لوازم خواب نوزاد

آشنایی با لوازم خواب کودک

خوابکو
بدون دیدگاه

یکی از اساسی ترین نیازهای انسان خواب است به طوری که اگر در خواب انسان خللی ایجاد شود، بر روی تمامی بخش های بدن تاثیر می‌گذارد و سیستم‌های دیگر نمی توانند وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام دهند. این نیاز در سالهای ابتدایی زندگی بیشتر دیده می‌شود. چرا که نوزاد تازه متولد شده در ماههای اولیه، بایستی حداقل ۲۰ ساعت از شبانه روز خواب باشد، چون نیاز اساسی آنها خواب و خوراک خواهد بود. با تولد فرزند جدید در خانواده، پدر و مادر به دنبال آن هستند که آرامش و آسایش لازم را برای او فراهم کنند.

به همین علت است که به دنبال خرید وسایلی می‌روند که نوزادشان بتواند ایمنی لازم را داشته باشد و به راحتی زندگی کند و معمولا هزینه زیادی را برای خرید سرویس خواب نوزاد و سیسمونی صرف می‌کنند.

سرویس خواب نوزاد

به طور کلی سرویس خواب نوزاد شامل مواردی مثل گهواره نوزادی، تخت خواب، کمد نوزادی، پتو و لحاف کودک، دراور، کمد و … می‌شود. در این میان می‌توان به ست لحاف، تشک و بالش را نیز در میان سرویس خواب اشاره کرد. اما نکته ی مهم در رابطه با سرویس خواب نوزاد می‌توان اشاره کرد آن است که الیاف سرویس خواب نوزاد باید ضد حساسیت باشد و با لطافتی که دارد راحتی و آسایش فرزند شما را فراهم کند، چراکه پوست لطیف و حساس نوزادان می‌تواند به راحتی در معرض آسیب قرار بگیرد.

از دیگر عناصر مهمی که زمان خرید سرویس خواب نوزاد باید به آن‌ها توجه کنید، خرید بالش، ملحفه و تشک مناسب برای نوزادان می‌باشد. لازم به ذکر است که نوزادان به دلیل داشتن بدن ظریف‌تر و حساس‌تر با هر نوع سرویس خوابی احساس راحتی نخواهند کرد .

زمان انتخاب بالش و تشک نوزاد دقت کنید که آن‌ها ابعاد مناسبی داشته باشند. ارتفاع بالش باید طوری در نظر گرفته شده باشد که موجب ناراحتی گردن او نشود و همچنین تشک نوزاد باید کاملا متناسب با تخت او بوده و به درستی در تخت جای گیرد تا نوزاد در آن احساس راحتی داشته باشد.

پتو و ملحفه نوزاد نیز باید به حدی نرم باشد که به نوزاد حس آرامش و راحتی داده و بدن او را اذیت نکند. بهتر است ۳ یا ۴ عدد ملحفه نوزاد تهیه شود که در صورت کثیف شدن می توانید از ملحفه های دیگر استفاده کنید.

تخت قابل تغییر در سرویس خواب نوزاد

یکی از انتخاب‌های بسیار مناسب برای سیسمونی نوزاد، خرید تخت خواب قابل تغییر است. اندازه این نوع تخت خواب‌ها می‌تواند تغییر کند و تا دوران نوجوانی نیاز فرزندتان به تخت خواب را برطرف نماید. از همین رو نیز به کار بردن این تخت خواب‌ها در سرویس خواب نوزاد بسیار مقرون به صرفه هستند و امروزه از محبوبیت زیادی در میان مردم برخوردارند.

منبع: خوابکو

تگ ها: آموزش
شاید دوست داشته باشید

پست های مشابه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1