خرید بالش

بالش چه تاثیری بر کیفیت خواب دارد ؟

خوابکو
بدون دیدگاه

 بالش چه تاثیری بر کیفیت خواب دارد ؟

 

یک رختخواب مناسب می‌‌تواند به شما کمک کند خواب خوبی داشته باشید و باعث شود در طول شب بیدار نشوید. خواب تنها زمانی است که عضلات، رباط‌ها ‌و دیگر ساختارهای ستون فقرات می‌‌توانند به طور کامل آرام شوند. یک آسیب یا اختلال در آن، می‌‌تواند این آرامش را کاهش دهد. در این مقاله از داتیس، به بررسی تاثیر بالش و تشک بر روی کیفیت خواب می‌‌پردازیم.

 آیا تشک روی سلامت و کیفیت خواب تأثیر می‌‌گذارد؟

مشتریان اغلب از ما می‌‌پرسند آیا رختخواب کسی که خواب است می‌‌تواند کیفیت خواب و سلامت او را تحت تأثیر قرار دهد. پاسخ این است ؛ بله، واضح است که تاثیر دارد و شما باید استراحت شب خود را روی یک رختخواب خوب بگذرانید.

این ۵ نشانه میگوید که رختخواب شما می‌‌تواند بر روی خواب شما تاثیر بگذارد:

آیا شما نیمه شب از خواب بیدار می‌‌شوید؟
آیا شما در رختخواب‌های مختلف، به عنوان مثال در یک هتل یا خانه دیگران، راحت‌تر می‌‌خوابید؟
آیا شما می‌‌توانید توده‌ها، و پستی بلندی‌هایی در رختخواب خود احساس کنید؟
آیا شما باید در یک مکان خاص در رختخواب خود دراز بکشید تا به خواب بروید؟
آیا تخت شما در صورتی که در رختخواب حرکت می‌‌کنید صدا می‌‌دهد؟
اگر شما به هر یک از سوالات فوق پاسخ مثبت داده اید، تشک شما روی سلامت خواب شما تاثیر گذاشته است.

 

خواب شما برای کیفیت زندگی شما بسیار مهم است. در جامعه پهناور امروز، به سادگی زمانی برای انجام استراحت به دست نمی آورید. بدن شما نیاز به استراحت کافی دارد تا هر روز بدن را بازسازی کند و انرژی کافی برای روز بعد فراهم کند. اگر شما معتقدید رختخواب شما به سلامت شما آسیب می‌‌زند، وقت آن است که یک رختخواب جدید بخرید. هر کس زمانی را می‌‌خواهد استراحت کند و در رختخواب باشد،  بنابراین کیفیت رختخواب برای داشتن خواب مناسب موضوع مهمی است.

به عنوان مثال، اگر رختخواب شما به درستی از ستون فقرات شما پشتیبانی نمی‌کند، حتی یک خواب طولانی برای شما احساس راحتی را به ارمغان نخواهد آورد. ممکن است حتی صبح که بیدار می‌‌شوید درد را تجربه کنید. در عوض در یک رختخواب مناسب شما احساس آرامش کامل خواهید داشت، حتی اگر ساعات کمتری را در خواب باشید.

خواب شما برای کیفیت زندگی شما بسیار مهم است. در جامعه پهناور امروز، به سادگی زمانی برای انجام استراحت به دست نمی‌آورید. بدن شما نیاز به خواب کافی دارد تا هر روز بدن را بازسازی کند و انرژی کافی برای روز بعد فراهم کند. اگر شما معتقدید تشک شما به سلامت خواب شما آسیب می‌‌زند، وقت آن است که یک تشک جدید بخرید. هر کس زمانی را می‌‌خواهد استراحت کند و در رختخواب باشد.  بنابراین کیفیت رختخواب و تشک موضوع مهمی است.

تشک مناسب برای خواب کدام است؟ برای خرید تشک اینجا کلیک کنید(خرید تشک )

 

خرید تشک

تشک مناسب برای هر کس منحصر به فرد است، بنابراین هیچ راه حل مناسبی برای یک رختخواب کامل وجود ندارد. چند گزینه برای انتخاب رختخواب برای خرید وجود دارد. مهمترین عامل ، آسایش شما در هنگام خواب است و تنها راه تعیین آن این است که در حقیقت روی تشک دراز بکشید تا آن را آزمایش کنید. اگر چه شما می‌‌توانید و باید از تشک در فروشگاه استفاده کنید، فروشگاه‌های معتبر یک فرصت استفاده به شما می‌‌دهند، به این صورت که در واقع شما می‌‌توانید تا ۱۰۰ روز در خانه خود تشک را تست کنید . اگر شما کاملا راضی نبودید و خواب خوب نداشتید ، فروشگاه باید بتواند آن را برای شما تعویض کند.

 

با این حال، قبل از رسیدن به این نقطه برای استفاده در خانه ، ممکن است بخواهید در مورد انواع مختلف تشک، بیشتر در اینترنت اطلاعات پیدا کنید. آنها همه جوانب مثبت و منفی خود را دارند، اما اگر مدت زمان طولانی از رختخواب خود می‌‌خواهید استفاده کنید، باید بدانید که جنس لاتکس برای شما گزینه مناسبی است. به خاطر راحتی، دوام، منشاء طبیعی ؛ مقاومت طبیعی قالب و مقاومت به آلرژی یکی از پر مصرف‌ترین انواع تشک می‌‌باشد. البته انتخاب نوع رختخواب در نهایت به شما بستگی دارد و همیشه به یاد داشته باشید که سلامتی شما موضوع مهمی است.

از با کیفیت ترین انواع تشک ها می توان به تشک تهیه شده از فوم لاتکس اشاره کرد که تیم تحقیق و توسعه داتیس ، تشک ویسکوفوم تهیه شده از فوم لاتکس را برای مشتریان خود طراحی و تولید کرده است تا خوابی خوب و آرامش بخش را تضمین کند.

 

 تاثیر بالش برکیفیت خواب. برای خرید بالش اینجا کلیک کنید (خرید بالش)

حفظ حالت طبیعی انحنای گردن و ستون فقرات برای داشتن یک خواب کامل و آرامش بخش بسیار مهم است. بالش نامناسب می تواند عضلات گردن و شانه را منقبض کرده و درد زیادی را در ناحیه گردن ایجاد کند.

یک بالش مناسب می تواند به حفظ تراز صحیح بدن، تسکین درد و جلوگیری از آسیب دیدگی کمک کند. امروزه بالش ها با سبک و مواد مورد استفاده متفاوتی وجود دارند. اگرچه این باعث می شود که گزینه های بیشتری برای یافتن بالش مناسب وجود داشته باشد، اما هنوز هم انتخاب بالش مناسب یک تصمیم سخت است.

انتخاب بالش مناسب به شما این اطمینان را می دهد که راه حل صحیحی را برای سبک خواب، اندازه بدن و سایر نیازها، مانند کنترل حرارت یا نگرانی های بهداشتی انتخاب کرده اید. از طریق صحبت کردن با یک متخصص در این زمینه ، مطمئناً خواهید توانست بالش مناسبی را انتخاب کنید.

۷ علامت که به شما نشان می دهد بالشی که انتخاب کرده اید مناسب نیست

اغلب افراد وقت بیشتری صرف انتخاب تشک می کنند و زمان کمتری راجع به اینکه بالش برای آن ها مناسب است یا نه اختصاص می دهند. بسیاری از افراد به دلیل انتخاب بالش نامناسب شب ها از بی خوابی رنج می برند وگاهی از درد بیدار می شوند. از آنجا که خواب یک مسئله مهم در زمینه سلامتی است، استفاده از بالش نامناسب می تواند با گذشت زمان منجر به مشکلات مزمن شود.

اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، ممکن است علامتی باشد که روی بالش نامناسب می خوابید.

۱. درد گردن

بالش نامناسب می تواند باعث کشیدگی عضلات گردن شود که این منجر به بهم خوردن تراز گردن و ستون فقرات می شود. اگر بالش خیلی پشمی و یا خیلی نازک باشد، نمی تواند به اندازه کافی از سر پشتیبانی کند و آن را در تراز با ستون فقرات قرار دهد.

وقتی هر شب ۷-۹ ساعت را در این وضعیت ناسالم می گذرانید، عدم تراز ستون فقرات می تواند باعث گردن درد شود. علاوه بر این، اگر از درد گردنی که ناشی از مشکلاتی مانند بیماری یا ارگونومی نامناسب محل کار است، رنج می برید انتخاب بالش نامناسب دامنه حرکت شما را محدود می کند و باعث می شود خواب دردناکی را تجربه کنید.

بسته به حالت خوابیدن، اگر بالش به اندازه کافی از سر و گردن شما حمایت نکند، ممکن است درد گردن بیشتر شود. وقتی بالش برای پشتیبانی از سبک خوابیدنتان طراحی نشده باشد، خوابیدن روی شکم می تواند به میزان قابل توجهی در درد گردن نقش داشته باشد.

۲. کمردرد

کمردرد، می تواند نشانه یک بالش غیراستاندارد باشد. کمردرد وقتی رخ می دهد که کمر در ناحیه ستون فقرات از هم ترازی با قفسه سینه خارج شود. وقتی ارتفاع بالش طیاد باشد و فاصله سر و گردن از زمین خیلی زیاد شود در این صورت شرایط سر با ستون فقرات مطابقت نخواهند داشت و وضعیت کمر با یک منحنی غیرطبیعی جبران می شود که این باعث می شود سرپشتیبان لازم برای کاهش نقاط فشار را بدست نیاورد.

از طرف دیگر، اگر ارتفاع بالش خیل کم باشد باعث می شود سر و گردن پایین تر از ستون فقرات قرار گیرد و این وضعیت فشار اضافی روی قسمت های قفسه سینه و کمر ایجاد می کند. خوابیدن روی بالشی که نمی تواند سر و گردن را در حالت تراز و ضعیت مناسب مناسب قرار دهد، باعث ایجاد درد در ناحیه کمر می شود. اگر زانوها  با بالش های اضافی پشتیبانی نشوند، ممکن است هنگام خواب کمردرد را تجربه کنید.

 ۳. گرفتگی بدن

گرفتگی هنگامی اتفاق می افتد که دامنه حرکت شما توسط عضلات محدود شده باشد. وقتی به مدت طولانی عضلات به طور غیر طبیعی کشیده شوند، در صورت آزاد شدن منقبض شده و سفت می شوند. هنگامی که سر و گردن از نظر ارتفاع و راحتی سطح بالش موقعیت استانداردی نداشته باشند، عضلات گردن و پشت ممکن است در طول شب کشیده شده و در موقعیت طبیعی خود قرار نگیرند.

در این صورت هنگامی که از خواب بیدار می شوید، عضلات کشیده شده گردن و کمر منقبض و سفت می شوند.

 ۴- سردرد

گاهی اوقات تشخیص دقیق علت سردردها دشوار است. اما در بسیاری موارد ، سردرد می تواند با درد و تنش در گردن همراه باشد. در ناحیه گردن عضلات زیادی که رشته های عصبی از آن ها عبور می کنند وجود دارد. اگر هنگام خواب وضعیت گردن در شرایط استاندارد خود نباشد این باعث می شود این رشته های عصبی تحت فشار قرار گرفته و در نتیجه سردردهای تنشی ایجاد شود.

۵- مشکلات تنفسی و گوارش

آپنه خواب یک وضعیت تنفسی است که فرد در طول شب دچار وقفه های مکرر در تنفس خود می شود. استفاده از بالش های خاصی می تواند این وضعیت را تشدید کند، زیرا استفاده از آن ها باعث می شود سر در زاویه مناسب خود نباشد بنابراین باعث انسداد مجاری هوایی می شود.

افرادی که مبتلا به بیماری رفلاکس اسید معده هستند نیز ممکن است این مشکل را تجربه کنند زیرا بالش غیر استاندارد باعث می شود اسید به گلو و دهان برگردد. بالش هایی که خیلی نازک هستند، سر و گردن را به اندازه کافی بالا نمی برند بنابراین باعث برگشت اسید به گلو می شوند.

افرادی که از هر دو حالت آپنه خواب یا رفلاکس اسید معده رنج می برند، باید از بالش استاندارد و متناسب برای مشکل خود استفاده کنند.

 ۶. بی قراری در خواب

استفاده از بالش غیر استاندارد می تواند باعث ایجاد ناراحتی در طول شب شده در نتیجه شما مجبورید با چرخش های پی در پی راحت ترین موقعیت را پیدا کنید. در حالی که تغییر حالت در طول شب امری طبیعی است، اما این موضوع نباید به هزینه پایین آوردن کیفیت خواب شما باشد. اگر در طول شب مرتب از خواب بیدار می شوید ممکن است دلیل آن استفاده از بالش غیر استاندارد باشد.

