آشنا باشید و اثر رنگ ها بر روی افراد با روحیه های مختلف را بدانید.

حال در ادامه مطالب رنگ‌های مناسب را برای شما شرح می دهیم

۱)استفاده از رنگ آبی یا سبز برای دیوار اتاق خواب

برای انتخاب این رنگ ها شک این داشته باشید زیرا رنگ آبی به دلیل آرامشی که به فرد می دهد و رنگ سبز به دلیل حس زندگی و شادی برای اتاق خواب دختران بسیار مناسب می باشد.

۲)رنگ های صورتی، مشکی و طلایی

برای داشتن اتاق به روز و مدرن استفاده از ترکیب این سه رنگ بسیار عالی می باشد و از آنجایی که رنگ صورتی و طلایی همخوانی زیادی با هم ندارند رنگ مشکی در این بین ناهماهنگی را از بین می برد.

ترکیب رنگ های زیادی وجود دارد که با داشتن اطلاعات کافی از روحیه خود و فرزندتان و تاثیر رنگ ها روی افراد می توانید رنگ اصلی برای اتاق خواب و سپس یک رنگ زیبا و تاثیرگذار را به عنوان رنگ ترکیبی انتخاب کنید.

جذاب ترین رنگ ها برای اتاق خواب پسران

همانطور که در مباحث قبلی گفته شد رنگ اتاق خواب باید کاملا هوشمندانه انتخاب شود

زیرا رنگ ها تاثیر زیادی بر روی روحیه افراد دارند اگر رنگ دیوارها را تیره انتخاب می‌کنید بهتر است رنگ وسایل اتاق مثل تخت خواب، کتابخانه، پرده و… رنگ های روشن مثل سفید و یا کرم انتخاب کنید.

در کل برای انتخاب رنگ با اتاق خواب پسران بهتر است از رنگهای یک تیکه استفاده شود حال بعضی از رنگ های مناسب برای اتاق خواب پسر ها را برایتان توضیح می دهیم.

۱)رنگ آبی: 

این رنگ به طور کلی استرس را کاهش داده و از آن جایی که پسر ها بیشتر رنگ های تیره را به رنگ های روشن ترجیح می دهند سرمه ای می تواند رنگ مناسبی برای انتخاب آنها باشد و برای ترکیب رنگ سرمه ای می توانید از روتختی، پرده و لوازم دکوری سفید رنگ استفاده کنید.

۲) رنگ طوسی

رنگ طوسی طبق روانشناسی مناسب افرادی است که به جزئیات اهمیت می‌دهند و اگر مایل به استفاده از رنگ های طوسی، ذغالی یا خاکستری برای اتاق خواب خودتان هستید برای جلوگیری از تاریک شدن فضا بهتر است از لوازم و سرویس خواب رنگ روشن استفاده کنید.

۳) رنگ سفید

رنگ سفید برای هرسنی و هم برای دخترها و پسرها گزینه مناسبی می باشد برای اتاق خواب پسر ها بهتر است که رنگ سفید با رنگ هایی مثل کرم، طوسی و وانیلی ترکیب شوند و یا برای پرده اتاق یا روتختی از رنگ های تیره و همچنین استفاده از تخت خواب هایی با جنس چوب های طبیعی تیره رنگ مثل گردو مناسب می‌باشد

کلام آخر

در مطالب گفته شده جدیدترین رنگ سال برای اتاق خواب، بهترین رنگ ها و همچنین ترکیب رنگ های مختلف را برایتان توضیح دادیم به طور کلی برای اتاق خواب خود حتماً رنگی را انتخاب کنید که با روحیه شما سازگار و اتاق خواب برایتان فضایی آرام و بدون تنش باشد.

تگ ها: آموزش

۱ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed