ویژگی تشک خوب

تشک ورزشکاران بر فعالیت آنها اثر می گذارد؟

خوابکو
بدون دیدگاه

در مطالب قبلی از این سایت در مورد اهمیت خواب و چگونه خواب با کیفت داشته باشیم، صحبت کردیم. می دانیم خواب مناسب و کافی یکی از بخش ها و فرآیند های مهم در زندگی ما انسان هاست. اگر خواب خوب داشته باشیم در روز بعد انرژی بیشتری داریم. اما اثری که خواب بر ورزشکاران می گذارد، تاثیرش بیشتر است. خواب شبانه با کیفیت برای ورزشکاران امری ضرروی است و برای سلامت فیزیکی و فرآیند ریکاوری آنها مهم  می باشد.

مطالعات نشان داده است که یک چرخه خواب سالم و با کیفیت، عملکرد و عملکرد ورزشی را در ورزشکاران بهبود می بخشد. با خواب کافی، بدن به راحتی وارد خواب REM می شود ، بنابراین می تواند انرژی بدن و مغز را تأمین کند و هورمون های لازم برای بهبود اندام های آسیب دیده یا خسته را آزاد کند.

برای عملکرد مطلوب، ورزشکاران به هرچیزی که سرعت و روند بهبودی آنها را تسریع می کند، بستگی دارند. برداشتی که می توان کرد این است که با تهیه مواردی مانند یک تشک طبی مناسب، بالش های طبی و در مجموع شرایط مناسب برای یک خواب راحت در شب، در روز مسابقه، بهترین مهارت خود را به نمایش بگذارند.

تشک طبی چه اثری بر فعالیت ورزشکاران می گذارد؟

حفاظت از ستون فقرات

تجربه درد در خواب بسیار بد است. غلت زدن و حرکت مداوم برای یافتن بهترین حالت خواب راحت و بدون درد می تواند زمان بر و خسته کننده باشد. افراد عادی، افراد مبتلا به دردهای عضلانی، افراد مسن و ورزشکاران برای محافظت از ستون فقرات و جلوگیری از درد به یک تشک استاندارد نیاز دارند. برای ورزشکاران، درجه سفتی تشک همراه با ساختار تشک و همچنین نوع تشک یا فناوری به کار رفته در تشک (تشک پر شده ، تشک ژله ای و ...) بسیار مهم است. تشک مورد استفاده باید به گونه ای باشد که شانه ها، کمر و پایین بدن در تشک فرو نرود و ستون فقرات در وضعیت طبیعی خود قرار گیرد.

بیشتر: لیست قیمت تشک رویا ۹۹

چلوگیری از آسیب دیدگی

ورزشکاران به دلیل اینکه ممکن است کمتر از شش ساعت در شب بخوابند، مستعد آسیب های خستگی خواهند بود. برای حفظ شکل بدنی، استراحت کافی و بهبود درد و خستگی عضلات، استفاده از تشک مناسب ضروری است. در طی خستگی، گلوکز در پلاسمای خون و گلیکوژن عضلات کاهش می یابد و اگر بدن ورزشکار نتواند این کاهش را جبران کند، اولین مورد آسیب دیدگی است. استراحت کافی شبانه قدرت کافی برای فعالیت را فراهم می کند.

همه ی افراد، چه ورزشکاران و چه افراد عادی، نبود استراحت کافی و کمبود خواب، باعث کاهش فعالیت سلول های مغزی می شود. با کاهش فعالیت سلول های مغزی، سرعت ارسال پیام های عصبی کاهش می یابد که باعث کاهش قدرت تصمیم گیری می شود. برای یک ورزشکار، تمرکز بالا، تفکر و تصمیم گیری و حرکت سریع، امری ضروری است.

فروشگاه خوابکو با تنوع بسیار بالا در انواع تشک، آماده ارائه خدمات به شما می باشد. مشاورین فروش، آماده راهنمایی و معرفی بهترین تشک ها به شما می باشد. خواه ورزشکار باشید یا یک فرد معمولی.

 

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵
تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پست های مشابه

پست های مشابه بیشتر
1