۷. زمان قرار گرفتن در شرایط دور از خانه شرایط راحت تری دارید

یکی از علائم اصلی که ممکن است پی ببرید که بالش مورد استفاده شما استاندارد نیست این است که هنگام مسافرت و استفاده از بالش دیگر، خواب راحت تری دارید.

 

خرید بالش

بالش چه تاثیری بر کیفیت خواب دارد؟

در اینجا واقعیت هایی درباره بالش و ارتباط آن با کیفیت خواب وجود دارد:

بالش نیز علاوه بر تشک و تخت به میزان یک سوم به کیفیت خواب شما کمک می کند. سرمایه گذاری روی بالش مناسب می تواند کیفیت خواب را حداقل ۳۰٪ بهبود بخشد.

بیشتر مردم نمی دانند چه زمانی باید بالش خود را عوض کنند. استانداردترین حالت این است که روی داشتن یک بالش باکیفیت سرمایه گذاری کنید و هر دو سال یک بار آن را عوض کنید.

بالش های ارزان قیمت که از پلی استر و سایر مواد مصنوعی ساخته شده اند باید هر ۶ ماه یکبار تعویض شوند.

هر وقت تشک خود را عوض کنید باید نوع بالش خود را نیزتغییر دهید. به عنوان مثال ، اگر تشک خود را از یک تشک نرم به یک تشک محکم تغییر دهید این در نحوه بالش شما تأثیر می گذارد و برای حفظ تراز ستون فقرات به بالش مناسب تری نیاز خواهید داشت.

استفاده از بالش های اضافی می توانند کیفیت خواب را بهبود بخشیده و از سلامت ستون فقرات محافظت کنند. این موارد شامل بالش های زیر زانو، بین زانوها یا زیر بازو و شانه، بسته به سبک خواب شما است.

 خوابیدن با بالش یا بدون بالش

چگونه بالش استاندارد، خواب و سلامتی را بهبود می بخشد؟ معمولا بالش های مختلف برای افراد مختلف طراحی شده است. هنگام انتخاب یک بالش، ابتدا باید سبک خواب، نوع بدن، تشک و شرایط سلامتی خود را در نظر بگیرید.

بالش مناسب می تواند هم کیفیت خواب و هم سلامت جسمی و روحی شما را بهبود بخشد. هرچه استراحت بهتری داشته باشید، احساس بهتری خواهید داشت. بسیاری از متخصصان معتقدند که خواب به همان میزان رژیم غذایی و ورزش برای سلامتی شما ضروری است.

 

 بالش دو کارکرد اصلی دارد:

حمایت- حمایت از گردن، قسمت فوقانی پشت و ستون فقرات که باعث استراحت مناسب و بهبودی می شود.

آسایش – امکان استراحت و خواب عمیق و راحت

بالش مناسب نه تنها باعث آسایش می شود و به شما در بهتر خوابیدن کمک می کند بلکه برای سلامتی ستون فقرات نیز مفید است. بالش نقش حمایتی مهمی برای سر، ستون فقرات، گردن، شانه ها و پشت دارد. بالش مناسب کمک می کند تا تمام بدن در وضعیت تراز قرار بگیرد. بالش مناسب باید نقاط فشار را تسکین داده و از درد جلوگیری کند.

حمایت

ستون فقرات به طور طبیعی خمیده است. داشتن پشتیبان مناسب از گردن، سر و پشت به بدن کمک می کند تا تراز صحیح را حفظ کرده و باعث ایجاد سفتی و درد نشود. شکل، قد و استحکام بالش برای پشتیبانی لازم از ستون فقرات ضروری است.

آسایش

بسته به ترجیحات شخصی، اندازه بدن، وضعیت خواب و وضعیت سلامتی، فاکتور راحتی بالش نسبی است.

