291 بازدید
بدون دیدگاه

آموزش مرتب کردن تخت خواب

مرتب کردن تخت خواب

یکی از اولین مواردی که در طول روز با آن روبرو هستید درست کردن تختان است. اگرچه که معمولا از یک فرمول مشابه پیروی می شود اما روش های متفاوتی برای مرتب کردن یک تخت وجود دارد. قبل از فکر کردن در مورد روشی که می خواهید تختان را درست نمایید مهم این است که تصمیم بگیرید که آیا می خواهید تختان را درست نمایید یا نه ؟ در ادامه مقاله آموزش مرتب کردن تخت خواب همراه ما باشید.

علت مرتب کردن تخت خواب

شاید مهمترین تاثیر مرتب کردن تخت خواب، اثر آن بر روحیه شما برای شروع یک روز خوب است. وجود نظم در اتاق خواب منجر به تاثیر و همه گیری آن در تمام محیط خانه خواهد شد. شاید برخی از مردم به این فکر کنند که با توجه به این که در شب از تخت خواب استفاده می کنند و صبح اتاق خواب را ترک می کنند نیازی به مرتب کردن تخت وجود ندارد. اما مرتب کردن تخت تاثیر خوبی بر شروع یک روز پر انرژی و خوب برای شما خواهد داشت. با مرتب کردن تخت، سریع تر به حس خوب مفید و موثر بودن خواهید رسید.

مرتب کردن تختخواب باعث از بین رفتن بی نظمی و بی حوصلگی از محیط زندگی شما خواهد شد. این کار باعث می شود تخت خواب شما به عنوان محیطی برای زندگی، زیباتر به نظر برسد و شب هنگام، برای خوابیدن نیاز به کار اضافه نخواهید داشت.

مرتب کردن تخت خواب

در واقع تخت خواب شما شامل ۲ لایه اصلی می باشد. ملحفه ای که روی تشک پهن شده است و برای نظم بهتر قسمت های اضافه آن در زیرتشک قرار گرفته است و محکم کشیده شده است تا سطح روی تشک کامل صاف باشد.

قسمت دوم می تواند شامل ملحفه یا روانداز و روتختی باشد. این لایه رویی علاوه بر ایجاد حس گرما، کمک می کند تخت خواب و ملحفه ها تمیزتر باقی بمانند. این کار به تمیز نگه داشتن تشک نیز کمک خواهد کرد.

برای مرتب کردن تخت خواب، ابتدا می بایست تشک را تمیز کنید و وسایل اضافه را از روی آن بردارید، سپس ملحفه روتشکی را بر روی تشک بیندازید و آن را به نحوی قرار دهید که از تمامی جهات به طور قرینه قسمت اضافه ملحفه آویزان شده باشد. سپس قسمت اضافه را در زیر تشک جمع کنید. هرچقدر محکم تر ملحفه را بکشید و در زیر تشک قرار دهید، قسمتی که روی تشک قرار گرفته است صاف تر و منظم تر خواهد شد. البته برخی از مردم ترجیح می دهند که ملحفه روی تشک از کناره های تشک و تخت آویزان باشد. در صورتی که این کار انجام شود احتمالا نیاز است هر روز ملحفه روتشکی را نیز مرتب نمایید.

در قدم دوم می بایست موقعیت بالش ها را در بالای تخت و زیر هدبورد تخت مرتب کنید

سپس با قرار دادن و مرتب کردن روانداز که ملحفه، پتو و یا روتختی بر روی تخت، تخت خواب مرتبی را ایجاد خواهید کرد. می توانید روی تخت از کوسن های رنگارنگ متناسب با رنگ روتختی استفاده کنید تا حس بهتری را ایجاد نمایید.

همچنین می توان لبه بالای روتختی را به اندازه ۳۰ سانتیمتر تا زد و بر روی روتختی قرار داد و یا از یک پارچه مستطیلی با عرض ۳۰ سانتیمتر و بیشتر استفاده کرد که با تمایز خود، تخت خواب را منظم تر و زیباتر جلوه خواهد داد.

تمیز بودن اتاق خواب به شما حس طراوت و شادابی خواهد داد که البته این طراوت و شادابی در صورتی حاصل می شود که انتخاب تشک مناسب، انتخاب بالش مناسب از جانب شما انجام شده باشد. استفاده از تشک طبی، برای تمامی افراد در تمامی سنین، خوابی استاندارد را هدیه خواهد داد.

 

ویژگی امتیاز
بهترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
ارسال سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
گارانتی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵
شاید دوست داشته باشید
تگ ها: آموزش

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مشاوره و گفتگو با پشتیبانی خرید
1