عواملی که باید هنگام انتخاب بالش مناسب در نظر بگیرید

برخی از عواملی که هنگام انتخاب بالش ایده آل باید در نظر بگیرید عبارتند از:

سبک خواب — آیا شما معمولاً به پشت یا به شکم می خوابید؟

نیازهای منحصر به فرد — چه مواد یا سبک های بالشی از دمای ایده آل بدن یا اختلال خواب شما ممکن است پشتیبانی کند؟

راحتی — آیا غیر از بالشی که زیر سر خود قرار می دهید به بالش های حمایتی دیگری نیاز دارید؟

بهترین بالش برای افرادی که زیاد می خوابند

اگر خواب آلود هستید، بالش محکم بهترین انتخاب برای شماست. در این صورت باید بالشی را انتخاب کنید که به شما کمک می کند فاصله بین گوش و شانه تان زیاد باشد. برای اینکه آسایش بیشتری داشته باشید، باید ستون فقرات تراز طبیعی خود را داشته. ممکن است بخواهید یک بالش بین زانوها نیز اضافه کنید.

بالش الیاف مدل دریم تایم این بالش برای افرادی که روی دنده ها می خوابند در نظر گرفته شده است البته در حالت های دیگر هم میتوان از آنها استفاده کرد. این بالش با یک سیستم جریان هوای منحصر به فرد به بهبود تنفس کمک می کند طراحی این بالش به صورتی است که به تراز صحیح ستون فقرات، راحتی در گردن و حمایت از سر کمک می کند.

افرادی که به پشت می خوابند ممکن است از بالش با یک بالشتک اضافی استفاده کنند که به تراز بودن بدنشان کمک کند.

بالش الیاف مدل پرایم سافت بهترین بالش برای افرادی است که به پشت می خوابند و به کاهش فشار وارد شده بر بدن آنها هنگام خواب کمک می کند. این نوع بالش گردن را پشتیبانی می کند، شانه ها را به حالت آزاد و رها نگه می دارد و از خروپف و مشکلات سینوسی که ممکن است خواب را مختل کنند جلوگیری می کند.

بالش پر قو – مدل لونا آنتی آلرژی نه تنها برای افرادی که به پشت می خوابند، بلکه برای افرادی که به دنده می خوابند مناسب است. این بالش برای کسانی یک شب به پشت می خوابند، اما شب های دیگر ممکن است روی دنده ها بخوابند توصیه می شود.

بهترین بالش برای افرادی که روی شکم می خوابند
به دلیل پیچ خوردگی گردن و فشار به کمر، خوابیدن روی شکم اصلا توصیه نمی شود. اما اگر باید روی شکم خود بخوابید، یک بالش بسیار نازک را امتحان کنید.

اندازه استاندارد تشک دو نفره و یک نفره چقدر است؟ سایز و ابعاد تشک خوشخواب

بالش های خنک کننده برای افرادی که درجه حرارت بدنشان بالا می رود
اگر فردی هستید که درجه حرارت بدنتان در طول خواب به طور طبیعی افزایش می یابد ، بالش طبی خنک کننده – مموری فوم هوشمند را امتحان کنید. این نوع بالش به شما کمک می کند تا خنک باشید و یک خواب راحت و آرام داشته باشید. بالش های خنک کننده پشتیبانی ارگونومیک را برای گردن و ستون فقرات شما ارائه می دهند و همچنین امکان حرکت طبیعی و تسکین فشار را فراهم می آورند.

 نکات خرید بالش

هنگام انتخاب بالش وضعیت خواب یکی از بهترین راهنمایی ها برای شماست. با این حال، ملاحظات شخصی دیگری نیز وجود دارد که نباید از آنها غافل شد.
در اینجا نکاتی مهمی که باید هنگام خرید بالش مناسب به خاطر داشته باشید ذکر شده:
حتماً از بالشی که برای سر و گردن مناسب است، استفاده کنید.
وضعیت خواب خود را بشناسید و بالش را مطابق با آن انتخاب کنید.
یک بالش ضد حساسیت را در نظر بگیرید، به خصوص اگر مبتلا به آسم یا حساسیت هستید.
متناسب با اندازه بدنتان بالش انتخاب کنید. اگر قد بلندی دارید ، احتمالاً به یک بالش محکم تر و احتمالاً بزرگتر احتیاج دارید.
بالشی را انتخاب کنید که نقاط تحت فشار را از بین ببرد و امکان تراز صحیح ستون فقرات را فراهم کند.
بالش خود را مرتباً تعویض کنید یا وقتی متوجه شدید ساختار آن از بین رفته آن را عوض کنید.
بالش های قابل تنظیم را انتخاب کنید به خصوص اگر مطمئن نیستید که چه ارتفاعی برای شما مناسب تر است یا اغلب اوقات حالت خوابیدن خود را تغییر می دهید.
یک بالش با کیفیت بالا بخرید که حمایت خوبی را ارائه می دهد و از دوام بالایی برخوردار است.
به یاد داشته باشید، تنها استفاده از یک بالش مناسب کافی نیست، تشک و تخت شما نیز به همان اندازه اهمیت دارد.
اگر تشک خیلی محکم باشد، می تواند قسمت هایی از بدن را تحت فشار قرار دهد. اگر خیلی نرم باشد، نمی تواند در برابر فشارها از بدن شما حمایت کند.
بطور کلی یک سیستم خواب کاملاً یکپارچه باعث جلوگیری، بهبود یا از بین رفتن درد می شود و به سلامت کلی شما کمک می کند.

 

بالش مناسب و خواب خوب

اگر شما به طور مداوم از خواب با بالش سفت و یا داشتن مشکلات تنفسی بیدار می‌‌شوید، یک راه حل ساده می‌‌تواند تغییر بالش باشد. اگر از گردن یا سردرد خسته شده اید، از آلرژی رنج می‌‌برید، یا اگر بالش خود را چندین سال دارید، وقت آن است که جایگزین شود.

بالش نامناسب ممکن است باعث سردرد، درد گردن، شانه و بی حسی دست ، و باعث عطسه و آلرژی شود که می‌‌تواند تاثیر قابل توجهی در کیفیت و مدت زمان استراحت شما داشته باشد و منجر به خستگی مزمن و سایر مشکلات سلامتی شود.

ممکن است تعویض بالش مورد علاقه تان برایتان دشوار باشد،  اما این کار برای داشتن سلامتی ضروری است.

بالش‌ها ‌میزبان تعدادی از لکه‌ها ‌و ذرات باقی مانده مانند خاک، روغن و سلول‌های مرده پوست هستند، بنابراین مهم است که بالش خود را پاک و سالم نگه دارید. شما می‌‌توانید این کار را با داشتن محافظ بالش انجام دهید تا بالش خود را در وضعیت خوبی حفظ کنید و در برابر آلرژی‌ها ‌از آن محافظت کنید. در این میان می توان بالش هایی را توصیه کرد که از الیاف میکروفایبر تهیه شده اند زیرا این الیاف آنتی آلرژی بوده و کاملأ با استانداردهای سلامت همگام می باشند. در میان بالش های الیاف داتیس  بالش الیاف کانگورو و نیز همچنین بالش الیاف کملو  آنتی آلرژِی بوده و از خصوصیات ذکر شده برخوردار می باشند.

بالش‌ها ‌میزبان تعدادی از لکه‌ها ‌و ذرات باقی مانده مانند خاک، روغن و سلول‌های مرده پوست هستند، بنابراین مهم است که بالش خود را پاک و سالم نگه دارید. شما می‌‌توانید این کار را با داشتن محافظ بالش انجام دهید تا بالش خود را در وضعیت خوبی حفظ کنید و در برابر آلرژی‌ها ‌از آن محافظت کنید.

به دست آوردن سلامت خواب خود

در نهایت، در حالی که تشکی که بر روی آن می‌‌خوابید، یکی از مهمترین بخشهای سلامت خواب شماست، تنها بخش آن نیست. شما می‌‌توانید از یک رختخواب خوب استفاده کنید و در طول شب بیدار شوید، زیرا مثلا قهوه زیادی نوشیده‌اید. فعالیت بدنی و خستگی شما هنگام استراحت نیز بر کیفیت خواب تاثیر زیادی دارد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که زمان قابل توجهی ورزش می‌‌کنید، زمان استراحت مناسبی را برای خود تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که اتاق خود را برای هنگام استراحت به اندازه کافی تاریک کرده‌اید.

هنگامی که سلامت خواب خود را به دست می‌‌آورید، احساس خوبی خواهید داشت و سالم‌تر خواهید بود. بدن شما بهتر قادر به مبارزه با عفونت خواهد بود، در کار موثرتر هستید و با خیال راحت رانندگی می‌‌کنید. این نه تنها باعث افزایش سلامتی شما می‌‌شود، بلکه بر روحیه و چشم انداز شما در روابط با دیگران تاثیر خواهد گذاشت.

 

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵

 

خرید انواع تشک و بالش از نمایندگی رسمی 

تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1